آکاایران: ایده های درخشان برای اتاق بازی کودکان

اتاق کودک: در این مطلب اتاق بازی را می بینیم که یک خانواه برای سه دختر بچه خود طراحی کرده اند تا به راحتی بتوانند در آن با اسباب بازی های خود بازی کنند، موسیقی تمرین کنند، و کاردستی های خود را بسازند.

کمد ها از جنس mdf روشن به رنگ خنثی استفاده شد، مادر آنها تصمیم گرفت در طراحی اجزای دیگر اتاق از یک رنگ شاد و برجسته استفاده کند. او می گوید: «من رنگ قرمز را انتخاب کردم، زیرا این رنگ بسیار شاد و سرزنده است. با این که ما سه دختر در خانه داریم اما من اصلا دلم نمی خواست مثل همه جا از رنگ صورتی در قسمت های مختلف اتاق استفاده کنم.»

آکاایران: ایده های درخشان برای اتاق بازی کودکان

سه پنجره بزرگ در این اتاق وجود دارد که باعث تابش گسترده نور طبیعی در آن می شود.

یک میز متناسب با قد و قواره کودکان و صندلی های سفید رنگ Sشکل و دو صندلی راحتی با طرح های حیوانی جلوه شاد و جذابی به اتاق اضافه کرده اند.
 

 اتاق کودک

مادر خانواده، بر روی استفاده از مواد و مصالح طبیعی تاکید زیادی داشت به همین دلیل سبدهای چوبی بسیاری از قفسه ها را پر کرده اند و اکثر اسباب بازی ها از چوب ساخته شده اند.
 

اتاق بازی

آنها از این مسئله که همه وسایل مورد نیاز کودکانشان به راحتی در دسترشان است اطمینان حاصل کردند و هم چنین سعی کردند همه چیز ظاهر دلپذیر و خوبی داشته باشد. در دسترس قرار دادن آثار هنری و موسیقی، به نمایش گذاشتن همه چیز به شکلی دلپذیر و طبق نظم و ترتیب، و یاد دادن نحوه استفاده محترمانه و مسئولانه از این وسایل به کودکان اصولی بودند که در طراحی اتاق از آن استفاده کردند. البته هنگام طراحی و چیدمان اتاق از نظرات کودکان هم استفاده کردند تا آن ها هم در فرایند طراحی اتاقی که قرار بود خودشان از آن استفاده کنند سهیم باشند.
 

در این عکس یک آشپزخانه کوچک کودکانه را می بینید که رنگ آن منبع الهامی برای استفاده از رنگ در دیگر قسمت های این اتاق بود و دخترها عاشق آن بودند.
 

از آن جایی که این خانواده اکثر وسایل مورد نیاز این اتاق را در خانه داشتند برای خرید وسایل هزینه چندانی انجام ندادند. این اثر هنری رنگارنگ از وسایل جدیدی است که آنها به اتاق بازی بچه ها اضافه کردند.

خوشبختانه طراحی نوین اتاق بازی کودکان از سوی خود فرزندان خانواده با استقبال زیادی روبه رو شد.

اگر به فکر طراحی یک اتاق بازی برای کودکانتان هستید می توانید از شرکت دکوراسیون داخلی روز برای انجام این کار کمک بگیرید.


 

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com