آکاایران: رنگ سقف، این بار سیاه را انتخاب کنید!

سقف: سیاه، رنگ آسمان شب، درخت آبنوس، خاویار و زغال است. این رنگ، یکی از اولین رنگ هایی است که در هنر انسان مورداستفاده قرار گرفته است. در دنیای رنگ ها، سیاه به عنوان نمایشی ترین، قوی ترین، چشم نوازترین و گران ترین رنگ شناخته شده است.
استفاده از این رنگ در طراحی داخلی، حرف هایی برای گفتن دارد: بی پروایی و خود اطمینانی، شیکی و مرموزی. شاید انتخاب رنگ سیاه برای سقف منزل، کمی ناهنجار و خارج از عرف به نظر برسد. ما آدم ها همیشه با این باور بزرگ شده ایم که رنگ سقف خانه یا باید سفید و یا یک نسخه کمرنگ شده از رنگ دیوار باشد؛ درحالی که سقفی با رنگ سیاه می تواند بسیاری از زشتی ها و نقص های فضا را خیلی هنرمندانه بپوشاند. شما هم چنین می توانید به عناصری که برایتان ارجحیت دارد تأکید بیشتری بورزید و همین طور فضایی دراماتیک و تسخیرکننده تجربه کنید.
اگر هنوز تصور می کنید که رنگ سیاه یاغی، سرکش و بدترکیب در میان چرخه رنگ به شمار می آید، رنگ سیاه برای سقف باعث کوچک تر و تیره شدن فضای کلی می شود، فضای داخلی خانه را دل مرده و سرد می کند و باعث ایجاد حس عصبانیت و تحریک آدم ها می شود، بهتر است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با تأثیر رنگ سیاه در زیبایی و کاربری بهتر فضا آشنا شوید.

بازتاب بهتر عناصر فضا با رنگ سیاه

به راحتی می توان این رنگ را توسعه داد، چراکه هر وسیله دیگری، مانند اثر هنری، مبلمان و یا چارچوب که در کنار این رنگ قرار بگیرد به خوبی به چشم می آید و توجه ها را به خود جلب می کند. مانند تصاویری که می بینید بسیاری از وسایل موجود در اتاق مانند تخت خواب، میز آرایش، کلاهک آباژور، کنسول و... سیاه رنگ هستند و با سقف سیاه هماهنگی و یکپارچگی کلی در فضا ایجاد شده است.

رنگ سیاه برای تأکید بر کناف سقف

اگر جزئیات معمارانه در طراحی سقف خانه خود، جایی دارد که می توانید بر آنها تأکید کنید با استفاده از ترکیب رنگ سفید و سیاه، جلوه ای بی نظیر به آن ببخشید و جزئیات را از هم متمایز کنید؛ مانند تصویر زیر که سقف به اصطلاح به صورت باکس (جعبه ای) طراحی شده و طراح، برش و لبه بین سطوح را سیاه در نظر گرفته که باعث جلوه بیشتر سطوح مربعی شده است. پنل های چوبی که دارای رنگ سیاه براق هستند بسیار زیبایند و به افراد، حسی همچون قصر پادشاهان القا می کنند. رنگ سقف که با دیگر وسایل اتاق تضاد و تقابل دارد دیگر جزئیات معمارانه فضا را برجسته کرده و باعث می شود تا نور ورودی در این اتاق منعکس گردد.

رنگ سقف، این بار سیاه را انتخاب کنید! طراحی سقف

حس دلپذیر فضای گرم و صمیمی با رنگ سیاه

سقف های بلند همیشه دلپذیرند، اما درواقع، آنها می توانند یک فضای سرد و بی روح ایجاد کنند. معمولا شما دوست دارید که فضای اتاق پذیرایی تان صمیمی و راحت باشد. اگر سقف اتاق شما بلند است، می توانید آن را ازلحاظ بصری پایین بیاورید و با استفاده از رنگ سیاه صمیمیت بیشتری ایجاد کنید.

در آکا ایران بیشتر بخوانید: کاغذ دیواری سقفی، ارزان ترین ایده برای دیوار پنجم خانه!

 رنگ گچبری سقف

رنگ سیاه برای بلندتر جلوه دادن سقف

اضافه شدن مقادیری رنگ سیاه به فضای داخلی وزن و زیبایی می دهد و باعث می شود تا معماری آن به خوبی به چشم بیاید؛ برای مثال اگر شما در اقدامی زیرکانه رنگ سقف فضای موردنظر خود و هم چنین قسمت فوقانی دیوارها را به رنگ سیاه درآورید، مرزها قابل تشخیص نیست و فضای شما می تواند بزرگ تر به نظر برسد. علاوه بر این شما می توانید با آویزان کردن چلچراغ و یا لامپ های آویزان، زیبایی فضا را دوچندان کنید.

 رنگ سیاه برای سقف

خلق فضایی شیک و لوکس با سقف سیاه

گاهی اوقات یک فضا یا یک اتاق، هیچ گونه جذابیت و معماری خاصی ندارد و درنهایت سادگی یک چهاردیواری است! پیشنهاد می کنیم اگر چنین فضایی دارید، تمامی اسباب و اثاثیه را بیرون برده و شروع کنید به رنگ آمیزی سقف به رنگ سیاه و دیوارها را سفید و ساده رها کنید. در آخر خواهید دید که رنگ سیاه سقف به تنهایی و خیلی هنرمندانه باعث جلوه بیشتر فضا شده و جذابیت بی بدیلی به فضا بخشیده است.

 رنگ سقف خانه

ترکیب رنگی سیاه و سفید

یک محیط داخلی تماما سیاه، فاقد هیچگونه آرامش رنگی،حس اتاق فال بین ها را القا می کند، مگر اینکه با هنر شما این رنگ، خود را به زیبایی به نمایش بگذارد. رنگ های سیاه و سفید همیشه جفت های بسیار خوبی هستند.این کنج های پر جزئیات بسیار دلپذیر و ملایم هستند و به دلیل ترکیب رنگ های سیاه و سفید تمام جزئیات آنها به چشم می آید. همان طور که در عکس بالا می بینید که چه هنرمندانه رنگ سقف سیاه با کف پوش مشکی هماهنگ شده و جلوه آنها را بیشتر کرده و هم چنین کاغذدیواری با طرحی کلاسیک و فاخر با ترکیب رنگی سیاه و سفید فضایی بی نهایت خاص و شیک را خلق کرده است.

 رنگ سقف

مخفی کردن معایب با سقف سیاه

اگر فضایی دارید که تصمیم به بازسازی آن دارید و هم چنین نمی خواهید هزینه اضافی هم صرف کنید، می توانید در یک اقدام هوشمندانه با رنگ آمیزی سقف به رنگ سیاه به همه قسمت ها مانند تجهیزات لوله کشی و دریچه و... همه را پنهان کنید و نمایی یکپارچه فاقد کاهش ارتفاع سقف خلق نمایید، البته می توان با زدن یک کناف یا سقف کاذب هم به هدف خود برسید، اما مطمئنا این راه، هزینه بر خواهد بود.

در آکا ایران بیشتر بخوانید: رنگ سقف خانه، با چه رنگی گچبری ها رو بپوشونم؟

رنگ آمیزی سقف خانه

جداسازی یک فضا با سقف سیاه

جداسازی یک فضا از فضای دیگر با کاربری متفاوت در پلان های باز اغلب مشکل است. سقف سیاه می تواند یک ایده جذاب برای مجزا کردن فضای نشیمن از فضای ناهارخوری در فضاهایی با پلان باز باشد. به خصوص اگر شما از پیشنهادهای تکراری استفاده از پارتیشن ها و یا محدود کردن فضا با کمک فرش و کف پوش خسته شده اید!

استفاده از دیوارهای سیاه

وقتی در فضایی با دیوارهای سیاه رنگ قرار می گیرید، ناخودآگاه نور موجود در فضای شما کمتر ازآنچه هست به نظر می رسد، ولی اگر علاقه شما به رنگ سیاه تا حدی است که دیوارهایتان را به این رنگ درآورده اید به شما پیشنهاد می کنیم سقف را هم یکدست سیاه کنید، ولی حاشیه، قاب در و پنجره ها و مرز بین سقف و دیوارها را سفید نگه دارید تا فضایی جذاب و متفاوت داشته باشید و هم چنین با استفاده از اکسسوری های براق و درخشان مثل فلزات و همین طور با استفاده از آیینه و شیشه در این فضا روشنایی مجازی ایجاد کنید. علاوه بر آن، این انتخاب به شما کمک می کند تا دکوراسیون لوکس تر و چشمگیرتری داشته باشید.
هم چنین می توان در فضاهایی مستقل که معمولا وقت زیادی را در آنجا صرف نمی کنید، مانند حمام و سرویس بهداشتی این کار هنرمندانه را انجام دهید و متفاوت بودن را تجربه کنید.

استفاده از رنگ سیاه برای اتاق نوجوانان

اکثر نوجوان ها به خصوص پسرهای پرانرژی و سرکش، به داشتن اتاق خوابی با ترکیب رنگی تیره و به خصوص مشکی تمایل دارند، شما می توانید به خواسته آنها تن بدهید!
رنگ سیاه نور را جذب می کند، پس با ترکیب آن با رنگ های درخشان، می توانید جلا و زیبایی دلخواه را به دست آورید. شما باید خیلی زیرکانه با استفاده از وسایل و تزئیناتی مانند چراغ خواب، گلدان، شلف و... با ظاهری براق و پرزرق وبرق با رنگ های سفید، نقره ای، طلایی و کف پوش هایی با طیف رنگی روشن مثل سفید و عسلی و یا زیتونی و خاکستری روشن، سنگینی رنگ سیاه را تعدیل نمایید و فضایی بی نظیر و جذاب برای او خلق کنید.

​اگر به دنبال طراحی منحصر به فرد برای سقف دکوراسیون منزلتان هستید، پیشنهاد می کنم به اهالی فن آکا ایران سری بزنید و نمونه کار های بیشتری از آنها ببینید و اطلاعات تماس شان را در اختیار داشته باشید.

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
الان چی می چسبه !
<>
.

منبع : chidaneh.com