سبک هایی مدرن و عالی از طراحی کابینت آشپزخانه
درباره آخرین جشنی که برپا کردید فکر کنید، تمام خانه را تمیز کرده بودید؛ صندلی های راحتی را به گوشه اتاق برگرداندید؛ برای پیش غذا و نوشیدنی میز جداگانه گذاشته بو

 

 

واقعا آشپزخانه قلب یک خانه محسوب می شود، البته می دانیم که این حرف کلیشه ای است اما، تقریبا صحیح است.

درباره آخرین جشنی که برپا کردید فکر کنید، تمام خانه را تمیز کرده بودید؛ صندلی های راحتی را به گوشه اتاق برگرداندید؛ برای پیش غذا و نوشیدنی میز جداگانه گذاشته بودید، اما در آخر همه آنها سر از کجا در آوردند؟ البته که آشپزخانه!

 

 

اگر هم می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید به بازار آنلاین خدمات سنجاق سری بزنید. در قدم اول می‌توانید قیمت طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال کابینت سازی  در تهران باشید می‌توانید درخواست طراحی کابینت آشپزخانه خود را در سنجاق ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 

چه یک مهمانی مجلل باشد یا انجام کارهای خانه، گویی که آشپزخانه همیشه مرکزخانه است. از آنجایی که ما بیشتر اوقات در این بخش از خانه مشغول هستیم، بیایید آن را به مدرن ترین، درخشان ترین و گرم ترین جای ممکن تبدیل کنیم.

این شما و این هم چند ایده مدرن برای کابینت که به دکور آشپزخانه تان زیبایی می بخشد:

یک آشپزخانه مینیمالیستی به رنگ تیره با بخش هایی فلزی بسیار مدرن است.

روکش چوبی کابینت می تواند به آشپزخانه تان گرمی ببخشد.

 

استفاده از روکش های ورقه ای چوب روی درب کابینت ترندی است که به یک آشپزخانه درن عمق و گرمی می بخشد. دهه هاست که روکش های ورقه ای چوب در اروپا محبوب بوده اند و حالا در آمریکا نیز در حال محبوب شدن می باشند.

قطعا دلایل زیادی برای این محبوبیت وجود دارد. ممکن است این شبهه ایجاد شود که این موضوع به دلیل ترند شدن استفاده از محصولات طبیعی و ورود دادن طبیعت به خانه ایجاد شده است. روکش های ورقه ای رگه های چوب را به طرزی منحصر به فرد به نمایش میگذارند؛ گویی رگه های چوب، افسانه ای از درختی که از آن نشات گرفته اند را بازگو می کنند، بنابراین البته که عاشقان طبیعت از زیبایی آن لذت خواهند برد.

خریداران باید محدوده کیفیت روکش های ورقه ای را بشناسند. بهتر است از فروشنده ای قابل اطمینان و حرفه ای خرید کنید. تمام روکش ها از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند و اگر به خوبی نصب نشوند ممکن است از هم باز شده یا پوسته پوسته بدهند. اگر به خوبی نصب شوند، تا سالها می توانید از گرمای این شاهکار مدرن لذت ببرید.

روکش های ورقه ای چوب می توانند به یک آشپزخانه مدرن عمق و گرما ببخشند.

سبک براق استیل ضد زنگ را به آشپزخانه خود اضافه کنید

 

هیچ چیز بهتر از استیل ضد زنگ مدرن و درخشنده نیست. بیشتر خانه داران در وسیله هایشان از استیل ضد زنگ استفاده می کنند، حتی در آشپزخانه های ساده و سنتی. برای آن که مدل آشپزخانه خود را کاملا مدرن کنید، از کابینت های استیل استفاده کنید.

آشپزخانه شما زمانی مدرن خواهد شد که به درهای استیل ضد زنگ مجهز شود. جدای از ظاهر زیبای آن، کابینت استیل ضد زنگ با فراز و نشیب هایی همراه است. خب مشخص است که لکه های اثر انگشت و امکان خراشیده شدن از معایب ان است. اما، برخی استیل های ضد زنگ نیز وجود دارند که در برابر این نگرانی ها بسیار مقاوم هستند.

مزایای این نوع کابینت ها بسیار گسترده است. برخی مزایای آن عبارتند از: مزایای محیط زیستی (استفاده از استیل به جای چوب)، به راحتی تمیز کردن آن، بهداشتی بودن آن (که به همین دلیل در آشپزخانه های تجاری از آن استفاده می شود). اگر هزینه کابینت های استیل ضد زنگ برای شما بالاست، پس می توانید از کابینت های ام دی افی که در قسمت بالایی خود لایه ای از استیل دارند، استفاده کنید. در هر صورت، استیل ضد زنگ می تواند انتخابی خیلی عالی برای آشپزخانه تان باشد.

کابینت های استیل ضد زنگ بادوام هستند اما مراقب اثرانگشت های اذیت کننده ای که بر جای می مانند باشید!

کابینت های لاکی که ظاهری مدرن و زنده به آشپزخانه تان می بخشند

 

کابینت های لاکی به یک جای پارک تازه رنگ زده شبیه است، که ظاهری درخشان، براق و غنی به آشپزخانه تان اضافه می کند. کابینت های لاکی از ترکیب چندین لایه ی لاکی که روی آن صیقل داده شده و موم مالی می شود.

لایه های لاکی اگر به درستی اعمال شوند، می توانند با دوام و ضد خراش شوند. اما، بیشتر افراد بر این باورند که این گونه کابینت برای خانواده های شلوغ که فرزند کوچک دارند مناسب نیست چرا که ورقه های لاکی نازک هستند.

اگر می خواهید این ریسک را به جان بخرید، کابینت های های گلاس لاکی می توانند برای آشپزخانه مدرن شما بهترین انتخاب باشند، چرا که زیبایی و درخشندگی آنها بی مانند است. در انتخاب کابینت های لاکی می توانید هر رنگی که دوست داشته باشید را انتخاب کنید، اما برای حفظ درخشندگی آن، باید هر روز آن را تمیز کنید.

محصولات زیادی وجود دارند که ادعا دارند می توانند کابینت های لاکی را به خوبی تمیز کنند، بهتر است در انتخاب آنها نهایت دقت را به خرج دهید.

اگر این کابینت را انتخاب کرده اید، بهتر است درباره نحوه تمیز کردن آن از سازنده سوال کنید.

کابینت های لاکی سفید ظاهری تمیز و براق به آشپزخانه تان می بخشند.

قفسه های معلق می توانند جایگزین کابینت آشپزخانه شوند

 

به طور کلی طراحی مدرن به خط های تمیز بستگی دارد. برای این که کف آشپزخانه تان تمیز و دلباز باشد، می توانید کابینت های خود را با قفسه های شناور جایگزین کنید.

قفسه های شناور خط های مستقیمی ایجاد می کنند، که با هر گونه دکور مدرن و معاصر زیبا خواهد بود. بسیاری از خانه داران برای کابینت های بالایی این کار را انجا داده و سپس درب نیمه دیگر کابینت های پایینی را می بندند. این کار برای تمام وسیله های آشپزخانه فضا باز می کند.

چند قفسه شناور به همراه دیواری براق یا راهرویی با کاشی براق آشپزخانه تان را فوق العاده زیبا خواهد کرد تنها بدی قفسه های شناور، کمبود فضای پنهان آن است. برای این که این نوع قفسه شلوغ و بهم ریخته نشود، فرد باید فوق العاده با نظم و ترتیب باشد.

آشپزخانه دارای قفسه شناور، بسیار زیبا و جادار است، اما حتما مطمئن شوید که فضای پنهان کافی داشته باشید.

کابینت های مدرن آشپزخانه هنوز هم می توانند رنگی باشند

 

بسیاری از افراد هنگام فکر کردن درباره یک آشپزخانه مدرن، یک آشپزخانه سفید یا سیاه براق، خالی از رنگ های روشن را تصور می کنند، اما رنگ های مختلف نیز می توانند مدرن باشند.

چرا کابینت هایمان را با روکش لاکی یا لمینت قرمز آلبالویی، یا آبی لاجوردی روشن، یا حتی در آبی تند سفارش ندهیم؟ تمامی این رنگ ها را می توان با دکور معاصر ترکیب کرد. خصوصا وقتی صحبت از دکور اواسط قرن به میان می آید، رنگ ها یکی از اصلی ترین الگوی این دوره شاهکار از سبک و مد می باشد.

اگر می خواهید با اضافه کردن رنگ های شاد به آشپزخانه تان زندگی ببخشید، پس رنگ کردن کابینت ها را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید فقط ردیف بالایی کابینت یا تمام را رنگ کنید، یا در هر صورت این کار سبک آشپزخانه تان را کاملا برجسته خواهد کرد.

فقط قبل از اعمال رنگ، اطمینان حاصل کنید که آن را دوست دارید. باید هر روز آن را ببینید، پس رنگی انتخاب کنید که بتوانید با آن زندگی کنید.

کابینت های رنگی آشپزخانه هم می توانند مدرن باشند.

کابینت های سفید و مدرن آشپزخانه

 

شاید ایده کابینت های روشن باعث شود وحشت کنید، اگر چنین است پس، یک آشپزخانه سفید ساده برایتان مناسب خواهد بود.

چه چیزی بهتر از کابینت های سفید که نور خورشید را به خانه تان انعکاس می دهند؟ آشپزخانه سفید رنگ به دلایل بسیاری محبوب هستند، مهم نیست سبک خانه چگونه باشد این رنگ همیشه آشپزخانه را تمیز نشان می دهد (حتی وقتی ظرف های کثیف روی هم تلنبار شده باشند).

از روش های مختلفی مثل رنگ زدن، جنس لاکی براق، ملامین و یا حتی روکش کردن این ظاهر را می توان به دست آورد. مهم نیست چقدر بودجه دارید، هر اندازه که باشد می توانید یک آشپزخانه کاملا سفید را از آن خود کنید. باید اضافه کنم که کابینت سفید با همه نوع سبک کشو و وسیله ای سازگار است.

اگر این روش تمیز و آسان به نظرتان جذاب است، پس در آینده یک آشپزخانه سفید عالی انتظارتان را خواهد کشید. فقط باید یک دستمال تهیه کنید که تمام گرد و خاک های آن را تمیز کنید.

یک آشپزخانه مدرن سفید رنگ همیشه تمیز به نظر می رسد.

کابینت های رنگ چوب هم می توانند مدرن باشند

 

در حال حاضر کابینت های سفید ترند نیستند اما هنوز می توانید کابینت های رنگ چوب با رنگ دلخواهتان را داشته باشید و طرحی معاصر و خاص برای خود بسازید.

در عکس زیر به این کابینت های سبز نگاه کنید. آنها براق، تمیز و منحصر به فرد هستند. به نظر می رسد تنها با ذره ای رنگ، تمام تاریخ چوب نمایان شده و این موضوع بافت کابینت در مرکز آن را به نمایش گذاشته است.

این سبک رنگ آمیزی به ترکیب طبیعت با مدرنیسم زیاد شباهت دارد. چوب های با روکش ورقه ای را می تواند به هر رنگی که می خواهید رنگ آمیزی کرد، فقط حتما این موضوع را با کابینت ساز خود در میان بگذارید.

بعضی اثرات چوب می توانند پیچیده باشند، اگر این موضوع مورد پسندتان نیست، قبل از آن با کابینت ساز خود صحبت کنید، چرا که رنگ آمیزی این نقش ها را برجسته تر می کند.

می توانید کابینت های خود را به رنگ چوب در بیاورید تا به آشپزخانه تان رنگ ببخشید.

برای داشتن فضایی مدرن، کابینت های بالایی را بردارید

 

ممکن است جدا کردن کل کابینت های بالایی کمی ریسک دار به نظر برسد، اما با انجام این کار می توانید فضایی بازتر و مدرن تر به داشته باشید.

به عکس پایین نگاهی بیندازید، سبک سیاه و سفید آن بدون کابینت بالایی عالی به نظر می رسد. به جای کابینت های بالایی می توانید دیوار پشت آن را به زیبایی تا سقف طرح بیندازید، یا روی اجاق گازتان یک هود مدرن نصب کنید.

البته این سبک برای افرادی که در آشپزخانه به فضای زیادی نیاز دارند، مناسب نخواهد بود. همان طور که می دانید، بدون کابینت های بالایی فضای آشپزخانه تان نصف می شود.

اگر فضا برایتان مهم نیست، این سبک زیبا، دلباز و تمیز بهترین انتخاب برای آشپزخانه مدرن شما خواهد بود.

آشپزخانه بدون کابینت بالایی دلباز و آزاد است.

کابینتی از جنس فلزاستیل مفرق

 

این ظاهر از انواعی است که همسایه هایتان هرگز آن را نخواهند داشت، اما پس از این که شما آن را ساختید، حسودی خواهند کرد.

در تصویر زیر، کابینت های آشپزخانه گالوانیزه شده، و با روکشی از استیل داغ شده، روی ام دی اف لایه گذاری شده اند. در آخر ظاهر کار فوق العاده دیدنی می باشد.

این سبک مینیمالیستی تر و تمیز، باعث می شود فکر کنید این مکان اصلا آشپزخانه نیست، در عوض کابینت ها به یک قطعه هنری از مبلمان تبدیل می شوند.

اگر یک آشپزخانه مخفی برایتان جذابیت دارد، پس این ظاهر منحصر به فرد مخصوص شماست. برای ساخت این نوع کابینت باید با یک سازنده فلز و یک کابینت ساز مشورت کنید که کابینت های مخصوص و سفارشی خود را داشته باشد. به یاد داشته باشید: استیل گالوانیزه شده هر بار به شکلی متفاوت در می آید، پس هیچ کدام از وسیله ها شبیه به هم نخواهند شد.

کابینت هی جنس فلز استیل مفرق، تقریبا باعث شده اند این آشپزخانه محو شود!

با ترکیب چوب، لاک و رنگ، سبک منحصر به فرد خود را بسازید

 

پس از ستایش تمامی این سبک های زیبا، حتما هنوز هم در انتخاب بهترین چیز دچار مشکل هستید.

چرا همه ی آنها را با هم ترکیب نکنیم؟ حتی در طراحی داخلی مینیمالیستی نیز می توانید چند چیز را با هم ترکیب کنید. چطور است کابینت های پایینی از جنس چوب بوده و کابینت های بالایی لاکی باشند؟ یا لبه ها از جنس روکش گردو باشند و گوشه ها از جنس لاکی براق؟ یا این که کابینت های بالایی از جنس استیل ضد زنگ باشند و کابینت های پایینی از جنس چوب های رنگ شده؟

ترکیب ها بی پایان هستند و قطعا می توانید ترکیبی خاص برای خود داشته باشید. اگر ترکیب تمام این ها کاری است که میخواهید آن را امتحان کنید، پس بهتر است با یک طراح داخلی و یک کابینت ساز حرفه ای مشورت کنید. ترکیب های زیادی هستند که می توانید از میان آنها انتخاب کنید، و برای این که مطمئن شوید به جای یک آشپزخانه مینیمالیستی با یک ترکیب آشفته روبرو نمی شوید، حتما مشورت کنید.

ترکیب چوب با لاک و رنگ، می تواند سبکی مدرن و منحصر به فرد را ایجاد کند.

برای تغییر آشپزخانه مدرن خود انتخاب ها و تنوع زیادی دارید. در این متن نتوانستیم تمام موارد مهم درباره کابینت ها را بیان کنیم. انتخاب سبک کابینتی خاص برای فضای آشپزخانه تان کار سختی خواهد بود.

بهتر است با آرامش و بدون عجله انتخاب خود را انجام دهید. یک متخصص طراحی داخلی را استخدام کنید، که بتواند تمام احتمالات را در نظر بگیرد و کمکتان کند کابینتی مناسب با سبک زندگیتان برای شما بسازد. اگر فرزندانتان با دست های چرب همه جا پرسه می زنند، پس استیل ضد زنگ مناسب برایتان مناسب نخواهد بود.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :