نوع و رنگ روبان
انتخاب نوع و رنگ روبان,روبان‌های حریری در همه رنگ و سایز نیز وجود دارند,جلسه در مورد چگونگی انتخاب نوع روبان و رنگ آن مطالبی عنوان خواهد,مهم است روبان‌های اسکا

انتخاب نوع و رنگ روبان

در این جلسه در مورد چگونگی انتخاب نوع روبان و رنگ آن مطالبی عنوان خواهد شد.

در گل آرایی انتخاب نوع روبان و رنگ آن بسیار مهم است. روبان‌های اسکاچی برای گل‌هایی که بصورت دسته هستند مناسبند و روبان‌های حریری در همه رنگ و سایز نیز وجود دارند.
* درست کردن پاپیون

یک تکه از روبان را بصورت سه طبقه روی هم فرم میدهیم و بعد یک دنباله کوتاه را از آن قطع کرده و با منگنه محکم میکنیم. سپس یک تکه دیگر از روبان را روی آن فرم میدهیم که این تکه قسمت مرکزی آن را کامل میکند باز هم با یک دنباله دیگر آنرا برش میزنیم و این را هم با چسب محکم میکنیم. در آخر تکههای اضافه را به حالت چین مانند در زیر پاپیون منگنه میزنیم.

از روبان‌هایی که رنگ ملایمی دارند در کارهای تزیینی با رنگ آرام و ملایم استفاده می‌شود. برای کارهای فانتزی از روبان‌های دو رنگ و ملایم استفاده میکنیم.

هنگام درست کردن پاپیون از روبان توری و حریر تعداد چینها را بدلیل انعطاف زیاد روبان حریری، زیاد در نظر می‌گیریم. همچنین میتوان دنباله های بلندتری برای آن در نظر گرفت. همیشه یک دنباله را فرم میدهیم و یک دنباله دیگر را به آن اضافه میکنیم.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :