تزئین گل برای عیادت بیمار - خانه داری آکا
خانه داری گل آرایی تزئین گل برای,آموزش می‌دهیم,برگهای کمتری,میشود,هدیه,بیمار,خانه داری گل آرایی,خانه داری گل

خانه داری - گل آرایی - تزئین گل برای عیادت بیمار
 
در این جلسه یک نوع گل آرایی را که برای عیادت از بیماران هدیه میبرند آموزش می‌دهیم. این نوع گل آرایی یک سبک مدرن است که معمولاً در آن از گل‌ها و برگهای کمتری استفاده میشود...

 برای شروع گل آرایی ابتدا سبدی را انتخاب میکنیم و اسفنجی را در درون آن قرار می‌دهیم. گل‌های اصلی مرغ بهشت و آنتریوم هستند. البته گل آرایی چه از نوع سنتی باشد و چه از نوع مدرن به سه نوع الف) گل اصلی؛ ب) گل‌ها و برگ‌های خطی؛ و ج) پر کننده‌ها نیاز داریم. سپس برگهای خطی را در پشت گل‌های اصلی قرار میدهیم و فضای خالی گل آرایی را با گردی پر میکنیم.
گل‌هایی را که برای عیادت بیمار میبریم نباید بوی تند داشته باشند یا اینکه حساسیت در بیمار ایجاد کنند. همچنین رنگ گل‌ها نباید خیلی تند یا ملایم باشد بلکه گل‌هایی با رنگ شاد هدیه می‌بریم تا برای بیمار نشاط‌ آور باشد.
وقتی که به عیادت بیمار میرویم معمولاً با خودمان کمپوت و آب میوه میبریم که بهتر است بجای گذاردن این وسایل در کیسه، خوردنیها را در کنار سبد گل قرار دهیم. برای عیادت بچه‌ها می‌توان سبد گل را با شکلات و خوردنی‌های مورد علاقه‌ی بچه‌ها پر کرد.
در این نوع گل آرایی نباید از رنگهای پاییزی و یا گل آفتاب گردان استفاده بکنیم چرا که رنگ پاییزی روحیه خوبی برای بیمار نخواهد داشت.

* ساخت دسته گل دیگر
 
گاهی ممکن است عطر و بوی گلی را که برای بیمار میبریم، موجب کسالت و ناراحتی بیمار شود. لذا چنین گلی را در محفظهای قرار می‌دهیم طوری که زیبایی دسته گل حفظ شود. برای این کار ابتدا زرورقی را پهن میکنیم و گل‌هایی چون رز صورتی، بید و شمشاد را بر روی آن می‌چینیم و نیز فضای بین آن‌ها را با گردی پر میکنیم (گل‌ها روی رنگ سبز نمای بیشتری دارند) و در نهایت زرورق را دور گل‌ها میپیچیم و آنرا با روبانی تزیین میکنیم. سعی کنید در هر فصل از گل‌های همان فصل استفاده کنید.
منبع: هنرکده
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :