آکاایران: ۱۱ طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک

اتاق نشیمن : مسئله ای که باید به خاطر داشته باشید این است که شما در اتاق نشیمن به فضای خیلی زیادی نیاز ندارید. یک اتاق نشیمن فضایی است برای معاشرت کردن، نگاه کردن به آتش شومینه یا تماشا کردن تلویزیون. بیشترین کاری که در این فضا انجام می شود گفتگو است. قرار نیست در این اتاق تمرین یوگا انجام دهید که برای آن نیاز به فضای زیادی داشته باشید. در واقع تنها فضایی که نیاز دارید فضایی برای عبور از کنار میز جلوی مبل ها است.در یک فضای ده متری می توان چیزهای زیادی جا داد. فرقی نمی کند که شما بخواهید سبکی سنتی تر در اتاق نشیمن خود داشته باشید یا به سمت سبک های ترکیبی  بروید، در هر صورت نکته اصلی انتخاب یک کانون توجه درست در اتاق و چیدن اثاثیه مناسب با چیدمانی درست در اتاق است. با آکا ایران همراه باشید تانمونه هایی خلاقانه از ایجاد تغییر در اتاق نشیمن را به شما نشان دهد.

آکاایران: 11 طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک

اگر شومینه ای در این اتاق دارید، آن را تبدیل به کانون توجه اصلی اتاق کنید. اثاثیه خود را در به شکل منحنی، مثلث یا مربع در فاصله ای نزدیک آن بچینید. و بخاطر داشته باشید که لازم نیست برای تبدیل کردن شومینه به نقطه تمرکز اتاق حتما همه چیز به سمت آن چرخیده باشد.
مطلب پیشنهادی : کدام شومینه مناسب خانه شماست؟
 
11 طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک نشیمن و پذیرایی
ترکیب کلاسیک یک کاناپه، دو صندلی و یک میز میانشان. تمام آنچه برای داشتن فضای صمیمی و گرمی برای گفتگو  نیاز دارید همین است. تا وقتی که صندلی ها آنقدر تقریبا هم نشده باشند که پای افراد موقع نشستن به هم بخورد، هیچ مشکلی موجود نیست. 
مطلب پیشنهادی : فضای گرم و دنج به کمک سبک کلاسیک
 
 کاناپه
این چیدمان در طول تاریخ همواره مورد توجه بوده است: یک کاناپه و دو صندلی در زاویه نود درجه آن و میزی که در دسترس هر سه آن ها قرار دارد. یک مبل مدل عثمانی بزرگ در اینجا کارکردی سه گانه به عنوان میز وسط، محل نشیمن اضافی و جایی برای دراز کردن پاها پیدا کرده است. 
 مبلمان
اگر فضای نشیمن شما در واقع دو اتاق است که به شکل یک اتاق با هم ترکیب شده اند با استفاده از دکور، رنگ و سبک تزئینات اطمینان حاصل کنید که اتصال خوبی میان آن ها وجود دارد. در اینجا می بینید که هیچ شکافی میان فضای نشیمن و فضای کوچک غذاخوری موجود نیست. 
مطلب پیشنهادی : ترکیب رنگ های امروزی در دکوراسیون داخلی
 طراحی دکوراسیون داخلی
رنگ ها، مواد و سبکی مدرن و ترکیبی در این فضا دیده می شود ولی هر کدام از بخش های جزئی اتاق تمرکز خاص خود را داشته و با استفاده از چیدمان وسایل و فرش های خاص هر بخش از دیگری جدا شده است. 
مطلب پیشنهادی : ۱۰ مدل کابینت شیک و مدرن در آشپزخانه
 رنگ
از کاناپه به عنوان یک دیواره جدا کننده فضا استفاده کنید. در عین حال این کاناپه را تا جای ممکن و تا جایی که باعث فشرده به نظر رسیدن وسایل نشود به نقطه کانونی اتاق (که در اینجا شومینه است) نزدیک کنید.
مطلب پیشنهادی : طرز فکرتان را به کاناپه تغییر دهید!
 ترفند های دکوراسیون
از وسایل مینیاتوری و کوچک استفاده کنید. هیچ دلیلی ندارد که یک مبل کوچک نتواند در نقش کاناپه اصلی اتاق ظاهر شود. این فضا هم رسمی و هم حالتی گرم و صمیمی دارد. 
 
اتاق نشیمن
شما می توانید در یک فضای کوچک از سبکی کاملا رسمی و سنتی استفاده کنید. میز شیشه ای، آینه و رنگ های روشن باعث می شوند این اتاق بزرگتر از اندازه واقعی خود به نظر برسد. 
 
یک کاناپه فاقد پشتی مثل موردی که در عکس می بینید باعث ایجاد حس و حالی باز در فضا می شود و در عین حال حالتی صمیمی و نزدیک در اتاق ایجاد می کند. 
مطلب پیشنهادی : ۴ نکته برای انتخاب درست کاناپه
استفاده از یک کاناپه توکار باعث صرفه جویی فراوان در فضا می شود.
 
 ترفندهای دکوراسیون
دو میز عسلی (یا میز کنار تخت خواب) کوچک می توانند به زیبایی در نقش میز جلوی مبلمان به کار روند و در عین حال قابلیت جابجایی آسان بر حسب نیاز را نیز دارا باشند.
منبع : houzz | ترجمه شده توسط تحریریه آکا ایران
تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
کیفیت بالا،قیمت مناسب!
<>
.

منبع : chidaneh.com