آکاایران: تو خونه تخته سیاه هم لازم میشه!

خودتان بسازید:  تخته سیاه برای بسیاری از ما یادآور نوستالوژی های مدرسه و کلاس درس است. با وجود اینکه امروزه در کمتر کلاسی می توان تخته سیاه را یافت کرد اما این چیزی از  زیبایی، جذابیت، و کاربردی بودن آن کم نمی کند. رنگ تخته سیاه راه زیادی را از تخته های سبز و خاکستری که در مدارس از آن استفاده شده است آمده است تا امروز که به خانه های ما رسیده است. این رنگ یادآور دوران مدرسه است ولی کاربردهای زیادی در فضای خانه می تواند داشته باشد. استفاده از این رنگ در خانه هایی که در آن ها پسربچه ها یا دختربچه ها زندگی می کنند بسیار سرگرم کننده و کاربردی است.

شما می توانید از تخته سیاه در مکان های کاملا نامتعارف استفاده کنید- مانند تخته پشتی تخت خواب. در اتاق پسر یا دختر کوچکتان اگر علاقه به نقاشی کشیدن داشته باشد و با اینکه یک دیوار اتاقش مشکی شود مشکلی نداشته باشد، استفاده از تخته سیاه ایده خیلی دلپذیر و جذابی است. کافی است مقداری رنگ مخصوص تخته سیاه خریداری کنید و دیوار اتاق را با آن رنگ کنید تا دیوار شما تبدیل به تخته سیاه شود.

اتاق کودک

رنگ تخته سیاه در سایه های رنگی مختلف توسط برندها و شرکت های زیادی مانند Hudson Paint تولید می شود،  قیمتش هم اصلا کم نیست و برای رنگ کردن یک دیوار مقدار رنگ زیادی را باید خریداری کرد. بهتر است خودتان این رنگ را در سه مرحله ساده در خانه بسازید تا هم پول خود را ذخیره کنید و هم کنترل کاملی بر روی رنگی که می خواهید بسازید داشته باشید. خوبی این کار این است که می توانید فرزند خود را در فرایند انجام آن نیز دخیل کنید.  

مواد و مصالح مورد نیاز:

·        دوغاب شن سابی نشده.

·        رنگ لاتکس در رنگ مورد نظر شما.

·        لیوان یا سطل ترکیب مواد.

·        قلم مو یا غلتک.

·        مته دریل مخصوص ترکیب کردن رنگ.

۱.      رنگ لاتکس را با دوغاب شن سابی نشده در یک سطل بزرگ ترکیب کنید.

بهترین میزان ترکیب این دو ماده یک میزان دوغاب و ۸ میزان رنگ لاتکس است. به همین دلیل، اگر در مقادیر اندک می خواهید این دو ماده را با هم ترکیب کنید، میزان دوغاب را یک قاشق غذاخوری و میزان رنگ لاتکس را نصف فنجان بگیرید. در مقادیر بیش تر مثل یک دیوار، یک فنجان دوغاب را با نصف گالون رنگ لاتکس ترکیب کنید.
مطمئن شوید که دوغاب به طور کامل با رنگ ترکیب شده است. اگر این اتفاق نیافتد دانه هایی ریزی در رنگ تخته سیاه شما نمایان خواهد شد و هنگام رنگ کردن سطح با مشکلات زیادی روبه رو می شوید. من در طول کار متوجه شدم که استفاده از مته دریل مخصوص ترکیب مواد با یک سطل ۵ گالونی بهترین و ساده ترین راه برای ترکیب مقادیر زیاد رنگ و دوغاب است.

برای این که به رنگ مورد نظر خود برسید که دارای ظاهر یکدست و براقی باشد و به درد استفاده در فضای داخلی خانه بخورد، باید میزان اندازه رنگ ها را به خوبی بدانید.  برای رسیدن به یک رنگ خاکستری زغالی، نصف گالون رنگ سیاه را به دو فنجان رنگ سفید مخصوص سقف ترکیب و سپس آن را به دوغاب اضافه کنید.

۲.      سطح مورد نظر خود را به رنگ تخته سیاه درآورید.

پیش از آن که دست به کار شوید، تمام زبری ها و کثیفی های سطح مورد نظر خود را تمیز کنید. بهتر است دو دست رنگ بزنید تا به سطحی تمیز و صاف دست پیدا کنید.

 خودتان بسازید

۳.      رنگ تخته سیاه خود را امتحان کنید.

برای این که سطح مورد نظر را امتحان کنید، با گچ طرحی روی آن بکشید و سپس با استفاده از یک دستمال خشک با حرکات دایره ای روی آن را تمیز کنید. اگر این کار به راحتی انجام شد و سطح شما کاملا تمیز شد، کار شما به پایان رسیده است و می توانید با خیال راحت از سطح متفاوت خانه خود استفاده کنید.

 رنگ

عکس بالا دیوارهای اتاق یک پسربچه است که به رنگ تخته سیاه درآورده شده. از این دیوار می تواند به عنوان فضایی برای تفریح ونقاشی و تمرین های درسی روزانه کند. 

شما در هر قسمتی از خانه خود می توانید از این رنگ استفاده کنید. به سطوح موجود در خانه خود توجه کنید و بهترین سطح را برای رنگ کردن انتخاب کنید.  

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
مبلمانی متفاوت داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com