آکاایران: رنگ های پاییزی که شما را گرم می کند!

فضاهای رنگی: پاییز، فصلِ رنگ ها است. از زیبایی رنگ های موجود در این فصل می توانید برای دکوراسیون داخلی خانه خود بهره بگیرید. نارنجی، قرمز، سدری، قهوه ای و کرم رنگ های دلپذیر و گرمی هستند که برای بخش های مختلف خانه به ویژه اتاق نشیمن قابل استفاده هستند. ما در اینجا ایده هایی را برایتان آورده ایم تا با رنگ های پاییزی خانه خود را گرم تر کنید.


نارنجی و کرم

نارنجی، رنگ گرم و زیبایی است و برای اتاق نشیمن گزینه مناسبی به شمار می رود.این رنگ ها مانند رنگین کمانی در خانه شما! می باشد. بخشی از خانه که محل استراحت است و قرار است اعضای خانواده یا دوستان در آن جا راحت باشند را با وسایل و مبلمان نارنجی تزئین کنید. البته برای جلوگیری از اغراق، می توانید آن را با رنگ بژ یا کرم ترکیب کنید. به طور مثال، یک مبل راحتی را نارنجی و بقیه را کرم انتخاب کنید. بقیه قسمت ها را نیز از چوب های تیره و روشن، بژ، خانواده طلایی، نارنجی و مسی انتخاب کنید تا یک ترکیب کاملا متناسب و دلپذیر بسازید.
 

قرمز، زرد و نارنجی

 رنگ های پاییزی

این اتاق سنتی و بسیار جالب، همه رنگ های پاییز را در خود دارد. مبلمان، قالی، وسایل و حتی دکوری ها به نوعی انتخاب شده اند که در کنار هم یادآور فصل دلپذیر و رنگارنگ پاییز هستند. برای بازی با رنگ ها در اتاق نشیمن، یک مبل را نارنجی، یکی را کرم و دیگری را قرمز یا با طرح گل دار انتخاب کنید. از قالیچه های جاجیم مانند و سنتی برای زیر میز و جلوی مبل استفاده کنید. میز کنار مبلمان را چوبی و خالص و به طرح روستایی انتخاب کنید. روی آن انواع دکوری های روستایی و سنتی بچینید. به طور مثال، گلدان های شمعدانی، جاشمعی های فانوس مانند و شمع های متنوع. در کنار شومینه، هیزم های چوبی و دلپذیر بچینید تا حس فصل را نیز منتقل کنید.
 

قهوه ای تیره

 رنگ در دکوراسیون

یکی از رنگ های بسیار شیک برای تزئین اتاق نشیمن، قهوه ای سوخته است. این رنگ مانند یک رژیم کرفس و شکلات برای خانه شمامی باشد. قهوه ای را می توانید با رنگ های کرم، نارنجی و طلایی جفت کنید. از رنگ قهوه ای تیره می توانید برای بخشی از مبلمان، قاب پنجره ها، پرده و میز جلوی مبل استفاده کنید. اما برای اینکه فضا دلگیر نشود، در کنار آنها رنگ های شاد، گرم و روشن هم استفاده کنید. به طور مثال، پرده را ترکیبی از کرم و قهوه ای انتخاب کنید. پایه های مبلمان را از چوب روشن انتخاب کنید. یکی از مبل ها را روشن و کفپوش را نیز روشن انتخاب کنید.رژیم کرفس و شکلات برای خانه شما
قرمز جگری

دکوراسیون با رنگ های پاییزی

اتاقی که برای استراحت و دورهمی های خانوادگی اختصاص داده اید را می توانید قرمز کنید؛ این رنگ جزء رنگ هایی که آپارتمان شما را متحول می کنند! به شما ر می آید. قرمز پررنگ و جگری که هیجان و شادابی زیادی را به فضا القا کند. دیوارها، سقف و قاب پنجره ها رابه طور کلی قرمز رنگ کنید و برای اینکه هجوم این رنگ موجب دلزدگی نشود، از انواه رنگ های بژ، کرم، طلایی و نارنجی هم برای وسایل یا مبلمان بهره بگیرید.

نارنجی گوجه ای

این اتاق طراحی کلاسیک دارد.و با رنگ های پاییزی که کیف شما را کوک می کنند! تزیین شده است. نارنجیِ کدوحلوایی. و با  پرده های چهارخانه، کاغذدیواری های راه راه، دکوری های بزرگ و .... رنگِ غالب اتاق نیز خنثی است. اما برای اینکه به آن روح و طراوت بیشتری بخشیده شود، از نارنجی متمایل به قرمز برای روکش مبلمان استفاده شده است. با اینکه از این رنگ استفاده محدودی شده است، اما به دلیل پررنگ بودن، بسیار به چشم می آید و چهره ای متفاوت به اتاق بخشیده است.


 نارنجیِ کدوحلوایی

رنگ نارنجی انواع متفاوتی دارد. این رنگ جزء رنگ مایه های گرم و پر هیجان برای یک اتاق نشیمن استثنایی! به شمار می رود. برخی بسیار جیغ و پررنگ هستند، برخی دیگر ملایم تر هستند و بیشتر به خانواده کرم شباهت دارند. رنگ کدوحلوایی یک نارنجی ملایم و دوست داشتنی است که می توان در بخش های مختلف یک اتاق از آن استفاده کرد. به طور مثال، در این اتاق نشیمن، پرده ها، مبلمان و وسایل دکوری از این رنگ انتخاب شده اند.

زرد 

 رنگ زرد

در این قسمت نگاهی به کاربرد رنگ زرد در طراحی داخلی می اندازیم. شاید به نظرتان کمی عجیب باشد، اما می توانید کانتر یا جزیره آشپزخانه را از رنگ زرد انتخاب کنید. کاشی های زرد برای دیوار و حتی سطح روی کابینت ها گزینه جالبی است. این رنگ، به ویژه در این فصل که فصلِ زرد و قرمز و نارنجی هاست، انتخاب جالبی به شمار می رود. در ضمن، موجب شاد شدن فضا نیز می شود.

سبز سدری و قرمز

 نارنجی

ترکیب رنگ سبز سدری یا نوارهای قرمز برای مبلمان اتاق نشیمن گزینه جالبی است. این رنگ ها تداعی کننده پاییز هستند. می توانید صندلی های سرویس مبلمان خود را از این رنگ ها انتخاب کنید.این رنگ خانه ای آرام از ترکیب خاکستری با دیگر رنگ ها برای شما به وجود می آورد.

سبز-توسی
 

 رنگ قرمز

رنگ سبزی که توسی زیادی در خود دارد را می توانید برای آشپزخانه استفاده کنید. دیوارها یا کابینت ها را از این رنگ انتخاب کنید. رنگ های قهوه ای که کمی توسی در خود دارد و بژ و کرم نیز در ترکیب با این رنگ، موجب زیبایی بیشتر می شوند.با این رنگ می توانید خانه خود را متفاوت رنگ کنید!
خاک رُسی

 فضاهای رنگی

رنگ خاک رس نوعی قرمز است که گرمای دلنشینی دارد. از این رنگ می توانید برای سقف یا دیوارهای اتاق نشیمن استفاده کنید. رنگ های مناسب برای ترکیب با این رنگِ گرم، کرم، طلایی، نارنجی و سفید هستند. حتی می توانید یکی از مبلمان خود را به رنگ خاک رس انتخاب کنید.

 سوالات خود را  می توانید در بحث و گفتگوی آکا ایران با دیگران در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: رنگ های پاییزی که کیف شما را کوک می کنند!

با این ۱۲ راه حس و حال پاییزی را به خانه خود بیاورید

تبلیغات
هنری ماندگار از جنس چوب
الان چی می چسبه !
<>
.

منبع : chidaneh.com