ایده جالب برای چیدمان قابلمه و ماهیتابه در دکوراسیون آشپرخانه
چیدمان ظروف مسی,چیدمان ظروف در بوفه,چیدمان ظروف تولد,چیدمان ظروف کابینت,چیدمان ظروف,چیدمان ظروف پلاستیکی عروس,چیدمان ظروف آشپزخانه,چیدمان ظروف در کابینت,چیدمان

آکاآپ: چیدمان قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه باید از روی اصول باشد تا جلوه وسایل آشپزخانه تان بیشتر شود. اگر شما تازه عروس هستید و یا تازه قابلمه و ماهیتابه های جدیدی را خریداری کرده اید بهتر است قبل از اقدام به چیدن آنها ایده های جالب چیدمان قابلمه و ماهی تابه که در ادامه این مطلب از آکاآپ برایتان بیان کرده ایم را مطالعه کنید تا بتوانید با ایده گرفتن از ما , بهترین چیدمان قابلمه و ظروفتان را در آشپزخانه داشته باشید تا علاوه بر زیبایی ، جای کمتری را در آشپزخانه اشغال کنند. 

سقف

شما می توانید از هر جایی برای آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها استفاده کنید. یکی از جاهایی که می توانید این میله ها یا تجهیزات نگه دارنده ی قابلمه ها را نصب کنید، فضای بالای اجاق گاز است که به علت نزدیک بودن به محل پخت و پز، مکان بسیار مناسبی می باشد.

با آویزان کردن یک تخته چوبی از سقف و قرار دادن ظروف پخت و پز روی آن می توانید محیط آشپزی خود را به آشپزخانه های حرفه ای و مدرن تبدیل نمایید.

زیر کابینت ها و شلف ها

برای آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها می توانید از فضای زیر کابینت ها و شلف ها نیز استفاده نمایید بدین گونه که با استفاده از با دو لوله ی مسی به سبک مراکشی، قابلمه ها و ماهی تابه ها را در زیر شلف های آویزان نمایید.

آویز قابلمه

 

بالای جزیره آشپزخانه

یکی از ایده ها برای آویزان کردن قابلمه ها و ماهی تابه ها این است که این ظروف را با یک چنگک چوبی از بالای جزیره آویزان نمایید. برای آویزان کردن آن ها از حلقه های s شکل استفاده نمایید.

نردبان

برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه ، بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه، نردبانی چوبی قرار دهید و در کنار گلدان هایی زیبا این ظروف را آویزان کنید . این روش علاوه بر اینکه سبب می شود فضای آشپزخانه شما بازتر گردد ، آشپزخانه شما را زیباتر می سازد.

دیوار آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما کوچک است باید از همه فضاهای آن بهینه استفاده نمایید. برای این کار به جای اینکه بگذارید دیواری از آشپزخانه خالی و بدون استفاده باشد، می توانید صفحه ای را به دیوار نصب کرده و قلاب ها را روی آن بزنید و محکم کنید.

با این روش می توانید یک فضای مرده را به فضایی کاربردی تبدیل کنید و دکوراسیون آشپزخانه خود را زیبا نمایید.

آویز دیوار قابلمه

 

جلوی پنجره

اگر هیچ فضایی برای آویز کردن این ظروف ندارید می توانید این ظروف را از میله ای که در بالای پنجره شما نصب می شود، آویزان نمایید. این شیوه برای آویزان کردن قابلمه ها مناسب است اما باید دقت کنید این وسایل هم جلوی ورود نور را مسدود نکنند.

اگر دسترسی به قابلمه ها با استفاده از این روش برای شما سخت است، می توانید یک شلف در ارتفاع مناسب جلوی پنجره نصب کنید تا مشکلتان حل شود.

ایجاد آویز با وسایل دور ریختنی

شما می توانید بدون صرف هزینه از یک نرده یا حفاظ قدیمی باغچه یا باغ استفاده نمایید و ظروف آشپزخانه مانند قابلمه ها و ماهی تابه را از آن آویزان کنید تا معضل کمبود جا در آشپزخانه تان رفع شود و دکوراسیون داخلی منزل شما زیبا و خاص گردد.

فضاهای مرده

برای اینکه بتوانید از فضای آشپزخانه خود نهایت استفاده را نمایید، بهتر است از هر فضایی استفاده کنید. با نصب میله ها روی دیوار کنار پنجره می توانید از این فضا به نحو احسن استفاده کنید و تابه ها و ظروف خود را در این قسمت آویزان کنید.

آویز برای قابلمه

 

چند ایده برای قرار دادن قابلمه و ماهیتابه در آشپزخانه کوچک

  • داخل کابینت جا تابه و قابلمه کشویی نصب کنید.
  • اگر قادر به نصب این اکسسوری کشویی داخل کابینت نیستید می توانید جا تابه ای ایستاده را خریداری کنید و داخل کابینت قرار دهید.
  • اگر تعداد زیادی قابلمه و تابه دارید، قلاب هایی را در بالای کابینت پیچ کنید و قابلمه و تابه ها را به آن ها آویزان کنید.
  • از کنج آشپزخانه برای قرار دادن ظروف استفاده نمایید و از اکسسوری های چرخان استفاده کنید. این اکسسوری و تجهیزات چرخان اجازه می دهد که از فضای غیر قابل دسترس به خوبی استفاده بکنید.
  • قلاب های کوچک و ارزان را تهیه نمایید و بر روی درب کابینت از داخل نصب کنید سپس درب قابلمه و ماهی تابه را روی این قلاب ها قرار دهید تا هم فضای کمتری گرفته شود و کابینت مرتب تر شود.
  • از گیره های مخصوص کمک بگیرید و تابه ها و قابلمه ها را روی دیوارهای آشپزخانه آویزان نمایید. قابلمه ها و تابه های بزرگ تر را بالاتر و نمونه های کوچک تر را در قسمت های پایینی آویزان کنید.

 

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :