آموزش ساخت پروانه به صورت اوریگامی مرحله به مرحله
آموزش اوریگامی پروانه به شما کمک می کند تا با کاغذهای رنگی پروانه های زیبا درست کنید. شما می توانید این پروانه های کاغذی را در سایزها و رنگهای مختلف آماده کنید

اوریگامی پروانه - آموزش ساخت پروانه کاغذی - کاردستی

آکاایران: ساخت انواع اریگامی به کمک کاغذ برای طراحی و تزیین جاهای مختلف کاربرد دارد مثلا ساخت حیوانات، حشرات و… اریگامی یک هنر محبوب بین افراد دنیا و به خصوص کودکان است. اریگامی پروانه هم یکی از پرطرفدارترین حشراتی است که می توان آن را به راحتی و در سایزها و رنگ های مختلف ساخت و از آن برای تزیین منازل به کار برد.  به طور کلی دست شما برای ساخت کاردستی با کاغذ باز است.

در این مقاله از مجموعه مقالات آکا تصمیم داریم  به شما نحوه ی ساخت اوریگامی پروانه به صورت تصویری  مرحله به مرحله آموزش دهیم .با ما همراه باشید و از ساخت این اوریگامی لذت ببرید.

ساخت این اریگامی پروانه سرگرم کننده است و خوشبختانه آسان است. طرح آن بسیار جذاب است و به آرامی روی نوک انگشتان شما می نشیند. برای ساخت این کاردستی زیبا فقط راهنمای گام به گام را دنبال کنید و خواهید فهمید که چگونه یک پروانه اریگامی بسازید و از ساخت آن لذت ببرید

وسایل لازم  برای ساخت پروانه اوریگامی

کاغذ رنگی به ابعاد ۲۱ در ۲۱ سانتیمتر

قیچی

 

آموزش اوریگامی ساخت پروانه

مرحله اول: چند تای ساده…

در مرحله نخست کاغذ را از تمامی محورهای تقارن آن به سمت داخل تا بزنید. در نهایت همانند شکل گوشه‌های مربع را به سمت مرکز مربع تا کنید.

مرحله اول ساخت اوریگامی پروانه

 

مرحله دوم: کاغذ را برگردانید…

کاغذ خود را برگردانید و آن را به شکل یک لوزی مقابل خود قرار دهید، گوشه‌های مدل را به سمت مرکز تا کنید. تاهای زده شده را باز نمایید. یکبار دیگر، همانند تصویر مدل خود را برگردانید و همه تاها را باز کنید.

مرحله دوم ساخت اوریگامی پروانه

 

مرحله سوم: ساخت بال پروانه…

در این مرحله از آموزش اوریگامی پروانه، مدل خود را به صورت عمودی مقابل خود قرار دهید، سمت راست و سمت چپ مدل را به سمت مرکز تا کنید (این قسمت به تای در فرانسوی نیز معروف است). مدل را از یک چهارم بالایی به سمت داخل تا و سپس آن را باز نمایید. از قطرهایی که در یک چهارم دومی مدل (از سمت بالا) وجود دارد، گوشه‌ها را به ترتیب به سمت راست و چپ باز کنید و حالا قسمت بالایی را به روی آن برگردانید.

مرحله سوم ساخت اوریگامی پروانه

توجه: از آنجایی که توضیح این مرحله و دیگر مراحل به صورت نوشتاری سخت است، در انتهای آموزش، فیلم ساختاوریگامی پروانه به همین روش را قرار خواهم داد.

 

مرحله چهارم: به فکر ساخت بال بیشتر باشید…

فرایند مرحله سوم را برای قسمت پایینی مدل هم تکرار کنید. حالا باید به یک شش ضلعی کشیده داشته باشید. این شش ضلعی را از محور افقی آن به سمت بیرون تا کنید و به همین شکل روی میز کار خود قرار دهید.

 

مرحله چهارم ساخت اوریگامی پروانه

 

مرحله پنجم: روزهای آخر پیله…

همانند تصویر لایه مجزا سمت راست را به سمت پایین برگردانید. این کار را برای سمت چپ تکرار کنید. قسمت کوچکی از مناطقی را که به سمت پایین تا کردید را حالا به سمت داخل تا بزنید (برای عملکرد بهتر به فیلم انتهایی مراجعه نمایید). در نهایت مدل خود را از محور عمودی وسط به سمت داخل تا کنید.

 

مرحله پنجم ساخت اوریگامی پروانه

 

مرحله ششم: پروانه شما آماده است…

قسمت کوچکی از مدل خود را از جایی که در تصویر 23 به صورت نقطه چین درآمده است، تا بزنید. مدل خود را همانگونه که قسمت کوچک را با دست نگه داشته‌اید، باز کنید. همان کاری را که در تصویر 23 انجام دادید، این بار در جهت مخالف تکرار نمایید. تبریک می‌گویم، پروانه شما آماده است.

 

مرحله ششم ساخت اوریگامی پروانه

 

نکته: چنانچه اوریگامی پروانه شما با آنچه در شکل آموزش نمایش داده شده، متفاوت است اصلا ناامید نشوید، این امر کاملا طبیعی است. این کار را چندین و چندبار تکرار کنید تا در نهایت به شکل ایده‌آل خود دست پیدا کنید.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :