ظروف استیل
ظروف استیل,راهنمای خرید ظروف استیل,مدل های ظروف استیل,قابلمه استیل,خرید ظروف استیل,ظروف استیل آشپزخانه,جدیدترین ظروف استیل,نکات خرید ظروف استیل,انواع ظروف استیل

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد ظروف استیل را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: فولاد ضد زنگ یا Stainless Steel که در ایران آن را به نام مختصر «استیل »میشناسیم ،این ظروف از ترکیب آهن و فلزات دیگر ساخته شده اند و بسیار با دوام و درمقابل فرسودگی مقاوم اند. با ماهمراه شوید و مطالبی درمورد ظروف استیل مطالعه کنیدو.

ظروف استیل,ظروف استیل آشپزخانه,انواع ظروف استیل 

ظرف استیل

آکاایران:  انتخاب بیشتر آشپزها استیل ضدزنگ است. استیل به نگهداری کمی نیاز دارد و تمیز کردن آن آسان است و همچنین شما نگرانی در مورد ترکیب شدن فلز با غذا نخواهید داشت. مزیت دیگر استیل مقاومت آن در برابر گردوخاک، لکه و خوردگی است. اگر چه شستشو با دست عمر آن را زیاد می کند ولی قابلیت استفاده از ماشین ظرف شویی برای شستشوی ظروف استیل وجود دارد. نگهداری ظرف استیل نسبت به انواع آلومینیومی و مسی ساده تر است زیرا به ساییدن و برق انداختن نیاز ندارد. این ظرفها زنگ نمی زنند اما رسانای حرارتی خیلی خوبی نیستند و حرارت را به طور یکنواخت منتقل نمی کنند به همین دلیل هنگامی که بر روی شعله مستقیم قرار میگیرند، بعضی از قسمتهای آن داغتر میشوند و غذا را باید مرتب در آنها هم زد تا یکنواخت حرارت ببیند.

برای انتقال بهتر گرما در بعضی از انواع جدیدتر این ظروف یک صفحه از جنس مس یا آلومینیوم در زیر ظرف قرار داده شده است. هر چقدرضخامت این صفحه بیشتر باشد، تقسیم حرارت بهتر انجام میگیرد. هنگام خرید توجه کنید که صفحه مذکور موجود باشد و قطر آن از 3 میلیمتر کمتر نباشد. تولید کنندگان این ظروف هشدار می دهند که غذاهای اسیدی )مثل گوشت ،گوجه فرنگی،آلو ،چغندر و ...( و نمکی برای مدت طولانی در ظروف استیل نگهداری نشوند. ظرفهای بزرگی که بیشتر برای جوشاندن مایعات به کار میروند نیازی به پخش کننده حرارتی ندارند و فاقد چنین صفحه ای هستند.

برای تولید ظروف استیل نچسب، روش خاصی برای ایجاد یک رویه زبر روی فلز به کار میرود تا روکشی که خاصیت نچسب دارد بر روی آن قرار گرفته و به خوبی محکم شود.ظروف ساخته شده از استیل ضدزنگ خالص به خوبی حرارت را انتقال نمی دهند و باعث پخت غیر یکنواخت غذا می شوند.   به همین دلیل استفاده از ظروف استیل چند لایه ضروری است. این بدان معنی است که ته ظرف که در ارتباط با شعله قرار دارد با لایه ای از جنس مس یا آلومینیوم، که انتقال دهنده خوبی برای حرارت هستند، پوشیده می شود.
 استیل ضدزنگ در صورتی که بیش از حد گرم شود گاهی دچار از رنگ افتادگی رنگین کمانی می شود که می توان با استفاده از استیل شو آن را برطرف کرد.

هنگام خرید توجه کنید که صفحه مذکور موجود باشد و قطر آن از ۳ میلیم تر کمتر نباشد.تولید کنندگان این ظروف هشدار می دهند که غذاهای اسیدی) مثل گوشت، گوجه فرنگی، آلو، چغندر و... (و نمکی برای مدت طولانی در ظروف استیل نگهداری نشوند.ظرفهای بزرگی که بیشتر برای جوشاندن مایعات به کار می روند نیازی به پخش کننده حرارتی ندارند و فاقد چنین صفحه ای هستند. برای تولید ظروف استیل نچسب، روش خاصی برای ایجاد یک رویه زبر روی فلز به کار می رود تا روکشی که خاصیت نچسب دارد بر روی آن قرار گرفته و به خوبی محکم شود.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران

15 نکته چرخ گوشتی برای کدبانوها

15 نکته چرخ گوشتی برای کدبانوها

زمان مطالعه : 1 دقیقه
هرگز چرخ گوشت را بدون گوشت روشن نگذارید,موتور چرخ گوشت های خانگی قدرت چرخ گوشت های صنعتی را ندارد,صورتی که قصد دارید چرخ گوشت تان,گوشت باید,کار موجب می شود تا دور موتور دستگاه بالا برود و موجب افزایش
پیچ گوشتی برقی

پیچ گوشتی برقی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
پیچ گوشتی برقی,خرید اینترنتی پیچ گوشتی برقی,راهنمای خرید پیچ گوشتی برقی,انواع پیچ گوشتی برقی,پیچ گوشتی شارژی,پیچ گوشتی برقی شارژی,خرید پیچ گوشتی شارژی,خرید پیچ گوشتی برقی,استفاده از پیچ گوشتی برقی
صفحه 1 از 1
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب : ظروف استیل