آکاایران: دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک!

تورهای خانه گردی آکا ایران: دکوراسیون هر خانه بازتابی از روحیات و ویژگی های درونی افراد آن خانه است و از بروز این احساس درونی نباید ترسید و کلیشه های غالب را نیز باید کنار گذاشت. زمانی که به دنبال اجرا کردن علایق خود در فضای خانه بروید، مطمئن هستید که آنچه بر جای می ماند به شما آرامش بیشتری می دهد. ما در این مطلب از تور خانه گردی دکوراسیون منزل به سبک تلفیقی مونا و چالاک را برای شما معرفی می کنید، دکوراسیون کم هزینه آنها در جهت بازیافت و کمک به محیط زیست، ایده های دکوراسیونی خوبی برای شما هم دارد:

 ویدئو
امیر صادقی

خانه مونا و چالاک در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
 • شغل خانم خانه: مربی ورزش و طراح دست سازه های هنری/ شغل همسر: مدرس دانشگاه (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی)
 • موقعیت شهر: کرج/ محله: گوهردشت
 • متراژ فضا: ۱۰۶ متر مربع
 • سال ساخت: ۱۳ سال
 • طبقه: دوم
 • ملک: استیجاری
 • تعداد اتاق خواب: ۲ خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: ۱ حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی با تاکید بر المان های قدیمی
 • رنگ های غالب: یشمی، قهوه ای (تیره و روشن) و پیازی
 • ویژگی برجسته طراحی: فضای نوستالژیک و گرم
 • طراح: مونا و چالاک
 • هزینه دکوراسیون خانه: حدود ۱۴ میلیون تومان

«تعریف هر سبک دکوراسیون داخلی، بر اساس منابع مختلف، متفاوت است».

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک! فضاهای مسکونی
 ویدئو
امیر صادقی

دکوراسیون به سبک تلفیقی، مراکشی و کلاسیک کنار هم

هر دوی ما تقریبا نظرات مشابهی در مورد تعریف خانه و فضای آرام بخش آن داشتیم، اما من بیشتر به سبک خانه های مراکشی علاقه مندم و همسرم سبک کلاسیک؛ بنابراین سعی کردیم چیدمان خانه تلفیقی از هر دو سبک باشد.

مطلب مرتبط: خانه ای باب سلیقه ایرانی با دکوراسیون مراکشی!

اغلب وسایل خانه ما اسم و شخصیت دارند و ما تک تک آنها را عضوی از خانواده کوچک مان می دانیم. رنگ های موجود در طبیعت باعث شکوفایی حس درونی افراد می شوند و در عین زنده بودن و شادابی با خود آرامش به همراه دارند؛ به همین دلیل در خانه ما، المان های مدرن با رنگ های مات، روشن و سفید به ندرت دیده می شود.

فضای خانه ما از ۳ بخش کلی تشکیل شده است: پذیرایی و نشیمن، اتاق خواب و اتاق کار(که در اتاق کار قفسه وسایل کارهای هنری خودم و میز تحریر همسرم قرار دارد).

 سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی
 ویدئو
امیر صادقی

 دکوراسیون منزل ایرانی ها
 ویدئو
امیر صادقی

دکوراسیون پذیرایی ایرانی

در دکوراسیون پذیرایی و نشیمن از دو سری مبل راحتی و حصیری استفاده می کنیم، رنگ چوبی طبیعی این مبل های حصیری واقعا جذاب است و فضا را صمیمی تر نشان می دهد. از مبلمان راحتی بیشتر هنگام تماشای فیلم استفاده می کنیم که پرده نمایش پروژکتور دقیقا به موازات کاناپه سه نفره، کمی جلوتر از اپن آشپزخانه روی سقف نصب شده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ایده حصیری برای طراحی دکوراسیون داخلی

 دکوراسیون مقرون به صرفه
 ویدئو
امیر صادقی

ما از تلویزیون استفاده نمی کنیم و به جای آن به وسیله پروژکتور برنامه هایی که فکر می کنیم مفید هستند را به صورت آنلاین یا آفلاین تماشا می کنیم و تنها یک تلویزیون قدیمی که محفظه آن چوبی است را برای دکور تقریبا ورودی آشپزخانه گذاشته ایم.

 تورهای خانه گردی چیدانه
 ویدئو
امیر صادقی

یک کنج خانه را به شکل سنتی چیدمان کرده ایم و تعدادی پادری که از فروشگاه زمرد مشهد خریداری کرده بودیم را به شکل پشتی سفارش دادیم، یک گلیم کوچک دستباف خودم که نیمه کاره و از دار جدا نشده است در بین پشتی های سنتی قرار دارد، یک قالی کوچک و تعدادی گلدان این مجموعه را همراهی می کنند.

 تور خانه گردی چیدانه
 ویدئو
امیر صادقی

هماهنگی رنگی در دکوراسیون اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب رنگ ها ملایم هستند و رنگ یشمی روتختی همبستگی خود را با دکوراسیون نشیمن به شکل واضحی اعلام می کند. یک صندلی تک حصیری هم برای نشستن و مطالعه قبل از خواب در کنار پنجره قرار داده ایم که یک پشتی مراکشی نیمه فوقانی آن را پوشش می دهد.

تابلو های نقاشی در دکوراسیون منزل بیشترشان کار خودم هستند که با استفاده از تکنیک های مختلف مداد رنگی، رنگ روغن کار شده و نقاشی که در اتاق خواب نصب شده هم یک کار آبرنگی است.

علاقه زیاد من به گیاهان آپارتمانی باعث شده در جای جای خانه دسته گل های خشک شده زیادی به چشم بخورد. میز آرایش و آینه را که یک دراور چوبی قدیمی بود به وسیله کاغذهای طرح دار بازسازی کرده ام. علاقه مند بودم که تخت خواب هم چوبی و قدیمی باشد، اما به علت نقل مکان تصمیم گرفتیم تخت سبک و ارزان قیمت تهیه کنیم.

دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک! فضاهای مسکونی
 ویدئو
امیر صادقی

پرده های خانه را همگی خودم با ساده ترین مدل دوخته ام و این امر به صورت کلی کمک بزرگی در چیدمان منزل است، چراکه زمانی که هزینه کمی برای هر قسمت دکوراسیون انجام می شود، تعویض و تغییر آن راحت تر است و با این روند همیشه می توان به فضا تنوع داد و از هزینه های گزاف دور ماند.

ما از قبل برای طراحی داخلی خانه، چیدمان خاصی در نظر نداشتیم، اما از زمانی که به این منزل اسباب کشی کردیم سعی شد لوازم و چیدمان را در طول زمان، متناسب با این متراژ و فضا تدارک ببینیم. به علت اینکه منزل اجاره ای است، امکان تغییرات و بازسازی وجود نداشت، ولی هر دوی ما علاقه مند به کاغذ دیواری بودیم تا فضا را به ایام قدیم مشابه کند.

مطلب مرتبط: بهترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون خانه های اجاره ای

 ویدئو
امیر صادقی

فضای مورد علاقه : بیشتر فضاهای منزل مان را خیلی دوست داریم، اما یک تک مبل راحتی با یک رو انداز چهارخانه رنگی قدیمی که از مادربزرگ همسرم هدیه گرفته ایم و یک آشیانه پرنده با کتاب هایی که در کوتاه مدت در صف خواندن هستند (آشیانه در مفهوم خانه+ کتاب= کتابخانه)، فضای مورد علاقه ما برای نشستن و مطالعه است که همسرم به آن کنج خلوت می گوید.

 سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی
 ویدئو
امیر صادقی

اکثر وسایل و مبلمان دکوراسیون نشیمن کار دست خودشان است

 • هر دو سری از مبلمان را از دو دوست که در حال مهاجرت بودند به قیمت خیلی مناسب خریداری کردیم، ناگفته نماند که مبلمان حصیری در شمال سفارش داده شده بود و مبلمان راحتی ساخت داخل با پارچه خارجی است که هرکدام هنگام خرید حدود ۲ میلیون قیمت داشته اند.
 • کوسن های موجود همگی دستباف هستند و یکی دوتای آنها سوزن دوزی های ترکمن هستند.
 • دو نیمکت کوچک سرمه ای و سبز که از قرار دادن تعداد شانه های خالی تخم مرغ روی هم، یک دو ردیفه و دیگری تک ردیفه درست کردیم و رویه آن را هم موتیف بافته ام و به روکش محکمی متصل کردیم که از زیر نیمکت توسط کش فیکس شده است.

 سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی
 ویدئو
امیر صادقی

 • میز جلو مبلی را از دو عدد پالت چوبی (که برای حمل بار در کارخانه ها استفاده می شود) به کمک همسرم آماده کردیم و روی آن یه شیشه با ضخامت متوسط قرار داده ایم. هزینه پالت ها و شیشه باهم حدود ۷۰ هزار تومان شد.

مطلب مرتبط: دکوراسیون خانه ۵۰ متری، پالت های چوبی این دختر گرافیست!

 • میز و صندلی غذاخوری در یک فروشگاه لوازم چوبی در کرج سفارش دادیم، به علت اینکه همسرم قد بلندی دارند میزهای موجود در بازار ارتفاع مناسبی نداشتند و ما یک میز دو نفره با ارتفاع بلند سفارش دادیم.
 • دو عدد لوستر دست ساز در منزل داریم که یکی را با کنف و توپ درست کردیم و دیگری با یک جای آب مقطر بزرگ، مقداری پارچه و تعدادی صدف تزیین کرده ایم.
 • لوازم دکوری در خانه ما اغلب دست ساز هستند، در کنار تک مبل راحتی یک پالت را به شکل ایستاده قرار داده ایم و برای کف طبقات آن چوب نئوپان برش داده ایم و در طبقات آن کارهای بافت، دکوپاژ روی چوب و فلز ، ویترای روی کاشی و سفال و... قرار دادیم.
 • کتابخانه قدیمی چوب راش را از داخل سایت دیوار پیدا کردیم که مدل خاص قفسه های آن ما به شدت ذوق زده کرد و حدود ۲۰۰ هزار تومان هزینه داشت.
 • فرش ها از فروشگاه فرش زمرد مشهد خریداری کردیم که طرح شاهسوند هستند و در مجموع ۲ میلیون هزینه داشته اند.

 دکوراسیون منزل ایرانی ها
 ویدئو
امیر صادقی

گیاهان خانه ما یک بن سای فیکوس به نام دیلان (یک اسم کردی)، چند گلدان قاشقی، بگونیا، گل سنگ و حسن یوسف هستند. بیشتر گلدان ها هم از ظروف پلاستیکی هستند که در آنها مواد غذایی مانند ماست، حلیم و... بوده و به علت نگرانی های محیط زیستی مان تصمیم به بازیافت یک سری وسایل گرفتیم که گلدان ها یکی از آنهاست و با طرح گل دکوپاژ شده اند.

مطلب مرتبط: ۸ کاربرد گیاهان خانگی در دکوراسیون منزل

 دکوراسیون مقرون به صرفه
 ویدئو
امیر صادقی

وسایل و لوازم در دکوراسیون اتاق خواب

 • تخت و میز آرایش به صورت جداگانه خریداری و بازسازی شد.
 • فرش کوچک از فروشگاه زمرد مشهد قیمت ۸۰ هزار تومان.
 • روتختی طرح چل تکه از بازار تهران با قیمت ۱۲۰ هزار تومان.
 • لوازم دکوری بیشتر دست ساز و قدیمی هستند (یک شیشه ویترای شده با طرح ارسی)، یک تلفن قدیمی سبز از جمعه بازار تهران به قیمت ۲۰ هزار تومان بازار و...

 تورهای خانه گردی چیدانه
 ویدئو
امیر صادقی

در دکوراسیون اتاق کار یک میز دایره ای حصیری و یک صندلی تک وجود دارد که از مجموعه مبل های حصیری است و یک رومیزی سوزن دوزی ترکمن قدیمی روی آن قرار دارد.

دیوار اتاق کار را با عکس های خانوادگی که قاب های آنها اغلب بازیافتی و از جعبه های شکلات و شیرینی، مقوا و کاغذ کادو درست شده است، پوشانده شده که با این کار قصد داشتیم تصویر افراد خانواده و عزیزان مان را در طول روز بیشتر ببینیم و بیشتر به یادشان باشیم. سعی کردیم بیشترشان که مقوایی هستند را با چسب کاغذی به دیوار بزنیم که آسیبی به دیوار وارد نشود و از قبل نیز چندین جای میخ وجود داشت و قاب های سنگین تر را به آنها آویزان کرده ایم.

مطلب مرتبط: پر کردن سوراخ میخ روی دیوار با خمیر دندان، مگه میشه؟

عکس ها را روی مقوای گلاسه با هزینه خیلی کم چاپ کردیم. کار دیگری که انجام دادیم این بود که به جای خرید وایت برد یک کاغذ سفید رنگ بزرگ را برایمان لمینت کرده اند که همسرم برای یادداشت ها و تحلیل هایش از آن استفاده می کند. هزینه این وایت برد خود ساخته با ابعاد ۱ در ۱.۲ متر حدودا ۲۰ هزار تومان شد و تقریبا یک هشتم هزینه خرید یک وایت برد چوبی با این ابعاد بود.

 تور خانه گردی چیدانه
 ویدئو
امیر صادقی

از محیط زیست حفاظت کنیم

از آنجایی که زندگی های امروزی مجال خود تولیدی را کمتر کرده و گاهی تخصص خاصی را برای اجرای شخصی آن می طلبد، ما سعی کردیم بازیافت و بازسازی را مورد توجه قرار دهیم و توجه به این مساله را نیز یکی از مسئولیت های نسل حاضر می دانیم، چرا که کره زمین زیبای ما را نابودی رو به افزایش، کاهش فضای سبز و قطع بی رویه درختان، انباشت انبوهی از فلزات، پلاستیک و غم انگیز تر از همه، مقدار زیادی پارچه و زباله های دیر زیست تخریب پذیر در معرض خطر شدیدی قرار داده است.

مطلب مرتبط: خانه کم مصرف و دوستدار محیط زیست

تزیین خانه با وسایل ارزان
 ویدئو
امیر صادقی

توصیه مونا و چالاک: رنگ مناسب برای طراحی داخلی منزل

مساله دیگری که فکر می کنیم مهم است، انتخاب رنگ در دکوراسیون خانه است. برای اینکه فضا برای افراد زود تکراری نشود بهتر است کمتر از رنگ های خیلی گرم و خالص استفاده شود به همین علت ما بیشتر از رنگ های ترکیبی و سیر استفاده کرده ایم.

در آخر اینکه وسایل و لوازمی را بخرید که واقعا دوستشان دارید نه آنچه دیگران دارند و می پسندند. لزوما وسایل گران قیمت با خود زیبایی به همراه نمی آورند. باید سعی کرد در حد امکان با تغییر زاویه دید و جابجایی های کوچک تنوع و زیبایی را به خانه آورد.

در ویدئوی زیر می توانید ویدئوی کوتاهی را از دکوراسیون تلفیقی خانه مونا و چالاک ببینید:

 

پیشنهادات آکا ایران

مبل ال کنفی طرح کیا گالری مبل پارسا

۳۷۶۰۰۰۰تومان

مدل مبل ال حصیری و کنفی را در تصویر بالا ببینید. این مبل ال می تواند حال و هوایی مشابه خانه زوج جوان به شما بدهد.

 ویدئو

مبل مدرن شیک وود آرت

قیمت نامشخص
دکوراسیون کم هزینه، خانه پر ماجرای مونا و چالاک! فضاهای مسکونی

صندلی غذاخوری

قیمت نامشخص
 مدل دکوراسیون منزل ایرانی

ست مبلمان راحتی

۲,۰۰۰,۰۰۰تومان

مبلمان راحتی، مبل تک نفره و صندلی تک حصیری و سنتی را مشابه دکوراسیون خانه مونا و چالاک به شما معرفی کرده ایم. می توانید آنها را برای چیدمان خانه خود انتخاب کنبد. 

 سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی

باکس حصیری مدل طاووس

۳۴۰۰۰۰تومان

این باکس حصیری که مانند پاف عمل می کند، در کنار مبلمان حصیری زیبایی خاصی می آورد و به نوعی تکمیل کننده آن نیز هست. 

 دکوراسیون کم هزینه

پاف مدل P002 پرووال

۱۸۰,۰۰۰تومان
 دکوراسیون منزل ایرانی ها

صندلی گالری صنایع دستی بیتا کد ۴۰۲۷

قیمت نامشخص
 دکوراسیون منزل ایرانی

صندلی گالری صنایع دستی بیتا کد ۴۰۲۷-۱

قیمت نامشخص

پاف های سنتی با طرح گلیم و جاجیم را می توان برای سبک سنتی خانه به کار برد. همچنین می توانید مانند پاف مکعبی در تصویر بالا، از مدلی استفاده کنید که طرح چاپی آن سنتی و کاشی کاری شده باشد.

 دکوراسیون مقرون به صرفه

فرش پارسه طرح ماهی کردستان کد۱۳۱۱

قیمت نامشخص
 دکوراسیون به سبک تلفیقی

فرش پادری قالیکده کد ۴۰۸۰۹

۸۴۰,۰۰۰تومان
 تورهای خانه گردی چیدانه

فرش پارسه طرح ستاره قشقایی

قیمت نامشخص

 تورهای خانه گردی

فرش پارسه طرح ماهی شاهی کردی

قیمت نامشخص
 تور خانه گردی چیدانه

فرش پارسه طرح مدرن قشقایی

قیمت نامشخص
 تور خانه گردی

فرش پارسه طرح ترنج قشقایی چله پشم

قیمت نامشخص

انواع فرش دستباف ایلیاتی را می توانید در نمونه های بالا ببینید. با توجه به ترکیب رنگی چیدمان خانه خود فرشی را انتخاب کنید که تناسب خوبی با سایر اجرای خانه شما داشته باشد. 

تزیین خانه با وسایل ارزان

گلدان بامبو حصیر بافت با الیاف طبیعی

۳۰۰۰۰۰تومان

با تم حصیری می توانید گیاهان آپارتمانی خود را نیز درون گلدان حصیری نگهداری کنید. این گلدان بامبوی حصیر بافت برای گوشه ای از دکوراسیون منزل شما غوغا می کند. 

کوسن گلیم ۱۱۴ نقشبندان مینا

۴۰,۰۰۰تومان

کوسن گلیم ۱۱۵ نقشبندان مینا

۳۵,۰۰۰تومان
 ویدئو

کوسن گلیم ۱۱۳ نقشبندان مینا

۴۰,۰۰۰تومان

مدل کوسن تصاویر بالا را ببینید. مشابه آن در دکوراسیون تلفیقی خانه گوهردشت استفاده شده است.

برای خرید هر یک از محصولات معرفی شده روی آن کلیک کرده و از راه کارد سبز رنگ به فروشنده یا تولید کننده آن متصل شوید. 

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: امیر صادقی |تدوین فیلم: معین قوی | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com