آکاایران: درخت زیبایی طبیعی در دکوراسیون منزل به سبک روستیک

سایر سبک های دکوراسیون: لحظه الهام، آن لحظه ای است که شما با خودتان می گویید «خودش است». لحظه ای که پیش از فرایند خلاقانه قرار دارد. لحظه الهام جرقه ای است که تخیل را به کار می اندازد و فاقد شک هیچ چیز به اندازه طبیعت الهام بخش نیست.

با آکا ایران همراه شوید تا برخی از شیوه های جذاب, که متخصصان و افراد حرفه ای در کنار مشتریان خود از آن ها استفاده کرده و فضای بیرون را به طور کامل به فضای درون خانه آورده اند؛ ببینید. درست است که بعضی از این کارها فراتر از دسترس اکثر افراد هستند ولی می توانید آنچه باعث الهام این طراحان هنرمند شده را دیده و تحسین کنید. شاید شما هم بتوانید با کمی کمک گرفتن از قوه تخیل، به نوبه خود از این نمونه ها الهام گرفته و راه های خارق العاده ای برای آوردن فضای بیرونی به درون خانه پیدا کنید، و آن ها را به دیگران در کافه آکا ایران نشان دهید...
 
 

آکاایران: درخت زیبایی طبیعی در دکوراسیون منزل به سبک روستیک


 
ستون هایی از سدر شیاردار نشان می دهند که معمار و صاحب خانه تحت تاثیر درختان بوده است. البته به راحتی می توانید از عکس متوجه شوید که هسته مرکزی این خانه در ورودی اش است که توسط دو درخت عظیم احاطه شده است.
 زندگی مجلل روی درخت! را به دوست داران طبیعت پیشنهاد می کنیم.
 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
در آنسوی ورودی این خانه سورپرایزی نهفته است. درختان وارد خانه می شوند. تنه درختان سدر ستون های ارگانیکی در طراحی این خانه شکل می دهند و این جزئیات خانه هستند که کمک می کنند خانه سر پا باقی بماند. این موضوع بخصوص در مورد اتصالات خاص فلزی و سیم کشی های صورت گرفته در آن دیده می شود. بخشی از ریزه کاری های خانه هم در کنده های کاج و صنوبر بکار رفته در آن است. 

 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
زیبایی این مکان، فراتر از آنچه به وضوح می توان دید، این است که درختان برای خود یک زندگی جداگانه دارند. می شود با کندن دستی خاکِ زیر خط مبنا و بلند کردن درختان، فاقد سقوط آن ها، از کل درخت دوباره استفاده کرد. 
پیش از نصب درختان در محل و برای خلاص شدن از حشرات، باید این درختان را با استفاده از فرکانس رادیویی رطوبت زدایی کرد. 

 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
در این خانه پنجره ها نقطه اصلی توجه هستند و نمای خارق العاده جنگل اطراف خانه و رودخانه اسنیک (Snake River) در زیر آن را به زیبایی در قاب خود نشان می دهند.
 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
سدر قرمز غربی درختی ست که در این خانه انتخاب شده است، ولی فرق این مورد با دیگران در این است که در اینجا پوسته درخت دست نخورده باقی مانده و همین امر هم کاربرد خلاقانه این درخت در فضای داخلی را شکل داده است. کاربرد الهام گرفته شده از درختان طبیعی منطقه، ایده معماران این بوده که با ادراک مخاطب بازی شود. با باقی گذاشتن پوسته درخت روی آن، به نظر می رسد که شیشه پنجره در تنه درخت ادغام شده است و از آن جدا نیست. 

 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
درخت سدر در این اتاق بزرگ فرمانروایی می کند.این اتاق نمونه ای است که نشان می دهد چوب طبیعی اگر درست مورد استفاده قرار گیرد چقدر راحت می تواند با طراحی خانه هماهنگ شود.
فرایند اجرای پرداخت چوب شامل ساییدن رویه چوب با یک برس موی طبیعی است. 

 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
درست است که برای خانه های معمولی (و حتی بالاتر از معمولی)  دستیابی به ظاهری مشابه اتاق قبلی کار آسانی نیست، ولی خطوط ساده و تمیز آن خانه می توانند الهام بخش ایده ای دیگر باشند.
همان طور که این اتاق کودک در یک خانه در مونترال (Montreal) نشان می دهد، استفاده ساده از شاخه درختان و حتی تنه های نازک درخت می تواند جادویی طبیعی وارد اتاق کند.
همانطور که در این اتاق کودک می بینید... 
 

,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
دلیل نرم و راحت به نظر رسیدن این اتاق، استفاده از سبک روستیک یعنی سبکی گرم و دنج است؛ که طراح از آن استفاده کرده است. 

طراح این اتاق با الهام گرفتن از منظره محیط و درختان شگفت انگیز افرا و کاج از تیرهای درختی و پوششی از چوب کاج در دیوارهای اتاق استفاده کرده تا این دیوارها نشانی از یک لانه پرنده در خود دارا باشند. تخت خواب، درخت است. درختی که شاخه هایش تا سقف می روند و به قطعات بالا و پایین تخت وصل می شوند و همه این ها برای آن است که کسی که روی آن می خوابد «حس کند انگار در بالای یک درخت خوابیده است». 
 
 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
درختان تنها منبع الهام طبیعی نیستند. ماجرا در چگونگی نشستن این خانه بر زمین نهفته است. با استفاده از پنجره های تمام قدی که به اقیانوس باز می شوند در کنار نمای مسی خانه که در سمت شیب دار خانه قرار داشته و به بالا رفته و سقف خانه را زیر پوشش خود می گیرد، حس در پناه بودن و در عین حال رها و در معرض خطر بودن در این خانه که با پایه ای روی شیب زمین قرار گرفته است با هم ترکیب شده اند.
 

 

,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت


خانه در این عکس با استفاده از خطوط بلند و نازک خانه و سیستم متناسب سازه ای آن، که به شکل طبیعی زمین احترام گذاشته محقق شده است. این خانه نمونه ای از معماری ارگانیک است که در آن از راهنمایی هایی که شکل زمین در اختیارش می گذارد استفاده شده و هماهنگی آن با محیط پیش می رود. 


 
 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 
در کوه پایه های کوهستان سانتا کاتالینا (Santa Catalina) در آریزونای جنوبی (Southern Arizona)، که در اینجا زیر پوششی از برف دیده می شود، این خانه خصوصیتی شاخص دارد. این خانه با الهام گرفتن از فضای بیرونی به قدرتی بیشتر و اتصالی قوی تر با محیط دست پیدا کرده است: دیواری سنگی که فاقد قطع از درون خانه می گذرد و از ورودی خانه در بیرون شروع شده و در حیاط پشتی آن تمام می شود.

 
 
,فضاهای مسکونی, روستیک,استفاده از تنه درخت

 

این دیوار در داخل خانه، فضای نشیمن را از بخش خصوصی اتاق های خواب و دفتر کار جدا می کند. این دیوار استخر را قطع می کند. این دیوار به عنوان یکی از عناصر طراحی، خانه را به محیطش وصل کرده است.

ایران کشور زیبایی هاست و طبیعت های بکر زیادی دارد که به راحتی می توان از آن‎ها ایده گرفت، بنابراین شما نیز از آکا ایران راهنمایی بگیرید و با ما همراه باشید:
طراحی رویایی خانه ای کوچک با الهام از طبیعت
سبز ی را از طبیعت به داخل خانه بیاورید

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه آکا ایران
تبلیغات
تجربه یک خواب رویایی!
معماری را حرفه ای بیاموزید!
<>
.

منبع : chidaneh.com

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :