پیشگیری از کپک زدن انواع سبریجات در منزل
راههای پیشگیری از کپک زدن انواع سبزیجات در منزل را در ادامه این مقاله از آکا مطالعه خواهید کرد.

 

در صورت یافتن کپک روی کلم بروکلی چه کاری باید انجام دهید - حقایق

آکاایران: کپک زدن مواد غذایی یک اتفاق رایج است که اکثر ما آن را از نزدیک مشاهده کرده ایم.  برخی از میوه ها و سبزیجات بیشتر در معرض کپک زدن قرار دارند و اگر به روش درستی از آن ها نگهداری نکنید، خیلی زود فاسد می شوند. کپک ها تقریباً در همه نوع مواد غذایی رشد می کنند و گرما و مرطوب موجب تسریع رشد آن ها می گردد. مصرف سبزیجات کپک زده برای سلامت انسان و حیوانات بسیار مضر است و موجب بروز بیماری می شود. اما چطور می توان از کپک زدن انواع سبزیجات در منزل جلوگیری کرد؟

بهترین روش های تازه نگه داشتن میوه و سبزی | باغ میوه ایرانی

میوه، سبزیجات، ماست و بالاخره همه چیز می تواند کپک بزند. بسیاری از افراد وقتی چند روز از یخچال و مواد غذایی داخل آن غافل می شوند متوجه می شوند که همه چیز داخل آن کپک زده است. این موضوع زمانی غم انگیز خواهد بود که وقتی سر و کله کپک ها پیدا می شود و بوی زننده شان داخل یخچال را پر می کند، راهی جز بیرون ریختن مواد درون یخچال وجود نخواهد داشت. بیرون ریختن مواد درون یخچال به خصوص میوه ها شاید راحت ترین کار ممکن باشد اما بهترین کار نیست! زیرا علاوه بر اسراف و نابودی میوه و مواد غذایی برای تهیه و خرید آن کلی وقت و هزینه نیز صرف شده است.

از این رو عاقلانه ترین کار، یاد گرفتن روش هایی است که از نفوذ این کپک به درون مواد غذایی جلوگیری کرده و یا حتی روش هایی که از ورود این کپک ها به درون یخچال جلوگیری می کنند.در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, راههای پیشگیری از کپک زدن انواع سبزیجات گردآوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

 

جلوگیری از کپک زدن سبزی‌ خوردن‌

هر دفعه آن قدری که می خواهید مصرف کنید بشویید و بقیه آنها را نشسته در ظرف در بسته داخل یخچال نگهداری کنید. اگر سبزی‌های شسته‌تان زیاد بود، آنها را به طور کامل خشک کنید و سپس در ظرف در بسته یا داخل کیسه پارچه‌ای در یخچال بگذارید. بهتر است تره‌ها را از سبزی‌های شسته شده دیگر جدا کنید چون تره سریع فاسد و سبب خرابی بقیه سبزی‌ها می‌شود.

یک شیوه دیگر برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی مانند سبزی این است که آن را به صورت شسته شده و خشک شده در یخچال بگذارید. برای نگهداری از سبزی باید آن ها را پس از شستن روی یک پارچه پهن کنید تا خشک گردند. آنگاه سبزی ها را در یک کیسه پارچه ای یا پلاستیکی بگذارید. برای بالا بردن ماندگاری سبزی خوردن می توانید آن را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را باد کنید. آنگاه درب کیسه را محکم گره بزنید تا هوا به آن نفوذ نکند.

گفته می شود استفاده از دارچین برای کپک سبزی خیلی مفید است. دارچین به نابودی میکروب ها کمک می کند و باعث حفظ تازگی سبزیجات می شود. امروزه استفاده از دارچین یکی از روش های پیشگیری از کپک زدن مواد غذایی است. جالب است بدانید که حتی پلاستیک های دارچینی تولید شده که می توانید با قرار دادن انواع میوه و سبزی در آن، از کپک زدن آن پیشگیری کنید.

 

جلوگیری از کپک زدن سیب‌زمینی

نیاز به محیط یخچال ندارد و در مکانی خنک و دور از رطوبت تا چند هفته سالم می‌ماند. می‌توانید روی سیب‌زمینی‌ها را با پارچه مشکی بپوشانید تا مانع رسیدن نور به آنها شود یا اینکه چند عدد سیب درختی میان سیب‌زمینی‌ها قرار دهید تا تازه‌تر بمانند.

چگونه سیب‌زمینی را نگهداری کنیم تا خراب نشود؟ (روش‌های نگهداری در منزل)

 

جلوگیری از کپک زدن هویج

چنانچه می‌خواهید هویج‌هایتان دوام بیشتری داشته باشند ساقه سبزشان را تا زمان مصرف جدا نکنید و بدون شستن آنها را در یخچال یا محل خنک و مرطوب نگهداری کنید. چنانچه یخچالتان جای زیادی دارد، می‌توانید هویج‌ها را با موادی مانند شن نرم از هم جدا کنید. این کار سبب دیرتر خراب شدن آنها می‌شود. برای استقاده طولانی‌تر، هویج‌ها را شسته و در کیسه سوراخ‌دار در فریزر نگهداری کنید و تا ۲ یا ۳‌ماه از آنها استفاده کنید.

کدام خوراکی کپک زده را می توانیم بخوریم و کدام را نمی توانیم؟ - روزیاتو

جلوگیری از کپک زدن کاهو، کلم‌سفید، گل کلم و بروکلی

برای تازه نگه داشتن کاهوها تا چند هفته، آنها را داخل دستمال یا روزنامه بپیچید و در ظرفی دردار درون یخچال نگهداری کنید و هربار موقع استفاده چند برگ آن را جدا کنید و بشویید، فراموش نکنید کاهو را با چاقو قطعه‌قطعه نکنید چون سبب قهوه‌ای شدن سرهای کاهو می‌شود. سبزیجاتی مانند کلم‌سفید، گل کلم و بروکلی را هم مثل کاهو نگهداری کنید.

جلوگیری از کپک زدن قارچ خوراکی

چنانچه می‌خواهید از قارچ‌هایتان در مدت زمان بیشتری استفاده کنید، می‌توانید آنها را شسته و پس از خشک شدن کامل در کیسه بریزید یا چند قطره آبلیمو به آنها اضافه و در فریزر نگهداری کنید. آبلیمو سبب می‌شود قارچ‌ها سیاه نشوند. چنانچه میخواهید طی یکی‌دو روز قارچ‌ها را استفاده کنید آنها را در پاکت کاغذی داخل یخچال نگهداری کنید.

جلوگیری از کپک زدن بادمجان و کدو

بهتر است شسته نشده درون ظرف دربسته نگهداری شوند تا دیرتر خراب شوند.

 

 

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :