دکوراسیون خانه مریم امیرجلالی
مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی آواز,مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش و دامادش,مریم امیرجلالی کنسرت,مریم امیرجلالی خواننده شد,مریم امیرجلالی بیوگرافی
آکاایران به نقل از مجله زندگی ایده آل: هنرمندها سلیقه‌شان هم مثل نقش‌آفرینی‌های‌شان زیباست. از مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی خواننده


ترکیب کرم و زرشکی


خانه ایده‌آل مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی خواننده


با این حساب خانه خودتان باید خوش‌رنگ باشد؟

فرش خانه من زمینه کرم دارد با گل‌های زرشکی خیلی کم‌رنگ. مبلم هم یک نیم‌ست قدیمی است که روی چوب آن کار شده است. رنگ مبلم هم زرشکی است. ناهارخوری‌ام یک میزگرد است با چهار تا صندلی که باز هم زرشکی است. یک صندلی و یک تینکر دارم که آن هم رویش زرشکی است. پرده‌ام کرم است و یک طرفش پارچه تقریبا ساده زرشکی. دور بوفه ایتالیایی‌ام هم یک نوار ابریشم زرشکی خیلی کم‌رنگ است. می‌توانم بگویم در تمام ست خانه من از رنگ‌های پررنگ استفاده شده است، نه رنگی که حال نداشته باشد و بی‌حال باشد. خانه باید رنگ‌آمیزی داشته باشد و چیدمان رنگ‌هایش گرم باشد و نه مات.

مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی خواننده


بچه‌های من

توی خانه‌تان گل و گیاه هم دارید؟

من یک پاسیو دارم که پر از گل است. اینها واقعا بچه‌های من هستند و من عاشق این گل‌ها هستم. در سالنم هم کنار کنسول و آینه‌ام چهار تا بامبوی خیلی زیبا دارم که توی آنها را گل مصنوعی شمعدانی گذاشته‌ام ولی هر کسی می‌آید فکر می‌کند واقعا توی گلدان‌ها را شمعدانی کار کرده‌ام! می‌گویند باید به بامبو حتما نوارهای قرمز زده شود. این را هم از نظر انرژی می‌گویند! درستی‌اش را نمی‌دانم ولی من بامبوها را در شیشه بلند گذاشته‌ام. همین شمعدانی‌های مصنوعی که به نظر خیلی طبیعی می‌آید کنارشان است و خیلی زیبا شده. جلوی در ورودی تراسم هم گل است. من عاشق گل و گلدان هستم! هرکس هم که برای دیدن من می‌آید، حالا چه خانه را عوض کرده‌ام یا تولدی بوده باشد، می‌گویم خواهشا برای من کادو نیاورید فقط گل بیاورید. گل و گلدان خیلی به آدم انرژی می‌دهد.

مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی خواننده


همه‌چیز سر جای خودش

دکور خانه هر چند وقت یکبار باید عوض شود؟

من خیلی دوست دارم که تقریبا هر دو ماه یک دفعه آدم مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی خواننده


به فنگ‌شویی اعتقاد دارید؟

اینها دیگر همه کلاس است! من اصلا این چیزها را قبول ندارم. توی خانه باید آرامش و آسایش باشد. وقتی که مهمان می‌آید کسی که در خانه زندگی می‌کند با روی باز از او استقبال کند؛ به اینها می‌گویند انرژی! چوب و تخته را کج بگذاری، نیم گوش بگذاری یا مربع بعد انرژی توی آن خانه می‌آید و نمی‌رود را قبول ندارم. این آدم‌ها هستند که باید انرژی را به وجود بیاورند. چوب و تخته که انرژی به وجود نمی‌آورد. اینها دیگر کلاس است!

مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی خواننده


خانه‌هایی به شکل سمساری

خانه باید خلوت باشد یا شلوغ؟

آرامش باید در خانه حکمفرما باشد. نه اینکه مثل بعضی‌ها به در و دیوار تابلوهای زیاد بزنند و چهار تا چهار پایه اینجا یه نیمکت آنجا بگذارند! روی مبل‌شان را هم فرش ابریشم می‌اندازند! من اصلا این کارها را دوست ندارم. سبک خانه باید ساده، زیبا و آراسته باشد.

مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی خواننده


پس سلیقه شما بیشتر مدرن است؟

بله. البته سنتی هم دوست دارم. برای مثال یک گوشه از خانه یا یک اتاق از خانه به سبک سنتی چیده شود. یکسری عکس‌های قدیمی و یکسری رومیزی‌های قشنگ قدیمی گذاشته شود. منتها چیزهای قدیمی در یک اتاق جمع شوند نه اینکه شما فکر کنید بنده یک ویترین ایتالیایی گذاشته‌ام آن طرفش یک فرش دستبافت تابلوی مولانا را هم روی دیوار آویزان کرده‌ام. خب، این یعنی چی؟ بعد وارد خانه‌ها که می‌شوی احساس می‌کنی به سمساری وارد شده‌ای!

مریم امیرجلالی,مریم امیرجلالی و دخترش,مریم امیرجلالی خواننده


گردآوری خانه داری آکاایران گردآوری خانه داری آکاایران
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :