آکاایران: اتاق نشیمن ایرانی، مبلمان بنفش با چیدمان روناک!

فضاهای مسکونی: "هیچ کجا خانه خود آدم نمی شود؛ آرامشی که در خانه ام دارم را با هیچ چیزی عوض نمی کنم" دکوراسیون منزل تاثیر زیادی بر آرامش آن دارد، استفاده از وسایل و مبلمان مورد علاقه که برای تهیه هر کدام از آنها زحمت کشیده اید، طراحی فضا را دوست داشتنی می کند. دکوراسیون نشیمن هفته خانه روناک و خانواده اش است که ترکیب رنگی گرم و دلنشینی دارد:

آکاایران: اتاق نشیمن ایرانی، مبلمان بنفش با چیدمان روناک!

روناک بهمنی

نشیمن هفته در یک نگاه

 • شغل مادر خانه: طراح وب (در حال حاضر مادر تمام وقت)/ شغل پدر: کارشناس IT
 • موقعیت: شهر تهران/ محله اشرفی اصفهانی
 • سال ساخت: حدود ۲۰ سال پیش
 • ملک شخصی
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ های غالب: بادمجانی، فیلی، کرم روشن
 • ویژگی برجسته طراحی: نور زیاد، وسایل ساده ولی بسیار راحت برای استفاده، هماهنگی و هارمونی ایجاد شده بین کلیه وسایل
 • طراح : روناک بهمنی و همسر
 • مدت زمان طراحی داخلی: به تدریج و گذر زمان
 • بازسازی شده
 • هزینه دکوراسیون: به علت اینکه این تغییرات طی چندین سال انجام گرفته بنابراین قیمتها خیلی تفاوت کرده مثلا کل نیم ست در سال ۸۴ سه میلیون خریداری شد اما در سال ۹۲ فقط چهار میلیون تومان هزینه تعویض رویه آن شد.

روناک بهمنی

تنوع در دکوراسیون و آرامش خانه روناک

اتاق نشیمن ایرانی، مبلمان بنفش با چیدمان روناک! فضاهای مسکونی
روناک بهمنی

طراحی نشیمن خانه در تضاد رنگی

با اینکه محیط کوچک است اما به علت نور زیاد و خوب، انتخاب رنگ تقریبا تیره برای مبلمان و والان پرده مشکلی ایجاد نکرده، لمینیت باعث ایجاد حس گرمی در دکوراسیون خانه می شود و کاغذ دیواری سبک مدرن با بقیه وسایل هماهنگی دارد.

کدام قسمت طراحی نشیمن مورد علاقه شما است؟

مبلمان بزرگ و راحت دکوراسیون نشیمن را دوست دارم.

 تورهای خانه گردی چیدانه
روناک بهمنی

مبلمان و وسایل نشیمن را از فروشگاه های سطح شهر خریداری شدند

مبلمان از پل آرمانی و در زمان بعدی پارچه آن از فروشگاه دیزاین در یافت آباد سال ۸۴ با هزینه حدود ۳ میلیون تومان تهیه شد. کاغذ دیواری از محله سهروردی،  میز ناهار خوری از راسته بازار یافت آباد و روکش صندلی آن بعد گذشت زمان از پل چوبی تهیه و تغییر یافت کرد. میز زیر گلدان از IKEA به قیمت ۳۱۰ هزار تومان، پرده از فروشگاه نیلوفر در خیابان زرتشت قیمت ۳.۵ میلیون تومان، فرش ساروق اراک،  وسایل دکوری از فروشگاه دست ساز خیابان سپهر، گالری هنوز مجتمع کوروش و مجسمه های Willow tree از شهر کتاب و با قیمت کلی حدود دو میلیون تومان خریداری شدند.

 تور خانه گردی
روناک بهمنی

جنس و کیفیت وسایل خانه حرف اول را می زنند.

انتخاب جنس خوب! حتما قبل از خرید وسایل کلی و سنگین قیمتی از قبیل لمینیت، پرده، میز و مبل به طور کامل پرس و جو و تحقیق کنید؛ به علت تنوع بسیار زیاد برای انتخاب جنس خوب خسته نشوید چون این اجناس سالها در خانه تان باقی می مانند. سازنده هایی از قبیل کابینت سازها، مبل و میز معمولا برای تحویل کار با تاخیر آن را تحویل می دهند بنابراین اگر برای زمان خاصی منتظر دریافت آن هستید بطور مداوم پیگیری کنید.

برای طراحی دکوراسیون خانه خود گروه تزیینات داخلی رومینو انتخاب ایده آلی است!

قیمت ها را همان اول بطور کامل تعیین تکلیف کنید چون در آخر انواع و اقسام خرج های دیگر برایتان می تراشند مانند هزینه حمل و نقل، کارگر، بالا بردن از راه پله و ....
وسایل دکوری بسیار زیبایی ساخت هنرمندان ایرانی به بازار آمده که می توان از گالری ها تهیه کرد.

اتاق نشیمن ایرانی
روناک بهمنی

گیاهان خانگی و زیبایی طراحی نشیمن با کمک از متخصصین

وجود موجود زنده و نگهداری از آن غیر از جلوه و زیبایی که به خانه می دهد برای هر شخص لذت بخش است، طراحی و دکوراسیون خانه فقط با اشیاء نیست و می توان با موجودات زنده نیز به زیبایی و دلنشین بودن خانه کمک کرد. تنوع بسیار گیاهان آپارتمانی از قبیل درختچه ها ، کاکتوس ها و بونسای کار افراد را برای یک طراحی داخلی خوب در منزل راحت کرده و می توان رنگ و جلوه خاصی به یک خانه داد.

می توان با مشاوره گرفتن از یک گلخانه دار خوب جهت انجام و انتخاب گیاهان خوب با توجه به فضا و مقدار نور آفتاب دهی در منزل اقدام کرد که ما از گلخانه بیلوبا در شهرک اکباتان کمک گرفتیم.

مطلب مرتبط: گلخانه بیلوبا در اکباتان، گلخانه ای که با عشق بنا شد!

روناک بهمنی

دکوراسیون نشیمن بنفش و خاکستری خانه روناک و خانواده

استفاده از ترکیب رنگی متفاوت از اکثر خانه های ایرانی یکی از ویژگی های مهمی است که در نگاه اول به دکوراسیون نشیمن ذهن شما را پر می کند. رنگ بنفش بادمجانی در کنار رنگ خاکستری چهره جدیدی پدید آورده است. مبلمان راحتی سه نفره به رنگ بادمجانی و دو کاناپه تک نفره خاکستری رنگ از اجزای اصلی فضا هستند.

فرش سنتی ایرانی در کنار مبلمان مدرن سبک تلفیقی دکوراسیون نشیمن را می سازد. یک صندلی کوچک با پارچه رومبلی چهارخانه در گوشه اتاق خودنمایی می کند. همانطور که خانم روناک نیز گفت، نور مناسب در دکوراسیون منزل، روشنایی، گرما و صمیمیت را به همراه دارد و باعث رشد مناسب و زندگی شاداب گیاهان خانگی می شود.

سوال های خود در مورد وسایل یا دکوراسیون نشیمن روناک را می توانید از طریق ارسال پیام به پروفایل روناک بهمنی در وبسایت آکا ایران مطرح کنید. اگر شما هم تک فضای دلپذیر و طراحی شدهای دارید عکس های آن را برای ما ارسال کنید تا در تور خانه گردی انتخاب شود؛ تلگرام آکا ایران ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰

 نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
آسمان را به خانه ی خود بیاورید
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com