آکاایران: پیشنهادهایی برای یک آشپزخانه هیجان انگیز

آشپزخانه: با توجه به وجود همه وسایل ضروری و کابینت های کاربردی، به راحتی می توان از آشپزخانه به عنوان فضایی مفرح، رنگارنگ و برجسته چشم پوشی کرد. اما این تصور اشتباه است و آشپزخانه باید بیان گر شخصیت شما باشد و با دیگر قسمت های خانه هماهنگی داشته باشد. خواه در یک خانه مستاجری زندگی می کنید یا خواه در یک ویلای بزرگ و مجلل، و یا حتی اگر از آشپزخانه های مدرن بیزار هستید، در این مطلب عکس های چند آشپزخانه را به شما نشان می دهیم که همانقدر که کاربردی هستند مفرح و سرگرم کننده نیز هستند.
 

آشپزخانه با حس و حال روستایی

کباب پز آجری مشخصا عنصر اصلی و محوری این آشپزخانه دنج و جذاب است، اما جزئیاتی مانند چهارپایه ها و صندلی های چوبی با شکل های مختلف، تیرهای چوبی افقی بزرگ، قفسه های معلق چوبی، کاشی های سیاه و سفید، میز غذاخوری باریک و بلند، و دیواره آجری سفید رنگ رستیک نیز حس و حالی شبیه خانه های روستایی به این آشپزخانه اضافه کرده اند. یک روشنایی مدرن که به شکل یک مکعب مستطیل است و کابینت های به روز این آشپزخانه ظاهر آن را روشن و مدرن نگه داشته اند.
اگر از آشپزخانه تان راضی نیستید این مطلب را بخوانید.

آشپزخانه

جادوی سیاه و سفید در آشپزخانه

رنگ سیاه و سفید طرح رنگی محبوب در آشپزخانه ها است، اما کمتر کسی جرات استفاده از این دو رنگ به صورت نصف-نصف را دارد. یک طرف آشپزخانه- میز، روشنایی های مدور، ساعت دیواری، قفسه های فاقد در، ظروف چینی- به رنگ سفید خالص درآمده است. اما سمت دیگر آشپزخانه- شامل کابینت ها و یخچال- کاملا به رنگ سیاه درآمده است. این دو رنگ مانند شب و روز با هم متفاوت هستند، اما نتیجه ترکیب آن ها تماشایی و چشم گیر است.
 

آشپزخانه نامتعارف و رنگارنگ

آثار هنری روشن و تیره و وسایل تزئینی رنگارنگ در رنگ مایه های مشابه، شامل صندلی ها، ساعت، و قالیچه این آشپزخانه سفید رنگ ساده اما متفاوت را تبدیل به فضایی خاص و نامتعارف کرده است. در هربهترین روش برای انتخاب آشپزخانه مورد علاقه خود تماشای عکس های آشپزخانه و دقت به جزئیات کابینت ها و رنگ در آنهاست.


همیشه تماشایی.
جزئیات برنزی، از چراغ های آویز دلپذیر گرفته تا دستگیره های بزرگ و مستطیل شکل کابینت ها و شیرهای ساده منحنی، به این آشپزخانه دلپذیر کلیتی یکدست و یکپارچه داده است. کاشی های تزئینی با طرح های لانه زنبوری جلوه این آشپزخانه را کامل کرده اند. 
 

 تجهیزات آشپزخانه

آشپزخانه ای روستایی با ظاهری متفاوت

کابینت های چوبی به رنگ زرد آفتابی در ظاهر ساده به نظر می رسند، اما هماهنگی فوق العاده زیادی با سطح سنگی خشن جزیره و سینک خاص این آشپزخانه روستایی دارند. یک یخچال مدرن سفید رنگ شاید هماهنگی خوبی با فضا نمی داشت، به همین دلیل با یک ورق فلزی گالوانیزه پوشانده شده است و از این طریق یک حاشیه جذاب دیگر به این آشپزخانه روستایی متفاوت اضافه شده است.
 

پیشنهادهایی برای یک آشپزخانه  هیجان انگیز دکوراسیون و طراحی آشپزخانه | کابینت آشپزخانه

آشپزخانه با زیبایی صنعتی

در کنار هم قرار گرفتن عناصر استیل ضدزنگ تجاری با گرمای چوب باعث ایجاد فضایی دلپذیر و کاربردی شده است. چراغ های آویز صنعتی، صندلی های قدیمی، قفسه های فاقد در، و کابینت های استیل ضدزنگ در کنار ی میز کار چوبی در مرکز فضا هماهنگی بسیار خوبی با دیوار آجری پیدا کرده اند و آشپزخانه زیبایی به سبک صنعتی را ایجاد کرده اند.
 

 کابینت آشپزخانه

باز آفرینی سبک آشپزخانه ها دهه ۵۰ میلادی
این آشپزخانه با داشتن طرح رنگی آبی، قرمز، و سفید، یک اجاق گاز قدیمی، کابینت های سفید رنگ با طرح های مختلف، و تعداد زیادی وسایل تزئینی قدیمی یادآور آشپزخانه های دهه ۱۹۵۰ است.

 

 طراحی آشپزخانه

ظاهری شبیه آشپزخانه های دهه ۷۰ میلادی

از این که آشپزخانه شما شبیه آشپزخانه های دهه ۱۹۷۰ شود هراس نداشته باشید. کابینت های قهوه ای و سبز رنگ این آشپزخانه به صورت سفارشی برای این فضا ساخته شده اند؛ این رنگ ها روی یخچال و فضای پیرامونی اجاق گاز را نیز پوشش داده اند تا وسایل مدرن در این فضای متعلق به دهه ۱۹۷۰ بیش از حد به چشم نیایند و ناهماهنگی ایجاد نکنند.


 سبک های آشپزخانه

آشپزخانه اربابی رنگارنگ.

سرامیک های سفالی، چراغ های آویز سیاه رنگ، یک اجاق گاز چدنی، و یک میز چوبی دراز و باریک همگی بیانگر یک آشپزخانه کلاسیک خانه اربابی هستند، اما صندلی های غذاخوری که هر کدام دارای طراحی متفاوتی هستند جلوه ای شاد و سرزنده به این فضا اضافه کرده اند.


آشپزخانه

آشپزخانه ای با حس و حالی مردانه

بتن، چوب، و استیل با هم ترکیب شده اند تا آشپزخانه ای با سطوح خشن و حاشیه های تیز ایجاد کنند. کابینت های براق سیاه رنگ، چراغ های آویز صنعتی بزرگ، دیواره آجری سفید رنگ، پنجره هایی با چارچوب استیل، میز غذاخوری از جنس چوب و استیل، و صندلی های چوبی و استیلی که هر کدام دارای شکل متفاوتی هستند فضایی برجسته با حال و هوایی شهری را به وجود آورده اند.


آشپزخانه آنتیکِ مدرن

سقف فلزی پرس شده، اجاق گاز قدیمی سفید رنگ، و دیوارهای سبز رنگ متمایل به زرد به این آشپزخانه جلوه ای کلاسیک و قدیمی داده اند، اما وجود عناصری مدرن و به روز (و تا حدودی نامتعارف) مانند میزهای چرخ دار چوبی، چراغ های آویز صنعتی بزرگ، و اشیای تزئینی به این آشپزخانه جلوه ای مدرن نیز اضافه کرده اند.


آشپزخانه ای با طرح های گل دار

شاید چنین آشپزخانه ای مناسب هر فردی نباشد، اما کاغذدیواری های گل دار، کابینت های صورتی رنگ براق، و صندلی های سبز رنگ فضایی رنگارنگ را در این آشپزخانه به وجود آورده اند.شیر آشپزخانه نیز جلوه فانتزی بامزه ای دارد. آشپزخانه ای که مشابه آن را در هیچ جای دیگری نخواهید دید.


 تجهیزات آشپزخانه

وسایل رنگی متفاوت در آشپزخانه

تصور کنید که کابینت های این آشپزخانه سفید رنگ بودند و اجاق گاز آن از جنس استیل ضدزنگ بود. این اجاق گاز و هود آبی رنگ دوست داشتنی به ما یادآوری می کنند که دلیلی ندارد که حتما همه وسایل برقی آشپزخانه سفید یا از جنس استیل ضدزنگ باشند. دو سایه رنگی متفاوت به کابینت ها و وسایل برقی این آشپزخانه شخصیت و سرزندگی اضافه کرده است و به شما نشان می دهد که برای تاثیرگذاری حتما نباید از رنگ در وسایل و فضاهای خاصی در آشپزخانه استفاده کرد.

مطالب بیشتر: ۹ سبک مطرح برای طراحی فضای آشپزخانه

پرطرفدارترین ایده های طراحی آشپزخانه!

۱۰ ایده ی بزرگ برای آشپزخانه های کوچک

به ما بگویید: نظر شما در مورد این آشپزخانه ها چیست؟ آیا شما به آشپزخانه های شلوغ با عناصر متفاوت علاقه دارید یا آشپزخانه های مدرن با پالت رنگی تمام سفید را ترجیح می دهید؟ برای بیان نظرات خود و گرفتن ایده می توانید به قسمت بحث و گفتگو آکا ایران مراجعه کنید.

تبلیغات
هنری ماندگار از جنس چوب
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com