مشاهده مدل عروسک خمیری جدید و متنوع کمک می کند زیباترین و شیک ترین مجسمه ها و عروسک ها را با خمیر چینی تهیه نمایید و با الگوبرداری از مدل های مختلف زیباترین عروسک ها را تهیه نمایید. بر همین اساس در این مطلب مدل های زیبا و جدید انواع عروسک های خمیری را گردآوری کرده ایم که هریک می توانند ایده مناسب و جالبی برای ساخت عروسک های شما باشند. در ادامه با مشاهده این مدل های جذاب و شیک همراه ما باشید.

مدل عروسک خمیری جدید و زیبا :

با ایده گرفتن از مدل عروسک خمیری جدید و متنوع می توانید عروسک های فانتزی زیبایی تهیه نمایید و با استفاده از خمیر چینی به ساخت عروسک های جدید بپردازید. عروسک های زیر با استفاده از خمیر چینی به راحتی تهیه می شوند و می توانید آنها را به عنوان وسایل تزیینی برای تزیین اتاق کودک، تزیین اتاق خواب و آشپزخانه و همچنین به عنوان دکوری مورد استفاده قرار دهید. در ادامه مدل های فانتزی و زیبای عروسک با خمیر چینی را مشاهده می فرمایید که هر یک از این مدل ها می توانند ایده مناسب و جذابی برای ساخت عروسک شما باشند.

مدل عروسک خمیری فانتزی

عروسک خمیری جدید

ساخت عروسک خمیری

ساخت عروسک با خمیر چینی

عروسک جدید خمیری

ساخت عروسک خمیری

عروسک خمیری لاک پشت

عروسک خمیری پرنده

مدل عروسک جدید با خمیر چینی

عروسک با خمیر چینی

مدل عروسک خمیری برای در یخچال و کابینت :

یکی از کاربردهای مهم عروسک های خمیری و عروسک سازی با این روش، تزیین آشپزخانه و همچنین تزیین در یخچال و کابینت است که زیبایی خاصی به فضای آشپزخانه می دهد. برای ساخت این مدل عروسک ها کافی است سطح پشت عروسک صاف و یکدست باشد و قبل از خشک شدن خمیر چینی به کمک چسب چوب، به آن آهن ربا متصل کنید تا به سطح کابینت ها و یخچال به راحتی بچسبد. تصاویر زیر نمونه هایی از این سبک عروسک خمیری است که می توانید مورد استفاده قرار دهید.

مدل مگنت یخچالی

عروسک خمیری

مگنت یخچالی خمیری

مگنت کابینت با خمیر چینی

مگنت یخچالی جدید

عروسک خمیری مار

مدل عروسک فانتزی با خمیر

ساخت عروسک جدید

 

عروسک سازی با خمیر

عروسک سازی با خمیر

یکی از زیباترین و پر‌طرفدارترین هنرها، عروسک سازی با خمیر است. در یکی دیگر از نوشته‌های وبلاگ هنری درباره عروسک‌سازی با خمیر صحبت کردیم و در این نوشته قصد داریم بیشتر درباره این هنر دوست داشتنی با شما صحبت کنیم.

عروسک سازی با خمیر را هم بچه‌ها دوست دارند و هم مادر بچه‌ها! یکی از راه‌های پرورش خلاقیت در کودکان این است که آنها را با خمیر و خمیربازی آشنا کرد.

برای ساختن عروسک با خمیر، معمولا از خمیر پلیمر یا فیبو و خمیر گل چینی استفاده می‌شود.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند این خمیرها را به صورت آماده تهیه کنند؛ اما افرادی هم هستند که خمیر عروسک سازی را در منزل درست می‌کنند.

برای اینکه عروسک‌هایی زیبا درست کنید، بهتر است چندین رنگ را به خمیر سفید رنگ اضافه کنید. یادتان باشد رنگ زیبا، یکی از ویژگی‌های مهم در زیبایی عروسک‌های خمیری است. برای اینکه بتوانید تکه‌های عروسک خمیری خود را به هم وصل کنید، قبل از خشک شدن خمیر، از چسپ چوب استفاده کنید.

عروسک سازی با خمیر

فایده عروسک سازی با خمیر

وقتی که شما عروسک خمیری می‌سازید، با چسپاندن تکه‌ای آهنربا به پشت آن می‌توانید از آن به عنوان مگنت بر روی یخچال استفاده کنید. می‌توانید عروسک خود را به شکل جاسویچی در بیاورید یا اینکه به عنوان مجسمه از آن برای تزئین خانه خود استفاده کنید.

عروسک‌های خمیری می‌توانند هدیه‌های زیبا و ماندگار برای دوستان شما یا فرزندانتان باشد.

نمونه‌هایی از عروسک سازی با خمیر

در ابتدای این مطلب قصد داریم روش درست کردن یک کدو حلوایی بامزه را به شما توضیح دهیم:

تکه ای خمیر نارنجی رنگ بر‌می‌دارید و آن را به شکل گلوله در‌می‌آورید. برای قسمت بالایی کدو از رنگ سبز استفاده می‌کنید. برای درست کردن چشم‌های کدو نیز از رنگ‌های سیاه و سفید استفاده خواهید کرد. پس از چسپاندن تکه‌های مختلف، روی بدنه کدو شیارهایی ایجاد می‌کنید و در پایان باید به کدو حلوای بانمک اجازه خشک شدن بدهید.

عروسک سازی با خمیر

مثلا این موجود سفید بامزه که به جاسوئیچی تبدیل شده است را نگاه کنید؟ با کمی خمیر سفیدرنگ ساخته شده است و در انتها با استفاده از جلا دهنده، شفاف شده است.

عروسک سازی با خمیر

برای ساختن کفشدوزک شما به رنگ مشکی، قرمز و گلبهی نیاز دارید. از عکس زیر الگو بگیرید و این کفشدوزک بسیار زیبا را بسازید.

عروسک سازی با خمیر

این فیل کوچک را ببینید که فقط با رنگ آبی، مشکلی و صورتی ساخته شده است و با چشم‌های مظلومش چگونه به شما نگاه می‌کند!

عروسک سازی با خمیر

این جادوگر بنفش پوش را هم ببینید که چقدر بامزه ایستاده است!

عروسک سازی با خمیر

این تک شاخ رویایی را بسازید و آن را به یک بچه دوست داشتنی هدیه بدهید و او را به برآورده شدن آرزوهایش امیدوار کنید.

عروسک سازی با خمیر

این دختر کوچولوی زیبا می‌تواند روی میز تحریر شما قرار بگیرد و با دیدن آن خستگی از تنتان دربیاید.

عروسک سازی با خمیر

این آدم برفی را درست کنید و به عنوان آویز در اتاق کودک خود از آن استفاده کنید و از دیدن آن غرق در لذت شوید.

عروسک سازی با خمیر

هرچه از زیبایی و جذابیت این پسرک برای شما بگوییم کم گفته‌ایم. دلتان می آید یکی از این دلبرها در خانه خود نداشته باشید؟

عروسک سازی با خمیر

خلاصه اینکه برای عروسک سازی با خمیر، کلی ایده و الگو هست که می‌توانید آنها را پیاده سازی کنید. کافی است فقط شروع کنید و اولین  عروسک خمیری خود را درست کنید.