نکات مهم برای نگهداری هندوانه در منزل
مدت زمان نگهداری از هندوانه بسیار کوتاه است و به همین دلیل در همه فصول این میوه پر از ویتامین را نمی توان پیدا کرد. هندوانه مثل سایر گیاهان خانواده کدوییان، نسب

آکاایران: هندوانه یکی از میوه های فصل تابستان است که عطش شکن است و می تواند برای این فصل بسیار مناسب باشد شاید هندوانه ای را که باز می کنید ندانید چگونه مدت طولانی در یخچال نگهدارید ما در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, قصد داریم برای شما عزیزان روش نگهداری هندوانه در یخچال و همچنین روش نگهداری هندوانه نبریده در منزل را به اشتراک گذاریم.

طرز نگهداری هندوانه به مدت طولانی

خواص هندوانه

# هندوانه بدن را تازه شاداب می کند
# هندوانه برای اشخاص گرم مزاج بسیار خوب است
# آب هندوانه مخلوط با سکنجبین علاج کننده یرقان و دفع کننده سنگ کلیه است
# برای خنک کردن بدن در روزهای گرم تابستان هندوانه را با شکر بخورید
# برای برطرف کردن تب و اخلاط بدن هندوانه را با شیر خشت بخورید
# برای رفع خارش بدن هندوانه را با تمبر هندی بخورید
# جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه‌‌ای است که نسبت به میوه‌ها و سبزی‌ جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.
# هندوانه میوه‌‌ ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می‌کنیم.
# هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند
# متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است

حتما برایتان پیش آمده که هندوانه را خریده اید و به همان صورت نبریده ذاخل یخچال گذاشته اید تا خنک شود، به شما توصیه میکنیم هرگز این کار رانکنید و هندوانه نبریده را داخل یخچال نگذارید. در ادامه تکنیک های کلیدی برای نگهداری هندوانه در منزل را آموزش خواهیم داد. با ماهمراه باشید.

هندوانه نبریده را داخل یخچال قرار ندهید

همانطور که گفتیم بسیاری از ما هندوانه را پس از خرید به همان صورت نبریده درون یخچال گذاشته و پس از خنک شدن مصرف می کنیم اما این کار اشتباه است زیرا:

نگهداری هندوانه ی نبریده در یخچال باعث می شود که ماده ی بتاکاروتن آن که در بدن تبدیل به ویتامین A می شود، از بین برود. نگهداری هندوانه بیرون از یخچال سبب می شود آنتی اکسیدان های آن حفظ گردد. هندوانه‌هایی که در دمای معمولی اتاق نگهداری می‌شوند، نسبت به نوع یخچالی و خیلی خنک این میوه به مراتب خواص بیشتری دارند و در واقع خواص غذایی خود را حفظ می‌کنند.

اما اگر می خواهید هندوانه را خنک مصرف کنید

هندوانه را پس از خرید با چاقو ببرید و روی هندوانه برش زده را بپوشانید و داخل یخچال گذاشته تا خنک شود. بهتر است از پلاستیک یا سلفون دو لایه استفاده کرده و روی هندوانه را کاملا با آن بپوشانید که طعم دیگر مواد غذایی موجود در یخچال را به خود نگیرد.

 

راهکارهای نگهداری هندوانه برش خورده

مدت زمان نگهداری هندوانه برش خورده در یخچال کوتاه است، به طوری‌ که حداکثر می‌توانید آن را به مدت ۷ روز در یخچال نگهداری کرد. پس از این مدت فساد میوه آغاز خواهد شد.

۱. نگهداری هندوانه بریده شده با پوست

هندوانه را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و روی آن را پلاستیک یا سلفون بکشید. بهتر است از پلاستیک یا سلفون دو لایه استفاده کرده و روی هندوانه را کاملا با آن بپوشانید که طعم دیگر مواد غذایی موجود در یخچال را به خود نگیرد. پس از پوشاندن روی هندوانه با پلاستیک، آن را در یخچال قرار دهید. با این روش می‌توانید هندوانه را تا یک هفته در یخچال نگهداری کنید.

۲. روش نگهداری هندوانه بریده شده بدون پوست

پوست هندوانه را جدا کرده و سپس آن را به صورت مکعبی برش بزنید. برش‌های هندوانه را در ظرف درب داری که هوا به داخل آن نفوذ نکند، قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید. نکته: حتی در صورت نگهداری برش‌های هندوانه در ظرف درب‌دار غیر قابل نفوذ، هندوانه پس از ۳ الی ۴ روز شیرینی و تازگی خود را از دست می‌دهد یا آب هندوانه از آن خارج شده و طعم آن تغییر می‌کند، بنابراین سعی کنید هندوانه را حداکثر ظرف یک الی ۲ روز مصرف کنید.

هندوانه
 

روش نگهداری هندوانه در منزل به روش فریز کردن

ابتدا هندوانه را از وسط به دو نیم تقسیم کرده، سپس با استفاده از یک چاقوی بلند و تیز، پوست هندوانه را جدا کنید. هندوانه را به صورت مکعبی برش بزنید و یک ردیف از آن را در سینی چیده و در فریزر قرار دهید. صبر کنید تا مکعب‌های هندوانه یخ بزنند و سفت شوند. یخ زدن هندوانه حدود یک ساعت طول می‌کشد. به محض اینکه تکه‌های هندوانه یخ زدند، آن‌ها را در ظرف درب‌داری که هوا به درون آن نفوذ نکند، قرار دهید. درب ظرف را محکم بسته و آن را در فریزر قرار دهید.

با این روش می‌توانید هندوانه را به مدت ۶ ماه نگهداری کنید و از آن برای تهیه نوشیدنی‌هایی همچون اسموتی هندوانه و بستنی هندوانه استفاده نمایید.

هندوانه را چقدر می توان در یخچال نگهداری کرد؟

عمر معمول هندوانه پس از برداشت محصول و نگهداری در دمای 13 درجه سیلیسیوس بین 14 تا 21 روز است اما در دمای یخچال طول عمر این میوه کاهش پیدا کرده و پس از یک هفته میوه خراب شده و خواص خود را از دست می‌دهد.

اگر می خواهید هندوانه را به مدت طولانی تر نگه دارید، آن را باید در فریزر قرار دهید، با این روش که ابتدا هندوانه را از وسط به دو نیم تقسیم کرده، سپس با استفاده از یک چاقوی بلند و تیز، پوست هندوانه را جدا کنید و به صورت مکعبی برش بزنید و یک ردیف از آن را در سینی چیده و در فریزر قرار دهید تا مکعب‌های هندوانه یخ بزنند و سفت شوند.

پس از یخ زدن تکه‌های هندوانه آن‌ها را در ظرف درب‌داری نگهداری کنید تا هوا به درون آن نفوذ نکند، با این روش می‌توانید هندوانه را به مدت 6 ماه نگهداری کنید و با آن اسموتی هندوانه و بستنی هندوانه تهیه نمایید.

سخن آخر

بر اساس تحقیقات صورت گرفته هندوانه سرشار از نوعی آنتی اکسیدان به نام لیکوپ ن است که باعث رنگ قرمز آن شده و از ابتلا به بیماری‌های قلبی و برخی از سرطان‌ها جلوگیری می‌کند. دقت کنید که خوردن هندوانه خیلی سرد ممکن است دلچسب باشد، اما خواص غذایی آن نسبت به هندوانه‌ای که در دمای اتاق نگهداری شده، کمتر است. بنابراین بهتر است هندوانه را در خارج از یخچال نگهداری کرده و به صورت تازه مصرف کنید تا از خواص بی نظیر هندوانه آن برخوردار شوید.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :