آکاایران: کودک خلاق می خواهید؟دیوارهای اتاقش را رنگی کنید

اتاق کودک: برخی از والدین تمایل ندارند اتاق کودک شان را رنگ خاصی بزنند. به دلیل شرایط زندگی شان ترجیح می دهند دیوارهای اتاق کودک را رنگ خاصی نزده و تنها به دکوراسیون داخلی آن اکتفا کنند.
 

آکاایران: کودک خلاق می خواهید؟دیوارهای اتاقش را رنگی کنید

 
اما آنچه مهم است، این است که کودکان در نخستن سال تولد بیشتر با رنگ محیط ارتباط برقرار کرده و محیط را از روی رنگ آن تشخیص می دهند. بنابراین اگر دیوارها رنگ خاصی نداشته و سفید باشند، کودک تنها تحریکات بصری مورد نیاز را دریافت نمی کند.
نباید فراموش کرد رنگ سفید رنگ پاکی، تمیزی و سرد است. این رنگ باعث می شود هر چقدر اتاق کودک بهم ریخته باشد، شلوغی زیادی نشان نداده و اتاق تمیز و بزرگ به نظر برسد.
اما به هر حال این رنگ خنثی برای تحریکات بصری کودک چندان مناسب نیست؛ بنابراین والدینی که تمایل به رنگ زدن دیوارها ندارند، می بایست رنگ کمد، تخت و سایر وسایل داخل اتاق کودک را به گونه ای انتخاب کنند که تحریکات بصری برای او به همراه داشته باشد.
 
 
نوزاد در ماه های نخست فقط در تختخوابش گذاشته شده و او توانایی حرکت نداشته و در نتیجه نمی تواند محیط پیرامونش را خوب مشاهده کند.
بنابراین کودکی که در تختخواب قرار می گیرد، بهتر است اسباب بازی های رنگی بالای تختش نصب شده تا تحریک رنگ ها را بیشتر حس کند و در نتیجه حرکات ابتدایی خود را برای کشف محیط آغاز کند. اتاق خواب فاقد تحریکات محیطی، کودک را غیرخلاق می سازد.
 
 اتاق کودک

 

برای دیدن عکس های دکوراسیون اتاق کودک اینجا را ببینید.

منبع: نینیبان | گردآوری شده توسط تحریریه آکا ایران
تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com