چگونه بفهمیم شیره انگور خراب شده است؟
برخی نشانه ها به شما برای تشخیص خراب شدن شیره انگور کمک شایانی می کند، همچنین برای تشخیص شیره انگور خوب و نگهداری آن نیز راهکارهای مناسبی وجود دارد.

آکاایران: شیره انگور ماده غلیظ و شیرین تهیه شده از فرآوری آب انگور است که به نام دوشاب نیز معروف است و طبع گرمی دارد. شیره انگور معمولا از انگوری تهیه می شود که زمان کشت کمتر آبیاری شده و شیرین باشد. یکی از سوالات رایج زنان خانه دار در مورد شیره انگور، نشانه های خراب شدن آن بود که درادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به آن خواهیم پرداخت.با ما همراه باشید.

علائم خراب شدن شیره انگور + روش نگهداری

شیره انگور یکی از مفید ترین مواد غذایی برای مشکلات کم خونی، قوای جسمی و جنسی ضعیف و بهبود عملکرد دستگاه های مختلف بدن مانند مغز و قلب است. از قدیم برای درمان بسیاری از بیماری ها و برای رشد بهتر کودکان و یا زایمان راحت تر و بهتر خانم های باردار استفاده از شیره خرما یا شیره انگور توصیه می شده است .
شیره انگور میزان زیادی از مواد معدنی و انرژی زا و همچنین درصد بسیار بالایی آهن، منیزیم، فولات و ویتامین ها را در دل خود جای داده است که مصرف روزانه و منظم این ماده غذایی باعث می شود تا بدن انرژی و توان بیشتری داشته باشد و با تامین نیازهای مختلف مورد نیاز برای بدن بسیاری از درد ها را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کند.
شیره انگور با روش های مختلفی گرفته می شود. از روش های خانگی متنوع گرفته تا روش های مکانیزه و صنعتی تماما در تولصد شیره انگور مورد استفاده هستند و اغلب در بسیار از مطالب عنوان می شود که این روش بهترین روش برای تولید شیره انگور است و هنوز هم دقیقا خیلی از مردم نمی دانند که برای تهیه یک شیره انگور با کیفیت از چه معیارهایی باید تبعیت کنند و اصول شناخت شیره انگور خوب چیست.
این موضوع زمانی بدتر می شود که مرتبا از شیوه های نا درست در تولید شیره انگور می شنویم و اینکه برخی از تولید کنندگان شیره خرما بهداشت را رعایت نمی کنند یا از موادی شیمیایی مختلف در شیره انگور استفاده می کنند و هزار و یک موضوع دیگر که واقعا نگران کننده است.
تردیدی نیست که تشخیص شیره انگور خوب از بد کار چندان ساده ای نیست. بخصوص اینکه اغلب خود فروشنگان سطح بازار نیز که معمولا در دسترس مردم هستند هم بهترین نوع شیره انگور یا شیره خرما را از زبان تولید کننده عنوان می کنند و شاید خودشان نیز خیلی فرد موفقی در تشخیص شیره انگور اصیل و درجه یک نباشند.

شیره انگور خارجی با قیمت باور نکردنی - بازار خرید و فروش انواع شیره خوراکی  | شیره کده
قدیمی تر ها و افرادی که خودشان به قول معروف دستی بر آتش دارند خوب می دانند که بهترین راه شناخت شیره انگور با کیفیت طعم و مزه و رنگ و روی شیره است. حتی این افراد با بو کشیدن شیره انگور هم خوب می توانند به شما اصل و غیر اصل آن را توضیح دهند.
برای این کار تجربه حرف اول را می زند اما افرادی که تجربه کافی را ندارند می توانند با توجه به نکاتی تشخیص شیره انگور مناسب و اصیل را تا حدودی فرا بگیرند و در زمان خرید شیره انگور بهتر عمل کنند. از این رو به توصیه هایی که توسط کارشناسان ما در شرکت خرما سیاه تهیه شده است بهتر است برای خرید شیره انگور اصل توجه داشته باشید:

ویژگی های شیره انگور خوب

برای تشخیص شیره انگور خوب باید به موضوعات زیر دقت داشته باشید:

شیره انگور خارجی با قیمت باور نکردنی - بازار خرید و فروش انواع شیره خوراکی  | شیره کده

طعم و مزه شیره انگور

شیره انگور از انگور گرفته شده است و اینکه شیره انگور گرفته شده است و پخته شده است نباید مزه یا طعم انگور را کامل از بین برده باشد. منظور اینکه با چشیدن شیره انگور نهایتا طعم انگور شیرین را باید احساس کنید.
ضمن اینکه معمولا انگورهایی برای پختن و شیره شدن انتخاب می شوند که شیرینی زیادی دارد و در زمان پخته شدن هم به دلیل از دست دادن رطوبتشان میزان شیرینی آنها بیشتر می شود. در نتیجه شیرین بودن زیاد شیره انگور طبیعی است اما نباید بی مزه باشد.
نکته مهمی که باید توجه داشته باشید شیرینی غیر طبیعی شیره است. برخی از تولید کنندگان به شیره انگور شکر اضافه می کنند که این باعث افت کیفیت نهایی شیره خواهد شد و اگر مزه شکر را قبلا تجربه کرده باشید به خوبی در زمان چشیدن شیره انگور این مزه را احساس خواهید کرد.
همیشه به یاد داشته باشید که دلیل اصلی اینکه شیره انگور مزه انگور نمی دهد و یا طعم مناسبی ندارد اضافه شدن افزودنی هایی است که هر چقدر هم خوب نباید اضافه شود.

رنگ شیره انگور

یکی از اساسی ترین راه های تشخیص شیره انگور اصل رنگ آن است. شیره انگور یا از انگور های سفید و یا سیاه یاقوتی گرفته می شود. اما نهایتا رنگ شیره انگور به نسبت شیره خرما روشن تر است. رنگی شیره انگور در زمانی که طبعی و درست به عمل بیاید عسلی مایل به قهوه ای یا مایل به خرمایی است. البته در مواردی مانند شیره انگور شیراز رنگ کمی تیزه تر می شود.
در خصوص رنگ شیره انگور این نکته را به یاد داشته باشید که حرارت مستقیم و بالا در رنگ شیره تاثیر زیادی دارد. معمولا شیره انگورهای سنتی رنگی تیزه تر و متمایل به سیاه دارند و رنگ شیره انگور صنعتی روشن تر است. حرارت زیاد خیلی برای پخت شیره خوب نیست و باعث می شود تا مواد معدنی ، ویتامین ها و بسیار از خواص شیره از بین برود. در واقع بسوزد، این امر در روش های سنتی زیاد اتفاق می افتد.
در روش های صنعتی اگر شرکت معتبر باشد از دیگ های تحت خلا و روش حرارت غیر مستقیم برای چخت شیره استفاده می شود که هم زمان بسیار کمتری برای پخت شیره و غلظت مورد نظر نیاز است و هم اینکه نهایت درجه حرارت حدود 60 درجه است که به هیچ عنوان روی مواد مغذی انگور تاثیر بد ندارد و رنگ شیره انگور بسیار روشن تر خواهد بود.

خلوص شیره انگور

برای تهیه شیره انگور از خاکی به نام خاک سفید استفاده می شود. این خاک اسیدیته انگور را می گیرد تا شیره ترش مزه نشود. در روش های سنتی و غیر استاندارد معمولا به خوبی این خاک بعد از گرفتن اسیدیته تصفیه نمی شود و همین امر باعث می شود که خاک در درون شیره با چشم تا حدودی دیده شود.
ضمن اینکه در روش های صنعتی بهینه با استفاده از دستگاه های تصفیه تمامی مواد اضافی شیره انگور گرفته می شود و شیره ای خالص تهیه می شود و حتی درصد قلیایی شیره نیز استاندارد می شود. این باعث خواهد شد شیره انگور رنگی روشن تر و شفاف تر داشته باشد و هیچ نوع الاینده ای در شیره انگور دیده نشود.
به یاد داشته باشید که خاک و آلاینده های موجود در شیره خرما ممکن است خطرناک باشند و بعضا باعث سنگ کلیه شوند.

خواص مهم و مضرات شیره انگور یا دوشاب | انجیران | خشکبار, انجیر خشک

غلظت شیره انگور

در زمان پخت شیره انگور باید تا حد امکان رطوبت گرفته شود. این کار باعث می شود تا ماندگاری شیره انگور بالاتر برود و در ضمن شرایط نگهداری بهتری هم داشته باشد. در روش های سنتی معمولا با دیدن غلظت بصورت چشمی و تجربی حرارت را قطع می کنند . اما در روش های صنعتی صحیح غلظت توسط دستگاه تعریف می شود و حرارت در زمان تعیین شدن بصورت اتوماتیک قطع می شود.
در روش های سنتی به دلیل انباشت شیره در دیگ ها معمولا رطوبت خودش را نشان نمی دهد اما در روش های مکانیزه و استاندارد صنعتی شیره انگور در دیگ های مخصوص و در سطح مشخصی قرار دارند و با حرارت مورد نیاز و کم به غلظت کافی می رسند. در نظر داشته باشید که شیره انگور با کیفیت و غلظت مناسب کمی حالت کش دار دارد و همانند عسل و کمی شل تر از قاشق خالی می شود.

چگونه بفهمیم شیره انگور خراب شده است؟

اگر شیره انگور مرغوب باشد و روش نگهداری آن مناسب باشد، معمولا خراب و فاسد نمی شود اما اگر شیره را خوب درست نکرده باشند و رطوبت شیره زمان تهیه گرفته نشده باشد، شیره خراب و فاسد می شود.

همچنین اگر شیره را در ظرفی خیس و مرطوب بریزید، نیز خراب خواهد شد. شیره انگور فاسد مزه ترش و بوی ترشیدگی و فساد می دهد و کپک می زند. اگر شیره انگورتان کپک زد یا طعم ترشیدگی به خود گرفت این یعنی شیره شما به اندازه کافی غلیظ نبوده است.

شیره انگور شکرک زده فاسد نیست، اگر شیره انگور پس از اینکه مدتی در یک ظرف بدون استفاده باقی ماند، اصطلاحا رس بسته و شکرک می زند. بهترین شیره انگور نیز در صورت بلااستفاده بودن پس از مدتی شکرک می زند.

طرز تهیه شیره انگور خانگی و کاملا بهداشتی - کتاب کاله

ویژگی های شیره انگور خوب و سالم

  • شیره انگور باید طعم انگور شیرین را بدهد. شیرین بودن زیاد شیره انگور طبیعی است اما نباید بی مزه باشد. شیرینی غیر طبیعی شیره انگور به دلیل افزودن شکر به آن است.
  • رنگ شیره انگور به نسبت شیره خرما روشن تر است. حرارت مستقیم و بالا در رنگ شیره تاثیر زیادی دارد. رنگ شیره انگور واقعی معمولا به رنگ عسلی، خرمایی یا قهوه ای است. شیره انگورهای سنتی تیره و متمایل به سیاه و رنگ شیره انگور صنعتی روشن تر است.
  • شیره مرغوب دارای رنگ شفاف بوده و نباید خاک آلود باشد.
  • شیره انگور با کیفیت و غلظت مناسب حالت کش دار داشته و مانند عسل و کمی شل تر از قاشق خالی می شود.
  • شیره انگور مناسب دارای غلظت زیاد، شفافیت و زلالی بالا و بدون بوی سوختگی است.
  • شیره انگور اصل دارای رایحه ای تند است اما شیره انگور صنعتی چنین رایحه ای ندارد.

روش صحیح نگهداری شیره انگور

  • شیره انگور را در ظرف تمیز و درب دار و خشک نگهداری کنید.
  • شیره انگور را در یخچال نگه ندارید بلکه در جای خنک نگهداری کنید.
منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :