آکاایران: ۱۰ دلیل دوست داشتن نیمکت و نشیمن های سکویی در دکوراسیون

مبلمان: نشیمن های سکویی یا نیمکتی (Banquette: نیمکت تشک داری که در پای دیوار ساخته می شود) شاید سلاح مخفی در دنیای طراحی داخلی باشند. نشیمن های سکویی راحت هستند، فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند، و تقریبا در هر فضایی می توان از آن ها استفاده کرد. چه فضای شما بزرگ باشد چه کوچک، چه یک آپارتمان باشد یا یک خانه ویلایی، چه کلاسیک باشد یا مدرن، نشیمن های سکویی می توانند کارایی خوبی در خانه شما دارا باشند و با طراحی کلی فضای شما هماهنگ شوند. در این مطلب ۱۰ دلیل برای استفاده کردن (و دوست داشتن) نشیمن های سکویی را با شما در میان می گذاریم. 
 

آکاایران: 10 دلیل دوست داشتن نیمکت و نشیمن های سکویی در دکوراسیون

۱. افراد زیادی به راحتی می توانند بر این نیمکت ها بنشینند. یک نشیمن سکویی بزرگ می تواند جمعیت زیادی را در خود جای دهد و نسبت به صندلی های تکی بی نظمی کم تری در فضا ایجاد می شود. 
نکته: در نشیمن های نیمکتی بسیار بزرگ، به جای استفاده از یک میز بزرگ و دراز از دو میز کوچک استفاده کنید تا کسی که در وسط قرار می گیرد بتواند به راحتی از میز وارد و خارج شود. 

۲. وجود نشیمن های سکویی هر فضایی را دنج می کند. آیا می خواهید به فضای نشیمن خود گرما و راحتی اضافه کنید؟ یک کاناپه نشیمن سکویی را در کنار شومینه قرار دهید. نشیمن های سکویی با تشک های پُر و راحت حد نهایی راحتی و دنجی یک نشیمن هستند. 

۳. نشیمن های سکویی فضای یک آپارتمان را زیباتر و چشم گیر تر می کنند. چه خانه برای شما است چه مستاجر هستید، اگر می خواهید آپارتمان شما ظاهری زیباتر و کامل تر داشته باشد از نشیمن های سکویی استفاده کنید. قرار دادن نشیمن های سکویی در گوشه ای از فضا و یا استفاده از نوع آزاد آن که ظاهری پیش ساخته دارد، به فضای زندگی شما حسی از زیبایی و پایداری اضافه می کند.

 ترفندهای دکوراسیون
۴. نشیمن های سکویی فضاهای کوچک را گسترش می دهند. یک نشیمن سکویی روکش دار و کوچک به این آشپزخانه زیبایی بخشیده است. گوشه ای از فضا که در حالت عادی فراموش می شود اکنون تبدیل به فضایی دنج برای کارکردن پیش از صرف صبحانه و یا صرف وعده های غذایی شده است. 

10 دلیل دوست داشتن نیمکت و نشیمن های سکویی در دکوراسیون مبلمان
۵. نشیمن های سکویی بسیار مناسب کودکان هستند. یک نشیمن سکویی آن قدر محکم هست که بتواند در برابر ورجه وورجه های یک کودک غیر قابل کنترل تاب بیاورد و هم چنین فضایی خوبی برای کودکان برای بازی و یا انجام تکالیف مختلف فراهم می کند. قرار دادن یکی از این نشیمن های سکویی در اتاق غذاخوری صرف وعده هایی غذایی را برای کودکان و دیگر اعضای خانواده راحت تر می کند. هم چنین مانند عکس بالا می توانید از این نوع نشیمن ها در اتاق بازی استفاده کنید و در مقابل آن یک میز مناسب قرار دهید.

 نیمکت
۶. در نشیمن های نیمکتی می توان فضاهای نگهدارنده مخفی تعبیه کرد. نشیمن های سکویی معمولا دارای فضاهای نگهدارنده پیش ساخته در فضای زیرین خود هستند و به همین دلیل بسیار مناسب آپارتمان های نقلی هستند که فضاهای نگهدارنده کمی دارند. اگر این نشیمن های سکویی در اتاق بازی هستند داخل کشوهای آن ها اسباب بازی های کودکان، اگر در اتاق غذاخوری یا آشپزخانه هستند سینی ها و پارچه ها، و اگر در اتاق خانواده هستند وسایل مربوط به تلویزیون و غیره را قرار دهید. 

 نشیمن سکویی
در این آشپزخانه علاوه بر کابینت ها، از کشوهای زیر نشیمن سکویی نیز می توان برای نگهداری از وسایل آشپزخانه استفاده کرد. تشک های روی نشیمن ها قابل تغییر و قابل شستشو هستند و به همین دلیل بسیار مناسب خانواده های شلوغ هستند.

 نشیمن
۷. نشیمن های سکویی کاربردهای مختلفی دارند. یک نشیمن سکویی در اتاق نشیمن را می توان از یک فضای مطالعه دنج راحت مخصوص روز تبدیل به فضایی مناسب برای غذا خوردن در طول شب کرد. فقط کافی است جای مناسب این نوع نشیمن ها را پیدا کنید.

 مبلمان
در این فضا یک میز و یک جفت صندلی را می توان به میز نزدیک تر کرد تا در کنار نشیمن نیمکتی تبدیل به یک میز ناهار خوری مناسب برای صرف وعده های غذایی مخصوص چهار نفر شوند.

لوازم و وسایل
۸. نشیمن های نیمکتی می توانند کارایی فضاهای بی استفاده را افزایش دهند. آیا فضایی باریک در خانه شما بیکار افتاده است؟ اجازه ندهید این فضا تبدیل به فضایی بی استفاده شود. در این فضای باریک در اتاق خواب، یک نشیمن سکویی باریک قرار گرفته است و از آن می توان برای پوشیدن یا درآوردن کفش ها استفاده کرد.

در این آشپزخانه یک نشیمن نیمکتی کوچک فضای خالی میان کابینت ها را پر کرده است و فضای مناسبی برای نشستن مهمانان و حرف زدن را فراهم کرده است.

۹. نشیمن های نیمکتی بسیار مناسب فضای ورودی خانه هستند. برخی از خانه ها دارای فضای ورودی بسیار شلوغی هستند.  با استفاده از نشیمن های سکویی می توان به این شلوغی نظم داد. به این صورت می توانید کفش ها را در کشوهای زیر نشیمن و دیگر وسایل را در کمد های بالای آن قرار دهید.
 

 ترفندهای دکوراسیون
۱۰. نشیمن های نیمکتی فضایی دوستانه و شاد ایجاد می کنند. فرقی نمی کند که این نوع نشیمن ها در کجای خانه و چگونه قرار بگیرند، آن ها در هر جا که باشند فضایی دنج، راحت، شاد، سرزنده، و دوستانه ایجاد می کنند.
به ما بگویید: آیا شما جزء طرفداران نشیمن های نیمکتی هستید؟ آیا خانه شما دارای چنین نشیمن هایی است؟ می توانید نظرات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون با ما به اشتراک بگذارید.
 
مطالب بیشتر: ۱۰ ایده برای طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه
 
آشپزخانه هایی که نمی توان از آن ها دل کَند.
 
منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه آکا ایران
تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
<>
.

منبع : chidaneh.com