آکاایران: چگونه خانه دار خوبی باشیم، ۷ ویژگی خانه دارهای حرفه ای!

خانه داریشاید در نگاه اول خانه داری و خانه دار بودن فعالیت ساده و کم زحمتی باشد. اما باید بگوییم که خانه داری یکی از پر زحمت ترین کارهای است که اگر بخواهیم به نحو احسنت آن را به سرانجام برسانیم حتما باید برای آن برنامه ریزی داشته باشیم و فوت و فن های آن را به خوبی بشناسید. پیش تر در آکا ایران شما را با انواع ترفندهای خانه داری برای بهترین بودن آشنا کرده ایم اما امروز می خواهیم پاسخ به سوال چگونه خانه دار خوبی باشیم؟ را در غالب چند ترفند با شما در میان بگذاریم پس با ما همراه باشید. 

آکاایران: چگونه خانه دار خوبی باشیم، 7 ویژگی خانه دارهای حرفه ای!

 فوت و فن خانه داری
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

۱. همیشه خانه را مرتب نگه دارید.

برای خانه دار خوب بودن اولین گزینه که به فکر هر کس می رسد مرتب کردن فضای خانه است. برای این منظور برنامه ای برای مرتب کردن روزانه منزل تدارک ببینید. با این روش علاوه بر اینکه در مرتب کردن کلی فضای خانه زمان کوتاه تری صرف خواهید کرد همیشه منزل مرتب و منظمی خواهید داشت. در تمیز کردن خانه به این نکات توجه داشته باشید که:

 1. برای نظافت و فعالیت های روزانه تان برنامه ریزی کنید.
 2. به صورت روزانه خانه را گرد گیری کنید.
 3.  فضاهای پر تردد مانند آشپزخانه و سرویس های بهداشتی به طور کامل نظافت کنید.
 4. ظروف اضافی داخل آبچکان را به کابینت ها بازگردانید .
 5.  هر هفته یخچال را پاکسازی کنید.
 6. باقی مانده ی غذاهای هفته را حتما دور بریزید. 
 7. هر سه روز یک بار بسته به میزان تردد، فضای داخلی تان را جارو بکشید. بهتر است اگر فرزند کوچک دارید این کار را هر دو روز یک بار انجام دهید. 
 8. به مرتب کردن داخل کمد و کابینت ها اهمیت دهید.
 9. وسایل حمام و سرویس بهداشتی را دائم عوض کنید.
 10. نظافت کلی فضای منزل را فراموش نکنید.

 خانه داری
ترفندهای خانه داری
نازنین مشیری

۲. کمد لباس را فراموش نکنید.

در فرآیند مرتب کردن خانه بازگرداندن لباس های اضافی به کمد ها و مرتب کردن کمد را فراموش نکنید. بهتر است در پایان هر فصل لباس های خارج از فصل را جمع کنید و کمدهایتان را خلوت کنید با این روش می توانید ساده تر به کمدهایتان نظم ببخشید. مطلب مرتب کردن کمد لباس برای فصل زمستان در سه سوت! راهنمایی های مناسبی را در این زمینه به شما ارائه می دهد.

آداک چوب ایرانیان

۳. به خریدهایتان سر و سامان بدهید.

اکثر خانم های خانه دار وظیفه ی خرید روزانه و یا خرید های هفتگی را بر عهده دارند. یکی از راه حل های خانه دار خوب بودن سر و سامان دادن به لوازم و وسایل خریداری شده است. قبل از خرید های خانه چه روزانه و چه هفتگی حتما از مایحتاج خود لیستی تهیه کنید تا خرید اضافه و یا کمتر از نیاز نداشته باشید. پس از خرید پیش از هر کاری لوازم خریدداری شده را در جای معین شان جایگذاری کنید با این کار از شلوغ شدن فضای اطرافتان کم می کنید و تمرکز بیشتری رو فعالیت خود خواهید داشت.

چگونه خانه دار خوبی باشیم، 7 ویژگی خانه دارهای حرفه ای! خانه داری

سبد لباس حصیری گیلانه

۵۰۰۰۰تومان
 

۴. به سبد لباس چرک ها سری بزنید. 

همان طور که گفته شد برای خانه دار خوبی بودن باید به تمام قسمت های خانه توجه کنید. سبد لباس چرک همان جایی است که باید در اولین فرصت آن را خالی کنید چرا که علاوه بر پراکندگی آلودگی در فضا باعث بد بو شدن فضای خانه تان میشود به خصوص اگر فرزند کوچکی دارید قطعا میزان لباس های کثیف شما چند برابر خواهد شد بنابراین زمان مشخصی را برای خالی کردن سبد لباس چرک در نظر بگیرد. به طور مثال دو بار در هفته و پس از شستن لباس ها را به فضای اولیشان بازگردانید. مطلب چیدمان لباس در کمد، لباس هایی مثل روز اول داشته باشید! اطلاعات مفیدی در زمینه نگهداری البسه به شما می دهد.

 چگونه خانه دار خوبی باشیم؟
 فوت و فن خانه داری
امیر صادقی
عکاس: 
امیر صادقی

۵. خانه خوشبو داشته باشید. 

همیشه در گوشه و کنار خانه تان گل های خوش داشته باشید. گل ها باعث می شوند که ظاهر خانه تان دلچسب تر باشد و طراوت خاصی به فضای داخلی شما ببخشد. چگونه خانه خوشبو داشته باشیم؟ مطلبی است که در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد. 

 خانه داری
 فوت و فن خانه داری
امیر صادقی

۶. همیشه برای مهمان آماده باشید. 

زمانی که برای پذیرایی از مهمان آماده می شوید همیشه وظایف خود را به بهترین نحو انجام می دهید. پس اگر می خواهید خانه دار خوبی باشید برای مهمان آماده باشید. برای مهمان آماده بودن به این معناست که:

 1. همیشه خانه مرتب و منظم داشته باشید.
 2. ظروف پذیرایی مرتب و آماده داشته باشید.
 3. مواد خوراکی و مواد غذایی آماده برای پذیرایی از مهمانان و شام شب داشته باشید. 
 4. حتی اگر فراتر بایندیشید باید لوازم خواب و استراحت مهمان را فراهم کنید. 
 5. همیشه حوله و مسواک و ملحفه اضافی برای مهمانان داشته باشید. 

آرزو رحمتی

۷. باسلیقه باشید. 

برای خانه دار خوبی بودن باید با سلیقه باشید، به جرات می توان گفت خانه داری ارتباط موثری با سلیقه دارد بنابراین سعی کنید الگوهای با سلیقه بودن را یاد بگیرید و در زندگی تان به کار بگیرید. مطلب چگونه با سلیقه باشیم، ۱۰ راز معجزه آسا در این زمینه راهنمایی های خوبی را به شما ارائه می دهد که با مراجعه به آن ها می توانید با سلیقه تر باشید. 

با مطالب بخش خانه داری می توانید بسیاری از مشکلاتی که تا به حال داشته اید، حل کنید. اگر هنوز هم در زمینه خانه داری نیاز مند کمک هستید می توانید از شرکت خدمات نظافتی روشنا از اهالی فن آکا ایران کمک بگیرید و خانه خود را به متخصصین خانه داری بسپارید. 

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com