انواع شیوه خشک کردن ریحان+روش های نگهداری
انواع روش های خشک کردن ریحان در منزل را در ادامه این مطلب آموزش خواهیم داد و شیوه صحیح نگهداری ریحان خشک شده را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مزایای ریحان خشک شده

آکاایران: سبزیجات معطر، در فرهنگ غذایی ایران نقش به سزایی دارند. ایرانی ها این سبزیجات را به شکل خام و پخته و همین طور خشک شده در انواع و اقسام خوراک ها و مزه ها استفاده می کنند. بعضی از این سبزیجات، فصلی هستند و برخی را نیز به سبب حساس بودن، نمی توان به مدت طولانی نگهداری کرد. یکی از معطر ترین و حساس ترین گیاهانی که در آشپزی ایرانی بسیار محبوب است، ریحان است. ریحان خشک، تا حدودی عطر و مزه گیاه تازه را دارد و می توان از آن در تهیه انواع خورش و سالاد و به عنوان طعم دهی انواع بورانی ها استفاده کرد. با وجود اینکه در اکثر نقاط ایران ریحان یافت می شود، اکثر افراد امروزه ریحان خشک بازاری تهیه می کنند چرا که فکر می کنند نمی توانند از پس خشک کردن این گیاه حساس به شکل خوب بر بیایند

اگر دوست دارید بدانید که چطور می‌توان آن را خشک کرد که هم ظاهر آن حفظ شود و هم آسان و بدون سختی باشد. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات خانه داری آکا, به چند شیوه خشک کردن ریحان اشاره شده است.با ما همراه باشید.

خشک کردن ریحان در هوای آزاد

ریحانها را در قسمت بالای انتهای دو دسته برگ را ببرید. ریحان خیلی دوست دارد هرس شود و زمان بریدن به طرف عقب رشد کرده و بوته‌ای تر می‌شود.

ریحان را در ظرف آبی بریزید و بشویید. توجه کنید که برگ های له شده‌ آن را جدا کنید. ریحان را به آرامی منتقل کنید چون پژمرده شده و به آسانی تیره می‌شود.

ریحان را روی یک پارچه تمیز یا دستمال آشپزخانه به مدت یک ساعت یا بیشتر قرار دهید تا رطوبت سطح آنها از بین برود. این رفتن رطوبت سطحی از ریحان پیش از آویزن کردن برای خشک کردن، بسیار مهم است. در صورتیکه این کار را نکنید، خطر کپک زدن یا قهوه‌ای شدن لکه‌های آبی روی برگها وجود دارد. به عبارت دیگر، پیش از خشک کردن، خشک کنید.

ساقه ریحان را کنار هم بگذارید و با یک نخ مخصوص آشپزخانه ببندید. برای اینکه هوا به خوبی میان آنها در جریان باشد، بهتر است که تعداد ساقه‌ها در هر دسته کمتر باشد. روی آنها برچسب زده و آویزان کنید تا خشک شود. البته شما می‌توانید آنها را روی دسته کابینت بگذارید تا خشک شود ولی زمانی که می‌خواهید وسیله از داخل کابینت بردارید، اذیت کننده خواهد بود.

بهترین مکان برای آویزان کردن گیاهان یک جای دنج، گرم، تاریک و خشک است. می‌توانید آنها را در انباری گرم آویزان کنید. در صورتیکه نگران گرد و غبار و حشرات هستید، دسته ریحان را داخل یک کیسه کاغذی بگذارید که چند شکاف در آن ایجاد شده باشد تا گردش هوا امکان پذیر باشد. فراموش نکنید که گردش هوای خوب بسیار مهم است پس کیسه را پر نکنید.

زمانی که ریحان کاملا خشک و شکننده شد که تقریبا ۲ هفته در تابستان طول می‌کشد، برگها را از ساقه ها جدا کرده و در کیسه کاغذی یا شیشه دهان گشاد بریزید. برگها را تا حد ممکن همان گونه سالم نگه دارید. زمانی که تصمیم دارید که از آنها در یک غذا استفاده کنید، آنها را به اندازه دلخواه خرد کنید.

 

خشک کردن ریحان با استفاده از مایکروفر

استفاده از این شیوه بسیار توصیه می شود. با این شیوه، هم در زمان خیلی زود می توانید ریحان ها را خشک کنید و هم عطر و طعم آن ثابت باقی می ماند.

مدت زمان مورد نیاز:۳ دقیقه

مواد لازم: دستمال آشپزخانه، ظرف مناسب، مایکروفر

مانند توضیحات قبلی ریحان را بشویید. روی ظرف مورد نظر، یک حوله کاغذی یا دستمال آشپزخانه تمیز بگذارید. آنگاه ریحان ها را روی آن بریزید. بهتر است از هم قدری فاصله داشته باشد.

به مدت ۳۰ ثانیه، با بیشترین حرارت بگذارید تا خشک شود. این کار را هر بار تکرار کنید.

هر بار، قدری گیاه خشک می شود. هنگامی که کامل برگ ها پیچ خوردند، می توانید آن را از مایکروفر خارج کنید.

خشک کردن ریحان در فر

خشک کردن در فر راحت ساده و دوست داشتنی است و اغلب چند ساعت تا نهایتا تا یک روز زمان می‌گیرد تا ریحان خشک به دست آورید. در این شیوه مانند زیر عمل کنید:

برگهای تازه را شسته و به صورت یک لایه داخل سینی فر یا ظرف مخصوص غذای فر که کف آن کاغذ قرار داده شده، بگذارید و در دمای ۱۰۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید.

توجه کنید که دما زیاد بالا نباشد زیرا سبب می‌شود که گیاهان قدری مزه تلخ بگیرند. پس از ۲۰ دقیقه، فر را خاموش کنید و به مدت ۳ تا ۴ ساعت دیگر بگذارید داخل فر بمانند.

دقت داشته باشید که فلز سبب تیرگی برگ ریحان می‌شود، برای همین همیشه باید از کاغذ مخصوص فر استفاده کنید.

خشک کردن ریحان,روش خشک کردن ریحان,خشک کردن ریحان در هوای آزاد

خشک کردن ریحان با دستگاه خشک کن

یکی از شیوه های دیگر برای به دست آوردن ریحان خشک، استفاده از دستگاه خشک کن است. اغلب افرادی که جزو تولید کنندگان مواد غذایی خانگی هستند و محصولاتی مانند میوه خشک، لواشک و سبزی خشک درست می‌کنند با خریدن این دستگاه یک سرمایه گذاری خوب برای کارشان انجام می‌دهند.

این وسیله معمولا مواد غذایی را خشک می‌کند بدون آنکه تغییر به خصوصی در آنها به وجود آورد؛ از این جهت خرید این وسیله به همه کسانی که اهل درست کردن میوه وسبزی خشک به میزان زیاد هستند، توصیه می‌شود. برای خشک کردن ریحان در دستگاه خشک کن به ترتیب زیر عمل کنید:

برگها را به هنگام صبح وقتی که آفتاب عطر و بوی آنها را نگرفته، بچینید. به اندازه نیم سانت بالای گره رشد، برگها را بچینید.

آنها را با آب معمولی بشویید. آب گرم امکان دارد برگ را شوکه کرده و آنها را خراب کند. همینطور می‌توانید آنها را در آب همراه با قدری سرکه به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید بماند. این محلول حشرات و باکتریهای روی سطح را می‌کشد.

آنها را با دستمال کاغذی یا حوله آشپزخانه خشک کنید. برگهای مرطوب ریحان خیلی زوذ کپک می زند.

دستگاه خشک کن را روی ۹۵ درجه بگذارید. صبر کنید تا ریحان خشک شود. تا وقتی که  برگها پیج خورده و خشک می‌شوند.

بسته به میزان رطوبت برگها، فرایند خشک شدن حدود ۱۲ ساعت زمان خواهد برد. امکان دارد زمان بیشتری هم طول بکشد. بعد از هر ۴ ساعت آنها را بررسی کنید.

خشک کردن ریحان,روش خشک کردن ریحان,خشک کردن ریحان در فر

شیوه های نگهداری ریحان خشک

آنها را در شیشه دهان گشاد ریخته و در مکانی تاریک مثل کابینت آشپزخانه نگهداری کنید.

یکی دیگر از روشها هم ریختن آنها در کیسه زیپ لاک و نگهداری در فریزر است به این ترتیب از حفظ شدن عطر و طعم آنها مطمئن می‌شوید.

می‌توانید آنها را در ظرفهای نگهدارنده دردار بریزید و در یخچال بگذارید تا بوی مواد دیگر وارد برگهای ریحان نشود.

برگهای خشک شده ریحان را تا یک سال می‌توان نگه داشت و استفاده کرد اما بعد از یک سال عطر و طعم آنها کاسته می‌شود.

اگر می‌خواهید از ریحان برای طعم دهی به غذاها، خورشها، خوراک ماست و خیار و یا حتی اسموتی استفاده کنید، بهتر است همان موقع استفاده آن را با دست یا در آسیاب پودر کنید تا عطر و طعم آن بیشتر باشد.

یک نکته که باید در مورد خود گیاه ریحان به خاطر داشته باشید این است که نباید بگذارید ریحان گل کند چون برگهای ریحان اکثر روغنشان را قبل از گل دهی از دست می‌دهند.

منبع: بیتوته

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :