آکاایران: دکوراسیون کلاسیک، رازهای طراحی داخلی خانه ای در تهران!

فضاهای مسکونی: فاقد شک یکی از زیباترین سبک های دکوراسیون داخلی که هنوز و تا همیشه طرفداران خاص خود را دارد، سبک کلاسیک است. در این سبک دلپذیر و لوکس، هر وسیله و هر رنگ معنای خاص خود را دارد و تمام اینها در کنار یکدیگر معنای «زیبایی» را به ما نشان می دهند. در این مطلب از آکا ایران می خواهیم، نمونه ای کامل از دکوراسیون داخلی کلاسیک را در پروژه ای ایرانی که توسط گروه معماری سعید شادمان انجام شده است، شاهد باشیم.

آکاایران: دکوراسیون کلاسیک، رازهای طراحی داخلی خانه ای در تهران!

دکوراسیون کلاسیک
گروه معماری سعی...

سعید شادمان، معمار و طراح داخلی خوش ذوق و سلیقه ای است که با بیش از ۸ سال سابقه کار مفید و حرفه ای در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون و با بهره گیری از جدیدترین متدهای روز دنیا، دست به آفرینش این خانه کلاسیک زده است. این پروژه در محله  مرزداران تهران واقع شده است و ۱۸۵ مترمربع مساحت دارد.

دکوراسیون کلاسیک
گروه معماری سعی...

مدت زمان طراحی و اجرای پروژه

فاقد شک شروع هر پروژه با برنامه ریزی و داشتن طرح عجین شده است. برای طراحی داخلی خانه مرزداران، تیم طراحی دفتر معماری سعید شادمان دست به کار شدند و در مدت زمان ۶ روز کار طراحی این خانه را به پایان رساندند. سپس برای اجرای آن که خود این تیم مسئولیتش را بر عهده داشتند، حدود ۲ ماه زمان گذاشتند.

دکوراسیون کلاسیک، رازهای طراحی داخلی خانه ای در تهران! فضاهای مسکونی
دکوراسیون کلاسیک
گروه معماری سعی...

رنگ؛ اصلی ترین مشخصه سبک کلاسیک

یکی از اصلی ترین مشخصه های سبک کلاسیک، رنگ است. به همین منظور در این خانه از ترکیب رنگی سفید و کرم روشن برای دیوارها استفاده شده است. در کف خانه ما شاهد استفاده از کفپوش چوبی هستیم که رنگ قهوه ای اش به خوبی خود را در تقابل با دیوارها نشان می دهد. برخی از سایر رنگ های به کار رفته در مبلمان و پرده ها شامل رنگ های کرم، طلایی، زیتونی، استخوانی، آبی و قرمز است.

 سعید شادمان
دکوراسیون کلاسیک
گروه معماری سعی...

مبلمان چوبی نشیمن و غذاخوری

قطعا هر سبک، قواعد و الزامات خودش را دارد که یکی از الزامات سبک کلاسیک در طراحی داخلی، انتخاب نوع مبلمان است. در طراحی داخلی خانه مرزداران از مبلمان کلاسیک زیبایی به خصوص در فضاهای نشیمن و غذاخوری استفاده شده است. در این مبلمان چوبی، قاب طلایی رنگ حرف اصلی را می زند که روی این قاب های چوبی، منبت کاری های زیبایی صورت گرفته است.

دکوراسیون کلاسیک
گروه معماری سعی...

کلاسیک ترین تزیینات دیواری

دکوراسیون کلاسیک این خانه تنها به رنگ و نوع مبلمان محدود نمی شود، بلکه در جزئی ترین تزیینات هم به چشم می آید. پتینه کاری خاص، گچبری های دلپذیر، تابلوهای نقاشی قرار گرفته روی دیوار و همچنین آینه های تزیینی بزرگ در سرتاسر بعضی دیوارها، همه و همه بیان گر تکامل این طراحی داخلی کلاسیک و خاص هستند.

شما می توانید با مراجعه به پروفایل گروه معماری سعید شادمان در آکا ایران سایر عکس های این پروژه و همچنین عکس های دیگر پروژه ها را ببینید و در صورت تمایل، با این گروه معماری در ارتباط باشید.

تبلیغات
معماری را حرفه ای بیاموزید!
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
<>
.

منبع : chidaneh.com