آموزش تصویری ساخت خرگوش نمدی+چند ایده متفاوت و زیبا
حالا که سال ۱۴۰۲ سال این حیوان زیبا است، خالی از لطف نیست که ساخت خرگوش نمدی را آموزش دهیم آموزش تصویری ساخت خرگوش نمدی+چند ایده متفاوت و زیبا

نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه ، یکی از دیرینه ترین و بزرگترین جشن های به جای مانده از دوران ایران باستان می باشد از دیرباز در ایران برای هر سال شمسی به نام یک حیوان نام گذاری می شده است و تا به امروز نیز متداول است . این نام ها که متعلق به 12 حیوان (موش ، گاو، پلنگ ، خرگوش ، نهنگ ، مار، اسب ، گوسفند ، میمون ، مرغ ، سگ و خوک ) است و به صورت چرخشی به روی سال ها گذاشته می شود . نماد سال 1402 خرگوش است. خرگوش نماد ذکاوت، سرعت، تولد دوباره و امید است. امید که همه این خوبی‌ها در سال جدید و در تمام زندگی، قرین همه انسان‌ها باشد.

حیوان سال 1402 / نماد سال 1402 / حیوان سال 1402 چیست

حالا که سال ۱۴۰۲ سال این حیوان زیبا است، خالی از لطف نیست که ساخت خرگوش نمدی را آموزش دهیم چراکه یکی از زیباترین کاردستی‌ها با نمد هم محسوب میشود. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا آموزش ساخت خرگوش نمدی به صورت تصویری را مشاهده خواهید کرد. با ما همراه باشید.

ساخت خرگوش نمدی

15 قطعه نمد پشمی 14 سانت در 18 سانت در رنگ مورد علاقه‌تان تهیه کنید و همراه با یک کپی پرینت شده از طرح خرگوش مورد نظر، یا طرحی که با دست کشیده‌اید، نخ پنبه دوزی (به رنگ هماهنگ با نمد یا متضاد آن به دلخواه شما)، پشم شیشه، سوزن گلدوزی، سنجاق خیاطی، قیچی و 30 سانتی‌متر روبان آماده کنید.

مرحله 1: الگوی خرگوش را برش دهید، نمد را روی آن تا کنید و الگوی خرگوش را در جای خود از میان هر دو لایه نمد به آن مطابق شکل سنجاق کنید.

اطراف قالب خرگوش را با دقت برش دهید و خرگوش را مطابق شکل سنجاق کنید.

مرحله 2: سوزن را دو رشته‌ای نخ کنید و انتهای آن را محکم گره بزنید. قسمت بیرونی خرگوش را بدوزید. از پشت سر خرگوش شروع کنید. مراقب باشید که گره انتهایی نخ را داخل لایه‌های نمد پنهان کنید و لایه‌ها را بدوزید.

وقتی به انتهای دوخت رسیدید از حدود 2 و نیم سانتی‌متری نقطه شروع دوخت را رها کنید تا بعدا پس از افزودن مواد دوخت را کامل کنید.

مرحله 3: با احتیاط و به آرامی تکه‌های پشم شیشه را داخل خرگوش فروکنید. چاپستیک یا سوزن بافندگی ابزاری عالی برای این کار است. ابتدا گوش‌ها و سر و سپس پاها و بدن خرگوش را به طور یکنواخت پر کنید. نخ و سوزن را برداشته و دوخت را کامل کنید.

می‌توانید با روبان‌ یک پاپیون زیبا دور گردن خرگوش نمدی خود بپیچید. 

 

انواع مدل خرگوش نمدی ۱۴۰۲

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :