آکاایران: با گلدان های رنگارنگ بالکن کوچکتان را دلپذیر کنید

بالکن، پاسیو، حیاط خلوتاکثر ما رنگ دیوارهای داخل خانه مان و تزئینات آنها برایمان مهم است. پس چرا دیوار بالکن کوچکمان هنوز ساده و خالی است و حتی خاک گرفته؟ از فضای عمودی روی این دیواره استفاده کرده و آن را با گیاهان گلدانی تزئین کنید. این دستورالعمل ساده به شما نشان می دهد که چطور می توانید طبقه هایی به شکل آویز درست کرده و فاقد اشغال کردن بخش های مهم، فضای بیرونی خانه تان را جذاب، دلپذیر و رنگارنگ کنید.

این طبقه های آویز را می توان به راحتی با گلدان های رنگارنگ پوشاند یا خودشان را به رنگی شاد درآورد. می توانید در انتهای کار چند صندلی و یک میز هم به فضای بالکن یاحیاط اضافه کرده و یک محیط نشیمن شاد داشته باشید و از بودن در چنین فضایی در کنار خانواده و دوستان خود لذت ببرید.

با گلدان های رنگارنگ بالکن کوچکتان را زیبا کنید بالکن، پاسیو و حیاط خلوت

مواد و مصالح مورد نیاز:

·        تخته چوب سفید به قطر ۲.۵ و عرض ۱۵ سانتی متر (به میزان لازم جهت بریدن دو تخته به طول ۵۰ یا ۶۰ سانتی متر)

·        متر اندازه گیری

·        اره گردبر یا اره دستی

·        اره مویی و دریل برقی

·        مته دریل ۱۶/۷

·        چهار عدد پیچ حلقه شماره هشت از جنس روی

·        طناب با قطر یک سانتی متر

·        رنگ ضدآب چوب و قلم مو

·        شش عدد گلدان دوازده سانتی متری لبه دار

·        ۶ عدد گل و گیاه

 گلدان رنگی

 با استفاده از اره گردبر چوب را به دو قطعه ۵۰ یا ۶۰ سانتی متری تقسیم کنید. اگر اره گردبر ندارید؟ کار با اره دستی کمی دشوارتر است ولی به همان خوبی کار را انجام می دهد.

پس از اینکه تخته ها به اندازه بریده شدند یک خط از مرکز و در طول تخته بکشید. هر گلدان را روی این خط مرکزی قرار دهید و نشانه هایی به فاصله ۱۰، ۳۰ و ۵۰ سانتی متر روی تخته ایجاد کنید. 

 گلدان

محیط هر گلدان دقیقا زیر لبه اش را اندازه بگیرید. این اندازه به شما کمک می کند تا قطر گلدان را بدست آورید چرا که قطر برابر است با محیط تقسیم بر ۳.۱۴ گلدان های ما قطری معادل ۱۰ سانتی متر داشتند.

 خودتان بسازید

برای قطر ۱۰ سانتی متر، ۵ سانتی متر به بالا، پایین، چپ و راست نقاط مرکزی گلدان ها که پیشتر مشخص کرده بودید (در فواصل ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی متری تخته) اندازه بزنید. این کار نقاط برش دایره شما را مشخص می کند.

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت

از یک شی مدور برای کشیدن خطی که نقاط را به هم وصل می کند استفاده کنید.

برای مشخص کردن جای طناب، از دریل و مته  استفاده کنید. دو سوراخ به فاصله دو و نیم سانتی متر از دو طرف تخته و روی خط مرکزی ایجاد کنید.  

سپس یک سوراخ در محیط داخلی دایره ای که کشیده اید و تا جای ممکن در نزدیکی آن ایجاد کنید. این سوراخ محل ورود اره مویی شما خواهد بود.

از سوراخی که ایجاد کرده اید شروع کرده و با اره مویی دایره ها را ببرید.

 خودتان بسازید

نیازی به دوباره اندازه گیری کردن نیست. از تخته اول به عنوان شابلون تخته دوم استفاده کنید.

با گلدان های رنگارنگ بالکن کوچکتان را زیبا کنید بالکن، پاسیو و حیاط خلوت

برای محافظت کردن از طبقه در برابر آسیب و اضافه کردن رنگی دلپذیر به چوب، دو لایه رنگ ضدآب به آن بزنید.

 گلدان رنگی

وقتی رنگ در حال خشک شدن است بخش آویز پروژه را آماده کنید. طناب ها را از میان پیچ حلقه عبور داده و در بالا گره بزنید.  می توانید از طناب کنفی یا هر نوع طناب طبیعی دیگر هم استفاده کنید.

سپس طول طناب از پیچ حلقه تا سر دیگرش را اندازه بگیرید. ما اولین طبقه را در فاصله ۳۰ سانتی متر و دومی را در فاصله ۴۵ سانتی متری آویزان کردیم.

حدود ۱۲ سانتی متر طول طناب اضافه باقی بگذارید تا برای گره زدن استفاده شود و بعد طناب را ببرید. 

 گلدان

پس از خشک شدن رنگ، انتهای طناب را از میان طبقه رد کنید.

نکته: دور انتهای طناب چسب بچسبانید تا راحت تر بتوانید آن را بکشید. لازم نیست چسب را بکنید چرا که انتهای طناب چیده خواهد شد.

 خودتان بسازید

با کمک گرفتن از متر، طبقه را در ارتفاع مورد نظر خودتان تنظیم کنید.

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت

طناب را در زیر طبقه گره بزنید و اضافه اش را ببرید. حداقل سه سانتی متر طناب باقی بگذارید تا در صورت لزوم بتوانید راحت آن را باز کنید.

گیاهان را از گلدان های موقت پلاستیکی شان خارج کرده، داخل گلدان های سرامیکی گذاشته و گلدان ها را در طبقات جا دهید.

گل هایی همرنگ انتخاب کنید تا در برابر گلدان های رنگارنگ کنتراست ایجاد کنند. 

در هنگام انتخاب گیاهان میزان آفتاب گیر بودن یا در سایه بودن مکانی که انتخاب کرده اید را در نظر داشته باشید و گیاه مناسبی برای آن مکان انتخاب کنید.

 خودتان بسازید

اگر نمی توانید گلدان هایی رنگی پیدا کنید؟ گلدان های سرامیکی یا سفالی ارزان قیمت بخرید و با اسپری آن ها را رنگ کنید یا اگر رنگ خنثی برای حیاط و بالکن شما بهتر است می توانید همان رنگ را نگه دارید.

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
دانستن حق شماست
<>
.

منبع : chidaneh.com