از بین بردن خراشیدگی مبلمان چوبی تنها در 5 دقیقه
از بین بردن خط و خراش از سطح مبلمان های چوبی می تواند به زیبایی دکوراسیون داخلی خانه شما کمک کند.

آکاایران: از بین بردن خراشیدگی مبلمان چوبی فقط در ۵ دقیقه

خانه داری : وسایل و مبلمان چوبی به خاطر زیبایی ظاهری و استحکامی که دارند بسیار طرفدار دارند و مورد استقبال افراد هستند. تنها مشکل این گونه مبلمان و اثاثیه این است که ممکن است دچار خراشیدگی شوند. خراشیدگی های کوچک روی وسایل ممکن است زیبایی دکوراسیون داخلی یک خانه را تحت تاثیر قرار دهد. برای تعمیر و بازسازی مبلمان و اثاثیه چوبی از مد افتاده و قدیمی ممکن است نیاز به کمک یک کارشناس باشد و اگر گمان می کنید که تعمیر این اثاثیه کار مقرون به صرفه یا مفیدی نیست می توانید قبل از اتخاذ هر نوع تصمیم و استراتژی برای تعمیر این گونه اثاثیه با یک کارشناس و متخصص خبره این فن مشاوره کنید. خراش هایی که روی چرم این اثاثیه ایجاد می شود را باید به دست متخصصان و کارشناسان این حرفه سپرد، اما اگر از چرم واکس خورده استفاده شده است از بین بردن خراشیدگی کار چندان دشواری نخواهد بود. با آکا ایران همراه باشید تا با هم راه های از بین بردن این خط و خراشیدگی ها را یاد بگیریم.

آکاایران: از بین بردن خراشیدگی مبلمان چوبی فقط در 5 دقیقه

می توانید از واکس های تیوبی برای زدودن خراش و جلا بخشیدن به سطح مبلمان استفاده کنید. این واکس های مخصوص اثر خراش ایجاد شده را پر می کنند و باعث از بین رفتن آن می شوند. برای خراش های عمیق می توانید پی کان (چوب درخت گردوی آمریکای مرکزی) یا گردو را به آرامی روی سطح خراشیده بکشید. با این کار سطح خراشیده به صورت سریع، منظم و تمیز زدوده خواهد شد و روغن طبیعی موجود در این گیاهان موجب می شود تا مبلمان شما در برابر آسیب دیدگی و خراش های بعدی گارانتی شود.

مطلب پیشنهادی : گیاهان آپارتمانی ،طراوت بخش یک دکوراسیون دلپذیر

,خانه داری, ترفندهای دکوراسیون, طراحی مقرون به صرفه

راهکار دیگر استفاده از یک وسیله آرایشی است: بله مداد ابرو؛ مداد  ابرو به دلیل وجود روغن در ساختارش و هم چنین تنوع رنگی که دارد برای پر کردن هر گونه خراشی مناسب است، حتی خراشیدگی های عمیق. برای این کار یک مداد ابرو متناسب با رنگ وسیله ای را که قرار است ترمیمش کنید انتخاب کنید و شکاف یا خراشیدگی را با مداد به آرامی پر کنید و سپس آن را جلا دهید. اگر چوب شکاف برداشته و خراشیدگی خیلی عمیق است، می توانید از مقداری سس مایونز استفاده کنید. سس مایونز را به آرامی در شکاف بریزید تا شکاف را پر کند و سپس مقدار اضافی را به آرامی پاک کنید و اجازه دهید یک تا سه روز به حال خود باقی بماند تا به خوبی در شکاف رخنه کند.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون دلپذیر و ارزان با ۵ نکته آسان

,خانه داری, ترفندهای دکوراسیون, طراحی مقرون به صرفه
  

بعد از چند روز وقتی منطقه مورد نظر متورم شد مقدار اضافی را با دقت بردارید و سطح آن را تمیز کنید تا براق شود. حالا نوبت به ترفند اصلی برای تثبیت و محکم کاری می رسد؛ کمی خاکستر سیگار گرم را روی سطح بریزد تا از نفوذ آب به دورن چوب جلوگیری شود و در ضمن کار شما علاوه بر عایق بندی و نقاطی که دارای حباب هستند و سطح مورد نظر را ناصاف جلوه می دهند، نیز از بین بروند.

مطلب پیشنهادی : بهترین راه برای طراحی داخلی خانه شما

,خانه داری, ترفندهای دکوراسیون, طراحی مقرون به صرفه

راهکار دیگر استفاده از چسب پودری به همراه مقدار کمی آب است. این خمیر را به آرامی روی سطح خراشیده بکشید و سپس سطح را تمیز نمایید. استفاده از خمیرداندان نیز راهکار دیگری است که اگر هیچ کدام از موارد بالا در دسترس شما نبود یا نمی توانستید از آن ها بهره ببرید می توانید از خمیردندان استفاده کنید. سازندگان مبلمان چوبی از پاستل های مخصوص چوب برای ایجاد رنگ و سایه و نقش روی چوب استفاده می کنند، پس چرا ما باید هزینه اضافی برای تعمیر این گونه وسایل بپردازیم وقتی پاستل های رنگی در دسترس مان است؟ یک پاستل با رنگ متناسب و تقریبا رنگ مبلمان و یا وسیله چوبی خود انتخاب کنید و به آرامی و دقت آن را در محل خراشیده بکشید و بعد به وسله یک دستمال نرم آن را جلا دهید و فقط در انجام این کار افراط نکنید زیرا ممکن است خراش روی چوب نمایان شود.

قسمت بحث و گفتگو منتظر ایده ها و نظرات شماست ، همچنین اهالی فن می توانند پاسخ گوی سوالات شما باشند پس سوالات و نظرات خود را با آکا ایران در میان بگذارید.

تبلیغات
تجربه یک خواب رویایی!
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :