آکاایران: ایده های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون منزل

بازسازی فضاهای داخلی: همه ما دوست داریم در فضایی زندگی کنیم که همه چیز آن طبق سلیقه ما طراحی و چیده شده باشد. ما دوست داریم تک تک قسمت های خانه هایمان دلپذیر و شیک باشند، اما گاهی این گونه نمی شود. هر فضایی بعد از چند سال نیاز به نوسازی و بازسازی دارد و این گونه است که می توان به خانه روح تازه ای دمید. به همین دلیل هم هست که اکثر طراحان داخلی به مالکان توصیه می کنند به جای هزینه های زیاد برای ساخت فضایی تازه، بهتر است فضاهای موجود را بازسازی کنند. بازسازی هزینه کم تری از ساخت دوباره دارد و باعث می شود مالک بتواند بر اساس نیازهای روز خود پیش رود. در این مطلب می خواهیم شما را با ۷ اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری آشنا کنیم که همگی آن ها بازسازی شده اند. عکس هایی از پیش از بازسازی و پس از بازسازی از آن ها را نیز به شما نشان می دهیم تا متوجه شوید که چقدر ایده های موجود در طراحی داخلی منزل زیاد و متنوع هستند.

آکاایران: ایده های کوچک، تغییرات بزرگ در دکوراسیون منزل

پیش از بازسازی نشیمن

دیوارهای خالی سفید رنگ، پنجره هایی فاقد پرده، و مبلمانی بی حال در رنگ های خنثی باعث شده اند تا این فضا کمی زمخت و خشن به نظر برسد. این فضا دارای جزئیات فوق العاده ای مانند طاقچه چوبی و کتابخانه های پیش ساخته است، اما از این عناصر جذاب به خوبی و به شیوه ای درست و حساب شده استفاده نشده است. 

 طراحی مقرون به صرفه

پس از بازسازی نشیمن

مبل های این فضا به هم نزدیک شده اند و از این طریق حس و حالی صمیمی تر در اتاق ایجاد شده است. کوسن با طرح گورخری با کاناپه ساده و یک دست کنتراست زیبایی ایجاد کرده است و در عین حال جمع کردن قالیچه باعث شده است که فضا کمی بازتر و بزرگ تر به نظر برسد و از طرفی کفپوش های چوبی دلپذیر بیش از پیش به چشم بیایند.
 

 بازسازی فضای غذاخوری

پیش از بازسازی فضای نشیمن و پذیرایی

مبلمان این فضا خیلی از هم دور هستند و به همین حس و حالی سرد و گرفته در اتاق ایجاد شده است و هم چنین کنتراست میان دیوارهای سفید رنگ با چارچوب های چوبی تیره بسیار زیاد و آزاردهنده است. میزهای پیرامون کاناپه بیش از حد به چشم می آیند و این مسئله باعث شده تا کاناپه در فضا گم شود.

 بازسازی

پس از بازسازی فضای نشیمن و پذیرایی

دیوارهای اتاق به رنگ سبز کم رنگ درآمده اند و از این طریق کنتراست زیبایی با چارچوب های چوبی ایجاد کرده اند (البته این رنگ در کاغذ دیواری های اتاق کناری نیز به کار رفته و باعث شده فضای کلی خانه یک دست تر شود). اضافه کردن کوسن های رنگی و طرح دار به کاناپه ای که رنگی خنثی دارد باعث شده تا کاناپه بیش تر به چشم بیاید و در عین حال طرح و رنگ به آن اضافه شود. برای تعیین کردن محدوده فضای نشیمن، یک قالیچه بزرگ جایگزین دو قالیچه کوچک شده است و کاناپه بزرگ و کاناپه دونفره به هم نزدیک تر شده اند. از میز انتهای اتاق به عنوان میز کنسول استفاده شده است و در پشت کاناپه دونفره قرار گرفته است. چیدمان میزها تغییر کرده و در این حالت نوین از تجمع آن ها در یک سمت اتاق جلوگیری شده است.
 

 اتاق نشیمن

پیش از بازسازی شومینه و فضای تلویزیون

اتاق غذاخوری

 

پس از بازسازی شومینه و فضای تلویزیون

یک تخته سیاه جذاب و دلپذیر مسئله طاقچه بالای شومینه را حل کرده است. دو دیوار که به رنگ آبی درآمده اند به فضا سرزندگی و شادابی بخشیده اند و در عین حال یک پارچه حریر دلپذیر بر روی فضای جلوی میز تلویزیون قرار گرفته است و از این طریق هم به فضا بافت اضافه کرده است و هم وسایل الکترونیکی و سیم های آن ها را در پشت خود پنهان کرده است.
 

پیش از بازسازی فضای نشیمن

دیوارهای این اتاق نشیمن به رنگ سفید معمول و استاندارد همه خانه ها در آمده است، موکت کف سرتاسر سطح اتاق را پوشانده است، و دیگر اجزای اتاق فاقد هیچ گونه چیدمان درست و حساب شده ای در فضا ول شده اند. تمام این مسائل باعث شده تا این اتاق نشیمن بی حال، مرده، و نامرتب به نظر برسد.

پس از بازسازی فضای نشیمن

به فضای این اتاق وسایل کاربردی و وتزئینی مورد نیاز، مانند قفسه های تیره رنگ چوبی و باکس های چوبی فاقد در، اضافه شده است و از این طریق سرزندگی به وجود آمده است و هم چنین با وجود این وسایل این فضا قابل زندگی شده است. دیوارها به رنگ سبز درآمده اند و از این طریق یک تعادل بصری میان رنگ های آبی و تنالیته های خاکی و نیز عمق در فضا ایجاد شده است و در عین حال یک قالیچه به رنگ تیره و یک نیمکت دلپذیر که بر روی آن کوسن های رنگی جذاب قرار گرفته است به فضا اضافه شده و در نتیجه محدوده فضای گفتگو و نشیمن تعریف شده است. کلاژی از نقشه ها، کارت های تبریک قدیمی، و پاکت های نامه فضا را شخصی و خاص کرده اند. 
 

 طراحی مقرون به صرفه

پیش از بازسازی فضای نشیمن

به منظور دست یافتن به فضایی بازتر و وسیع تر مبلمان این اتاق به سمت دیوارها رفته اند (جایی که بی نظمی ها و شلوغی ها در آن جمع می شود) و در نتیجه گرمای اتاق از بین رفته است. پنجره ها در پشت گیاهان و پرده ها پنهان شده اند و در فضا نقشی ندارند، که این مسئله باعث شده فضا کوچک تر به نظر برسد.

 ترفندهای دکوراسیون

پس از بازسازی فضای نشیمن

به منظور ایجاد حس و حالی شاداب و ایجاد تمرکز در فضا، یک کاناپه کلاسیک، یک صندلی دسته دار بزرگ، و یک صندلی تاشو در یک چیدمان مثلثی قرار گرفته اند و صندوق های شش ضلعی در کنار هم قرار گرفته اند و نقش میز پذیرایی را بازی می کنند. استفاده از یک قالیچه با رنگی خنثی حد و حدود فضا را مشخص کرده است و در عین حال دیوارها رنگ شده اند و حس و حالی طبیعی و روشن به فضا اضافه کرده اند. میل پرده که طول آن بیش تر از طول چارچوب پنجره است باعث شده پرده ها به طور کامل از جلوی پنجره کنار بروند تا نور طبیعی بیش تری وارد فضا شود و هم چنین توجه به فضای بیرون نیز جلب شود.
 

 اجزای فضای داخلی

پیش از بازسازی اتاق نشیمن و ناهارخوری

قرار دادن فضای نشیمن در وسط اتاق باعث شده است این فضا بیش از آن که یک فضای دنج و راحت باشد تبدیل به یک فضای گذر شود که بیش تر می توان در آن رفت و آمد کرد تا بتوان در آن نشست و ساعاتی را به گفتگو و معاشرت پرداخت. میز کنار کاناپه اصلا در سر جای خود قرار نگرفته و در عین حال میز عثمانی سیاه رنگ و بزرگ بیش تر از این که فضا ایجاد کند باعث از بین رفتن فضای وسط اتاق شده است.

 غذاخوری

پس از بازسازی فضای نشیمن و ناهارخوری

چیدمان اتاق کاملا برعکس شده است و به طور منطقی فضای غذاخوری به آشپزخانه نزدیک تر شده است. کاناپه ها نزدیک پنجره قرار گرفته اند تا منظره بیرون کاملا در محدوده دید باشد و یک مبل راحتی ارغوانی رنگ به فضا گرما اضافه کرده است. میز پذیرایی اکنون درست در مقابل کاناپه ها قرار گرفته است و در عین حال میز عثمانی در گوشه اتاق قرار داده شده است تا بتوان از آن استفاده بیش تری کرد. اکنون این میز به عنوان میز کناری و فضایی برای قرار دادن گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالب بیشتر: ۲۰ ایده برای آنکه یک اتاق غذاخوری دنج داشته باشید

راهنمای خرید صندلی غذاخوری

۱۰ ترکیب رنگ در دکوراسیون فضاهای کوچک

۲۵ پلان باز برای بزرگ شدن آپارتمان های کوچک!

تبلیغات
الان چی می چسبه !
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com