آموزش دوخت دستگیره آشپزخانه شیک و مدل جدید+عکس
آموزش دوخت دستگیره آشپزخانه,آموزش دوخت دستگیره آشپزخانه ساده,آموزش دوخت دستگیره آشپزخانه قلبی,آموزش دوخت دستگیره آشپزخانه تصویری,آموزش دوخت دستگیره آشپزخانه با

دوخت دستگیره

آکاآپ:چقدر خوبه که هر چند وقت یکبار  دستگیره های آشپزخونه رو عوض کنیم اونایی که کهنه شدن رو کنار بذاریم. تنوع خیلی خوبیه و خوب تر اینکه خودتون یکم وقت بذارید دستگیره ها رو با رنگ هایی که دوست دارید و با وسایل آشپزخونتون ست هستن بدوزید. اینجوری هم از هنر دست خودتون استفاده کردید هم در هزینه هاتون صرفه جویی شده. برای انجام این کار فقط کافیه این مقاله از مجموعه مقالات آموزش خیاطی آکا را تا انتها مطالعه کنید تا نحوه دوخت دستگیره های شیک آشپزخانه را بیاموزید. پس با ما همراه باشید.

آموزش دوخت دستگیره آشپزخانه شیک مربعی

ﻭﺳﺎﻳﻞ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ برای دستگیره مربعی

  •  پارچه
  •  لایه حریر
  •  پشم شیشه
  •  آستری
  •  تور نواری

مراحل ﺩﻭﺧﺖ ﺩﺳﺘﮕﻴﺮﻩ

برای دوخت این مدل دستگیره که در دنیای مد نمناک مشاهده می کنید می توانیم از ترکیب دو پارچه با رنگ متفاوت استفاده کنیم تا دستگیره ما زیبا تر شود.

یک الگوی مربعی شکل تهیه می کنیم و یک لایه حریر، پشم شیشه و آستری را از الگویی که داریم، برش میزنیم.

الگو را از قطر آن برش می زنیم تا دو مثلث به وجود آید . مثلث را روی پارچه ها می گذاریم و از قسمتی که الگوی مربعی شکل رو از قسمت قطرش برش زدیم، حدود 1 سانت اضافه تر برش می زنیم . این کار به این علت است که پس از وصل دو تکه پارچه مربع حاصله کوچک نشود.

اکنون دو مثلث از پارچه های گوناگون داریم . باید این دو پارچه مثلثی را به هم بدوزیم . برای دوخت ابتدا تور را بین دو پارچه قرار می دهیم . دقت کنید راسته ی پارچه ها باید رو به هم باشد سپس کار دوخت را آغاز می کنیم.

پس از دوخت، پارچه رو باز میکنیم. پارچه به شکل مربع در آمده ، روی درز را اتو میکنیم و تور را هم به هر سمتی که دوست داریم باشیم با اتو صاف میکنیم.

برای محکم تر شدن کار خود یک لایه حریر به پشت کار میچسبانیم. برای چسباندن لایه حریر قسمت زبر لایه حریر را روی پارچه می گذاریم و با اتو لایه حریر رو به پارچه میچسبا نیم.

پارچه را روی پشم شیشه می گذاریم و با چرخ روی آن را به طریقه دلخواه خود می دوزیم.

دور دستگیره را نوار می دوزیم.

دوخت دستگیره

طریقه دوخت بند برای آویزان کردن دستگیره اینگونه است که یک نوار مستطیلی برش میزنیم و برای ریش نشدن سر پارچه دو سر آن را تا می زنیم . بعد از تا کردن دو سر رو روی هم قرار می دهیم و روی آن را می دوزیم.

آموزش دوخت دستگیره آشپزخانه شیک با پارچه لی

وسایل مورد نیاز :

  • پارچه لی در دو رنگ
  • قیچی
  • نخ
  • تور برای حاشیه دستگیره

لوازم دستگیره لی

مراحل دوخت دستگیره :

1. برای دوخت این نوع دستگیره به دو رنگ پارچه لی نیاز دارید ، می توانید از لباس های لی خود که دیگر به آنها نیازی ندارید استفاده کنید .

2. ابتدا برش های یک اندازه و طولی به پارچه های لی می زنیم . برای این کار ابتدا با چرخ خیاطی دور برش را دوخته و سپس پارچه لی را برش های یک اندازه می زنیم.

3. اکنون برش های یک اندازه در دو رنگ داریم . شروع به بافتن یکی در میان این برش ها می کنیم .

4. پس از اتمام کار بافت ، نوبت به دوخت حاشیه برای این نوع دستگیره می رسد .

5. برای دوخت حاشیه ، می توانیم از تورهای آماده استفاده نماییم و این تور را به حاشیه دستگیره بدوزیم .

دستگیره لی

 

 

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :