به نقل از آکاایران: نکاتی درباره سبک های مختلف آشپزخانه این روزها آشپزخانه به نمایشگاهی از ذوق و سلیقه و کاربرد مبدل شده است. این مکان را می توان مرکز زندگی و خانه نامید و جایی که بیشتر پذیرایی های غیررسمی در آن شکل می گیرد. با ما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

سبک آشپزخانه ها

آکاایران: با استفاده از عناصر طراحی مانند رنگ، پارچه، مواد و مصالح، سطوح نورپردازی و آثار هنری می توانید سبک شخصی خودتان را بر این محیط غالب کنید. در صورت اپن بودن آشپزخانه در نظر بگیرید، دکوراسیون آن هماهنگ با دیگر نقاط خانه باشد.
آشپزخانه ای که L مانند است در این نوع آشپزخانه ها هسته فعالیت های آشپزی نزدیک زاویه L است. به دلیل اپن بودن آشپزخانه، رنگ و دکور و حتی پوشش های طرح چوب دیوارها، به طور کامل با فضای روبه روی آشپزخانه هماهنگی دارد. رنگ و طرح چوب کابینت ها به گونه ای انتخاب شده که در یک نگاه، متوجه مجزا بودن این دو فضا نمی شوید.
خلق فضای آرام و خلوت، یکی از خصوصیات خانه های مدرن است. با استفاده از قفسه های دردار، به طور کامل می توانید وسایل داخل آشپزخانه را پنهان کنید ولی اگر خانه شلوغ را می پسندید، بهتر است از کابینت هایی که در شیشه ای دارند، استفاده کنید و از نمایش ظروف لذت ببرید. اگر تنها یک گلدان به دکور آشپزخانه اضافه کنید، فضایی آرام و شاد حاصل می شود، استفاده از گل و گیاه در این فضا باعث بهتر شدن روحیه کسی می شود که بیشتر روز را در آشپزخانه می گذراند. با استفاده از وسایل تزئینی می توانید سلیقه شخصی خودتان را بر فضای آشپزخانه غالب کنید. استفاده از وسایل تزئینی، باعث تغییر حال و هوای فضای آشپزخانه می شود و محیط آن را از یکنواختی خارج می کند.
آشپزخانه ای که به شکل U است. این سبک آشپزخانه ، بهترین نوع است، چرا که در این سبک، سه دیوار به طور کامل در اختیار شما قرار دارد. به دلیل فرم U مانند، آمد و شد و تردد در این مکان محدودتر و هسته فعالیت در این مکان فشرده تر است.

نورپردازی، یکی از اصول مهم در دکوراسیون آشپزخانه است. همان طور در این آشپزخانه نورپردازی به گونه ای صورت گرفته که تمامی کابینت ها از روشنایی کافی برخوردار باشند. در این سبک از نورپردازی، لامپ ها روی ریلی که به سقف نصب شده، قرار می گیرند و نور ساطع شده از این لامپ ها را می توان رو به جهات مختلف تنظیم کرد که امکان نورانی کردن هر نقطه از اتاق را به ما می دهند. این سبک از نورپردازی، بیشتر در آشپزخانه ها مورد استفاده قرارمی گیرد. استفاده از کابینت های چوب تیره، فضایی گرم و دلنشین ایجاد می کند. برای برقراری تعادل بصری، پس زمینه (پوشش کف و دیوارها) به رنگ سفید انتخاب شده و ایجاد تضاد رنگی در این محیط، فضای آشپزخانه را از یکنواختی خارج کرده است. با انتخاب پرده حریر سفید، نور طبیعی، این فضا بیشتر شده است. بهتر است پرده های ساده و روشن را برای پنجره های آشپزخانه انتخاب کنید تا فضای آشپزخانه را وسیع تر و بازتر نمایان سازید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران