آیا سیب زمینی جوانه زده قابل خوردن است؟+جلوگیری جوانه زده
آیا جوانه هایی که روی سیب زمینی بعد از گذشت چند روز از خرید آن می زند و هنگام خرید آن وجود نداشته برای سلامتی ضرر دارد؟

آکاایران: همه ی ما این تجربه را داشته ایم. تصمیم می گیریم غذایی با سیب زمینی درست کنیم. سراغ ظرف سیب زمینی ها می رویم که ناگهان با چند جوانه ی کوچک روی سیب زمینی ها مواجه می شویم. اما وقتی سر و کله ی این جوانه های ناخوانده روی سیب زمینی ها پیدا می شود چه اتفاقی می افتد؟ آیا خوردن آن ها ضرر دارد؟ دیدن اینکه سیب زمینی ها جوانه زده اند کمی ناخوشایند بنظر می رسد که ممکن است شما را در استفاده از آن بر سر دوراهی قرار دهد اما گاهی نیز ممکن است این سیب زمینی ها را مصرف کرده باشید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

 

ایمنی مواد غذایی

مصرف سیب زمینی حتی پس از جوانه زدن و تا قبل از اینکه چروکیده شوند مشکلی نخواهد داشت. بسیاری از مواد مغذی در یک سیب زمینی حتی پس از جوانه زدن نیز باقی می مانند، تنها کافی است که آن ها را قبل از استفاده از روی سیب زمینی جدا کرده و سپس مصرف کنید. هنگامی که یک سیب زمینی جوانه می زند نشاسته موجود درآن به قند تبدیل خواهد شد ، در ابتدای این فرآیند نقاط نرمی را اطراف پوسته سیب زمینی مشاهده خواهید کرد که بهتر است قبل از استفاده جدا شوند.

چه زمان از مصرف سیب زمینی جوانه زده خودداری کنیم ؟

با پیشرفت روند جوانه زدن ، سیب زمینی چروکیده و کوچک می شود زیرا نشاسته موجود در آن به قند تبدیل شده و فرصت رشد بیشتر جوانه ها فراهم شده است. اگر سیب زمینی را در این شرایط مشاهده کردید از مصرف آن خودداری کنید زیرا طعم خوبی نخواهد داشت. از این قسمت های سبز می توان برای کاشت و رشد یک سیب زمینی جدید پرورش داد.

سموم موجود در سیب زمینی :

نور و گرما ماده ای به نام سولانین تولید می کنند که سبب رشد جوانه برروی پوسته سیب زمینی می شوند و هر دو این سموم برای انسان سمی بوده و منجر به سردرد، استفراغ و سایر علائم گوارشی خواهد شد.

سولانین به همراه کلروفیل در پوسته سیب زمینی جمع شده در نتیجه سبز رنگ خواهد شد ، پس قبل استفاده ، این پوسته سبز را از بین ببرید اما همچنان مزه تلخ آن باقی خواهد ماند.

مصرف سیب زمینی جوانه زده

 

سیب زمینی ها را چگونه نگه داریم که جوانه نزنند؟

بهترین راه برای اینکه بتوانید سیب زمینی هایتان را با خیال راحت مصرف کنید و از خوردن آن ها کامل لذت ببرید این است که از همان ابتدا جلوی جوانه زدن آن ها و سبز شدن شان را بگیرید. قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید و سرما، احتمال جوانه زدن سیب زمینی را بیشتر می کند.

سیب زمینی های خود را در جای خشک و خنکی مثل کابینت نگه دارید. سیب زمینی و پیاز را هم کنار هم نگه ندارید چون از پیاز گازهایی متصاعد می شود که می توانند به فرآیند جوانه زدن سرعت بخشند. علاوه بر این، از خرید زیاد سیب زمینی خودداری کنید. اگر تنها به اندازه ی نیازتان خرید کنید می توانید از سلامت خود بیشتر مطمئن باشید. اگر مجبور شدید سیب زمینی زیادی بخرید آن ها را در یک کیسه ی نخی نگه دارید که هوا از آن رد شود.

پرورش دهندگان سیب زمینی معمولا برای جلوگیری از جوانه زدن آن ها ، روش های مختلفی را برای کاشت اعمال می کنند. پس اگر شخصا سیب زمینی را پرورش می دهید و یا بصورت عمده آن را خریداری کرده اید برای ماندگاری بیشتر آن ها لازم است چند نکته و ترفند را بیاموزید :

1. نوع سیب زمینی خریداری و کاشت شده را بدانید زیرا دانستن نوع آن به شما در نگهداری طولانی مدت کمک خواهد کرد.

2. به عنوان یک قاعده کلی ، سیب زمینی خشک و یا دیر برداشت شده سالم تر باقی می ماند. اگر سیب زمینی را در منزل برداشت کرده اید بهتر است قبل از استفاده آن را خارج از محیط خانه قرار دهید تا از تازه بودن در آیند و خشک شوند.

3. همیشه سیب زمینی های سالم را خریداری کنید زیرا سیب زمینی های آسیب دیده کیفیت خوبی برای نگهداری طولانی مدت نخواهند داشت و به زودی جوانه می زنند.

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :