آکاایران: جزیره آشپزخانه،دکوراسیون امروزی ولی کارآمد!

جزیره آشپزخانه | دکوراسیونچیست؟ در دکوراسیون آشپزخانه گاهی اوقات یک کابینت یا ردیفی از آنها را به گونه ای که با باقی کابینت های آشپزخانه تماسی نداشته باشد، در مرکز فضا قرار می دهند. این نوع از کابینت را جزیره آشپزخانه می نامند و طراحی آن را طوری انجام می دهند که در عین انفصال، انسجام و همبستگی در طراحی داخلی آشپزخانه حفظ شود. کابینت جزیره ای با یکی از اضلاع فضا موازی و هم جهت خواهد بود.  

آکاایران: جزیره آشپزخانه،دکوراسیون امروزی ولی کارآمد!

معماران هفت سنگ

کابینت جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

برای جزیره آشپزخانه می توان کارکردهای متفاوتی در نظر گرفت. ممکن است این کابینت را تنها به عنوان فضای نگهداری وسایل آشپزخانه و برای دکوراسیون زیباتر و یا به عنوان تعیین حریم آشپزخانه در ضلع روبرویی فضا قرار دهید. در این صورت است که باید هماهنگی سبک و رنگ را با سایر کابینت ها در نظر گرفت. سبک باید با کلیت فضا هماهنگ بوده و دنباله روی سبک دکوراسیون آشپزخانه باشد. برای انتخاب رنگ کابینت جزیره آشپزخانه می توانید از رنگ مکمل و متضاد کابینت های دیگر استفاده کنید و یا همان رنگ را به کار ببرید. 

جزیره آشپزخانه،دکوراسیون امروزی ولی کارآمد! دکوراسیون و طراحی آشپزخانه | کابینت آشپزخانه
شرکت دکوراسیون ...

می توانید جزیره آشپزخانه را به عنوان میز غذاخوری نیز در نظر بگیرید. در این حالت باید صفحه روی کابینت از بدنه فاصله داشته باشد تا بتوانید صندلی اپن را زیر آن قرار داده و برای صرف غذا فضای مناسبی داشته باشید. 

 کابینت جزیره ای

صندلی اپن

قیمت نامشخص
 کابینت جزیره آشپزخانه

صندلی اپن تمام چوب

۲۲۰,۰۰۰تومان
 کابینت جزیره

صندلی اپن جهانتاب مدل ایویا

۵۹۹,۰۰۰تومان

 مدل کابینت جزیره

صندلی اپن و بار لوکسر جهانتاب

۴۷۱,۰۰۰تومان
 طراحی کابینت جزیره

صندلی اپن و بار استیم جهانتاب

۳۹۵,۰۰۰تومان
 طراحی و ساخت کابینت جزیره آشپزخانه

صندلی اپن و بار مارس جهانتاب

۳۷۳,۰۰۰تومان

در ویترین کالا می توانید مدل های بیشتری از صندلی اپن را ببینید.

یکی دیگر از کاربردهای کابینت جزیره ای نصب سینک ظرفشویی است. در این حالت باید لوله کشی های لازم در زیر کابینت جزیره انجام شود تا بتوان سیک و شیر آب را نصب کرد. در این نوع از جزیره باید حواستان باشد که نمی توانید ظروف کثیف و چرب خود را برای مدت طولانی روی کابینت و یا درون سینک آشپزخانه نگهدارید، این آبرو ریزی از هر نقطه ای دیده می شود!

مطلب مرتبط: ۱۰ کابینت جزیره شیک در دکوراسیون آشپزخانه!

 دکوراسیون آشپزخانه
 جزیره آشپزخانه کوچک
سید محمد رضا مق...

در مواردی می توان کابینت جزیره را برای نصب اجاق گاز نیز به کار برد. در این حالت نیز باید لوله کشی گاز با اصول و رعایت امنیت انجام شود. در بالا اجاق گاز هم بهتر است از هود استفاده کنید تا اجازه ورود بوی غذا را به فضای داخلی خانه ندهد. در جزیره آشپزخانه از اجاق گاز رومیزی استفاده کنید تا چهره زیباتری به دکوراسیون آشپزخانه شما ببخشد. 

 جزیره آشپزخانه

گاز مدل ۴۲۵G کن

۶۷۰,۰۰۰تومان
 جزیره

گاز رومیزی HGN9B0 لوفرا

۳,۸۳۰,۵۰۰تومان

گاز رومیزی مدل V 9 اخوان

۱,۱۰۰,۰۰۰تومان

 تجهیزات دکوراسیون آشپزخانه

اجاق گاز برقیMG0021 بیمکث

۸۸۵,۰۰۰تومان
 آشپزخانه جزیره ای

اجاق گاز ۵ شعله سرامیکی استیل البرز

۱,۶۲۱,۰۰۰تومان
آشپزخانه جزیره

اجاق گاز رومیزی مدل WG306

۱,۴۶۵,۰۰۰تومان

انواع اجاق گاز رومیزی و گاز صفحه ای را می توانید در ویترین کالا ببینید.

کابینت جزیره متحرک

نکته جالبی که در مورد جزیره آشپزخانه وجود دارد این است که می توان آن را به صورت متحرک نیز طراحی کرد و دراین صورت است که در زیر آن چرخ هایی نصب می شود تا جابه جایی به راحتی صورت گیرد. جزیره متحرک را می توانید نسبت به فعالیتی که در فضای آشپزخانه دارید، به مکان مورد نظر منتقل کنید. قطعا می دانید که جزیره سینک دار یا اجاق گازدار نمی تواند متحرک باشد!

همین حالا دست به کار شوید و آشپزخانه جزیره ای خود را به راه بیندازید! گروه کابینت و طراحی داخلی متین کیا، اشراقی دیزاین و کابینت هیمان متخصصان در این زمینه هستند.

​​نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
هنری ماندگار از جنس چوب
<>
.

منبع : chidaneh.com