آموزش دوخت زیپ مخفی ساده و آسان + عکس
یادگیری روش دوخت زیپ مخفی به شما کمک می کند هنگام دوخت لباس های مختلف، دوخت کوسن یا متکا، دوخت جامدادی و کیف و…. مشکل نداشته باشید و بتوانید زیپ را به بهترین شک

آموزش خیاطی/ روش دوخت زیپ نامرئی با ویدئو آهسته و بی کلام

آکاایران:  دوخت زیپ مخفی روی لباس یکی از موارد آسان و در عین حال مهم و حساس در خیاطی است؛ خیلی ها از این که دوخت زیپ مخفی را انجام بدهند می ترسند ولی اگر این مقاله را بخوانید و به نکات آن که از مقاله های مختلفی گردآوری شده دقت کنید می بینید که دوخت زیپ مخفی آنقدرها هم سخت نیست. دقت داشته باشید که هرچه زیپ مخفی را تمیزتر و با دقت بیشتر روی لباس بدوزید در نهایت لباس شیک تر و زیباتری خواهید داشت. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به راحتی نحوه دوختن زیپ مخفی را آموزش خواهیم داد.با ما همراه باشید.

آموزش دوخت زیپ مخفی با روشی ساده در منزل

پیش از شروع آموزش دوخت زیپ مخفی باید بدانید، که برای دوختن زیپ مخفی باید از پایه زیپ دوزی استفاده کنید.

در ابتدا برای دوخت زیپ مخفی باید، خط دوخت را روی پشت کار مشخص کنید و علامت بزنید.

پارچه را از قسمت خط دوخت به سمت پشت تا بزنید و اتو نمایید. سپس درز زیر شکاف زیپ را با سنجاق به هم متصل کنید و قسمت شکاف زیب را از هم جدا کنید.

 

زیپ مورد نظر را باید روی محل زیپ قرار دهید، به طوری که انتهای زیپ دقیقا بر روی انتهای شکاف زیپ قرار بگیرد. البته پیش از انجام این کار باید زیپ را باز کنید و روی میز اتو قرار دهید و آن را اتو بزنید، زیرا کنار دنده های اغلب زیپ ها دارای برجستگی می باشد، که باید اتو شود، در غیر این صورت به هنگام دوخت زیپ، پایه زیپ دوزی به خوبی روی زیپ قرار نمی گیرد و در نتیجه پس از دوخت مقداری از کنارهای زیپ دیده خواهد شد.

در مرحله بعدی آموزش دوخت زیپ مخفی ، زمانی که با پایه زیپ دوزی یک سمت زیپ را دوختید، برای راحتی کار باید پایه زیپ دوزی را بردارید و به شکل بر عکس روی کار قرار دهید، تا به راحتی سمت دیگر زیپ را بدوزید، لازم است بدانید از سمتی که شروع به دوختن یک طرف زیپ کرده اید، باید از همان سمت، طرف دیگر زیپ را دوخت بزنید.

بعد از دوخت زیپ، آنگاه نوبت به دوخت درز زیر شکاف زیپ می رسد، برای دوختن این قسمت باید از انتهای دوخت زیپ به اندازه ۲ الی ۳ میل به سمت داخل لباس بیایید و حدود ۵ سانت بالاتر از آن را یه سر قایمی بزنید و شروع به دوختن درز نمایید.

نکته:

۱- برای ثابت ماندن زیپ روی پارچه باید آن را سنجاق بزنید و بعد آن را کوک بزنید، سپس با اطمینان خاطر دو طرف زیپ را بدوزید.

۲- افراد مبتدی باید حتما ابتدا زیپ را بدوزند و بعد سنجاق ها را خارج نمایند و از خط دوخت و یک میل بالاتر از خط دوخت شروع به دوختن درز پارچه نمایند.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :