ساخت شمع موزیکال در منزل
ظرف شیشه‌ای بلند مربع شکل,قابل انعطاف مشکی شماره,موم ژله‌ای,میله فلزی,دست سر گرد یا پهن,مواد و لوازم,نوار چسب,دماسنج گیره‌دار

 ساخت شمع موزیکال در منزل
 
● مواد و لوازم موردنیاز:
▪ سیم قابل انعطاف مشکی شماره ۱۸ یا ۲۰
▪ سیم‌بُر
▪ انبر دست سر گرد یا پهن
▪ نخ خیاطی
ظرف شیشه‌ای بلند مربع شکل
▪ نوار چسب
▪ میله فلزی
▪ قابلمه
▪ دماسنج گیره‌دار
▪ موم ژله‌ای شمع
▪ رنگ نارنجی مخصوص موم ژل
▪ قاشق فلزی
▪ فتیله...

● روش ساخت:
۱) با انگشتان خود یا با استفاده از انبر دست سیم مشکی رنگ را به شکل تنهای موسیقی بپیچید و فُرم دهید، و آنها را به تعداد یکه نیاز است درست کنید.
۲) انتهاء تت‌های فُرم داده شده را به یک تکه نخ بلند وصل کنید و آنها را در ارتفاع مختلف داخل ظرف قرار دهید و هر نخ را در بیرون ظرف با نوارچسب محکم کنید و اگر لازم است از میله فلزی استفاده کنید و تت‌ها را در برابر دیواره اطراف ظرف قرار دهید (توضیحات شمع ژله‌ای با فرشته طلائی را در مبحث فرشته‌های طلائی در این شمع ژله‌ای خودنمائی می‌کنند).
۳) قابلمه را روی حرارت پائین قرار دهید، و به مقدار کافی ژل برای پر کردن ظرف داخل قابلمه بریزید و ذوب کنید، دماسنج را به بدنه قابلمه وصل کنید (دقت کنید، دماسنج را به بدنه قابلمه وصل کنید (دقت کنید که روی بسته‌های ژل میزان درجه حرارت داده شده) بنابراین ژل را تا همین درجه حرارت دهید، و سعی کنید که ژل زیاد داغ نشود. با دقت کمی رنگ اضافه کنید و به آرامی با قاشق فلزی هم بزنید تا رنگ دلخواه شما به‌دست آید.
۴) با دقت ژل را داخل ظرف بریزید و اگر لازم بود با میله فلزی تت‌ها را داخل ظرف مرتب کنید.
۵) وقتی ژل تقریباً سرد شد، نخ‌هائی که به تت‌ها بسته بودید باز کنید و نوار چسب‌ها را هم بردارید و فتیله را قرار دهید.
● نکته‌ طرح:
می‌توانید با سیم شکل‌های مختلفی برای داخل شمع‌های ژله‌ای از قبیل قلب، شبدر ایرلندی، و تزئینات جشن‌ها و سمبل‌های دیگر بسازید.
 
منبع:ویستا
ویرایش وتلخیص:آکاایران

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :