آکاایران: ۱۷ میز جلو مبلی متفاوت با وسایل دور ریختنی !

مبلمان: فرقی نمی کند میز جلوی مبل شما بلند باشد یا کوتاه، محکم و سخت باشد یا رویه ای ویژه و خاص روی آن کشیده شده باشد؛ در هر صورت این میز باید نشانه ای از شما در خود داشته باشد و بتوانید آن را با افتخار به نمایش بگذارید. 
اگر به دنبال خرید میز جلوی مبل جدیدی هستید، نگاهی به این پیشنهادات نوین و گاهی شگفت انگیز بیاندازید. برخی از آن ها کاربردهای متعدد دارند، برخی دارای فضایی برای نگهداری وسایل هستند و تعدادی از آن ها می توانند به وسایل قدیمی شما کارکردی نوین ببخشند. اما اگر قرار باشد به یک نکته مشترک در میان همه آن ها اشاره کنیم باید بگوییم که آن ها در هر اتاقی که قرار بگیرند توجه را به خود جلب کرده و تبدیل به نقطه کانونی آن اتاق می شوند. با آکا ایران همراه شوید.

آکاایران: 17 میز جلو مبلی متفاوت با وسایل دور ریختنی !

 میز جلو مبلی با پالت های چوبی

پالت های چوبی و جعبه های قدیمی جایگزین خوبی برای میزهای سنتی هستند و قابلیت جابه جایی و انعطاف بالایی هم دارند. آنچه در عکس می بینید جعبه های چوبی ساده ای است که تنها برعکس شده اند ولی اگر شما زیاد دست به تغییر دکوراسیون میززنید می توانید این جعبه ها را به هم پیچ کنید تا جابه جایی شان راحت تر شود. یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که چند جعبه را روی هم بگذارید یا یکی از آن ها را ببرید تا اندازه اش کوچک تر شود. همچنین می توانید از یک تخته چوبی را روی یک جعبه میوه کوچک قرار دهید تا کمی بالا بیاید و از آن به عنوان میز استفاده کنید. یک لایه رنگ مناسب می تواند شکل این جعبه ها را کاملا دگرگون کرده و زیبایی دوچندانی به آن ها ببخشد.

میز

میز جلومبلی با جعبه های چوبی

در این عکس شاهد امکانات متنوعی هستید که استفاده از این جعبه ها در اختیار شما می گذارد. در این شکل از طراحی شما فضایی برای نگهداری مجلات، کتاب ها و کنترل تلویزیون خود در اختیار داشته و دیگر هیچ بهانه ای برای شلوغ بودن و به هم ریختگی روی میز وجود نخواهد داشت.
مطلب پیشنهادی: ۸ چیزی که هر آپارتمان نقلی به آن نیاز دارد

میز جلو مبلی با یک چمدان سفری بزرگ

 این چمدان سفری بزرگ نه تنها حس و حالی قدیمی و دلپذیر به فضای مردانه این اتاق می بخشد بلکه می توان از داخل آن به عنوان جایی برای نگهداری وسایل نیز استفاده کرد. این کاربرد برای کسانی که فضای کمی در خانه خود دارند کاملا ایدئال است. گرچه می توانید برای این کار چمدانی نو خریداری کنید ولی مطمئن باشید اگر سری به حراج های خانگی یا مغازه های دست دوم فروشی بزنید در آنجا چمدانی پیدا خواهید کرد که شخصیت و قدمت بیشتری داشته و در عین حال قیمتش نیز بسیار کمتر از قیمت یک چمدان نو باشد.

نکته: در هنگام خرید به اندازه چمدان دقت کنید. یک نکته بسیار مهم این است که چمدان ارتفاعی مناسب و مشابه با یک میز جلوی مبل معمولی داشته باشد. چمدان در حالت خوابیده نباید آنقدر کوتاه باشد که مجبور شوید برای برداشتن یک چیپس انرژی فراوانی صرف خم شدن کنید (گرچه شاید صرف این انرژی برای کوچک شدن شکم خیلی هم بد نباشد).

اگر چمدانی خیلی خوب پیدا کردید که تنها یک ایراد داشت و آن هم ارتفاع کمش بود، می توانید با اضافه کردن چند پایه زیر چمدان، این ایراد را برطرف کنید. صاحبان این چمدان قدیمی از این هم فراتر رفتند و رویه چمدان را با پارچه ای از برند آیکیا (Ikea) پوشاندند. این پارچه علاوه بر طرح زیبایی که دارد از آسیب احتمالی سطح چمدان به دلیل ریختن قهوه یا باقی ماندن جای لیوان ها مانع می شود.

 خودتان بسازید

میز جلو مبلی با قالیچه ایرانی

 این یک قالیچه پرنده واقعی نیست، ولی حق دارید به اشتباه بیافتید. این میزِ «قالیچه پرنده ای» روی پایه ای از جنس تخته چندلایه قرار گرفته است. در صورتی که صاحب میز ترجیح بدهد روی قالیچه بنشیند می توان براحتی قالیچه را از روی این تخته برداشت و روی زمین گذاشت.

 طراحی مقرون به صرفه

میز جلو مبلی با صفحه شیشه ای

می توان صفحه ای شیشه ای را تبدیل به یک میز ساده ای برای جلوی مبل کرد. تنها کافی است چند چرخ به عنوان پایه به آن اضافه کنید تا میز شما قابلیت حرکت خیلی خوبی پیدا کند.

 مبلمان

میز جلو مبلی با یک در قدیمی

 تقریبا هر سطح صافی را می توان به عنوان میز جلوی مبل به کار برد. در این زمینه به طور خاص درها می توانند خیلی مفید باشند. می توان یک در را رنگ زد و آن را به اندازه دلخواه برید. دری که در این عکس می بینید در حالت اصلی خود نگه داشته شده است– حتی دستگیره آن را هم برنداشته اند – و تنها چند لوله استیل به عنوان پایه به آن متصل شده و به حالت میز درآمده است.
با توجه به انواع و اقسام مختلف درهای موجود احتمالا دشوارترین کار انتخاب دری مناسب با اتاق خودتان خواهد بود. اگر دری که پیدا کردید خودش رنگی دلپذیر داشت فقط کافی است آن را با یک لایه پلی اورتان (polyurethane) بپوشانید تا رویه ای مقاوم، با دوام و حرفه ای بوجود آید و در عین حال شکل و رنگ اولیه در نیز از بین نرود.
نکته: حتما لولاهای زیری را تقویت کرده و بدین ترتیب از مستحکم بودن میز خود مطمئن شوید.

17 میز جلو مبلی متفاوت با وسایل دور ریختنی ! نشیمن و پذیرایی

اگر یک در و  پنجره قدیمی دارید می توانید کاری مشابه با این عکس انجام دهید.

 میز پذیرایی

میز جلو مبلی با کنده چوب

 برای ایجاد ظاهری واقعا ارگانیک در اتاق خود، به شکلی که فضای بیرون به درون خانه آورده شود، می توانید از کنده های کارشده و روکش داده شده درخت استفاده کنید. شاید حتی بتوانید این کنده چوب را مجانی تهیه کنید.

 میز قهوه

میز جلو مبلی با سازهای کوبه ای

 اگر شما هم مثل خیلی از مردم برای مدتی ساز میززدید و بعد رهایش کردید، می توانید سازهای خود را تبدیل به مجموعه ای جذاب از میزهای جلوی مبل کنید. تنها چیزی که برای تبدیل این سازها به بخشی از فضای نشیمن  نیاز دارید چند صفحه شیشه ای است که روی آن ها قرار بگیرد.

 میز جلو مبلی

میز جلو مبلی با وسایل قدیمی

 استفاده نوین از وسایل قدیمی یکی از ایده هایی است که در آکا ایران همیشه شما را به آن توصیه می کنیم. پایه اصلی این میز از یک کارخانه تولید ماشین آلات تهیه شد: بخشی از یک ماشین صنعتی به عنوان عنصر اصلی میز جلو مبلی به کار رفته و روی آن یک شیشه قرار داده شده است.

میز

میز جلو مبلی با گاری قدیمی

 شاید دیده باشید که گاری های قدیمی روستایی یا صنعتی در خیلی از اماکن به عنوان میز جلوی مبل استفاده می شوند. افراد زیادی به این وسایل آنتیک علاقه پیدا کرده اند و از این وسایل چنین استفاده ای می کنند. من حتی موفق شدم یک شرکت تجاری پیدا کنم که تخصصش آماده سازی گاری های قدیمی برای استفاده به عنوان میز است. بدین ترتیب می بینید که تقاضا برای این نوع از میزها در بازار وجود دارد.

اگر می خواهید چنین میزی را خودتان بصورت شخصی درست کنید، در کنار سمباده زدن، لکه گیری و پوشاندن درزهای گاری می توانید ظاهر آن را هم به دلخواه خود تغییر دهید. برای مثال می توانید میخ ها و مهره های به کار رفته در گاری را عوض کنید یا یک سطح شیشه ای روی آن قرار دهید.

در اینجا یک گاری قدیمی فرانسوی را می بینید که با اضافه کردن یک رویه شیشه ای ساده به آن جانی دوباره یافته است.
مطلب پیشنهادی: طراحی مقرون به صرفه

میز جلو مبلی با میز و صندلی کودکان

 این ترکیب میز جلوی مبل چقدر دلپذیر است؟ میز و صندلی آنتیک کودکان که در این تصویر می بینید هر کدام بصورت جداگانه خریداری شده بودند ولی در ترکیب با هم تاثیری دوبرابر بیشتر پیدا کرده اند. میز و صندلی های کودکان محیطی برای فعالیت کوچولوها در اختیارشان می گذاشتند و پس از بزرگ شدن بچه ها یکی از راه های تغییر کاربری آن ها می تواند استفاده از آن ها به این شکل باشد. با این حال حتی خانه ای که بچه ای در آن نباشد هم می تواند از حس و حال کودکانه این سبک سود ببرد.
 

 خودتان بسازید

میز جلو مبلی با کمک چند چهار پایه

اگر یک جایگزین ارزان تر برای میز جلوی مبل خود می خواهید می توانید از تعدادی چهارپایه استفاده کنید. نه تنها استفاده از آن ها به عنوان یک میز جلوی مبل سرهمی ظاهری بسیار خوب دارد، بلکه در هنگام پذیرایی از مهمانان نیز می توان از آن ها به عنوان صندلی های اضافه استفاده کرد. ترکیب انواع متفاوتی از چهارپایه ها (با ارتفاع یکسان) را امتحان کنید تا تصویری تلفیقی و دلپذیر بدست آورید.

نکته: در این مورد استفاده از چهارپایه های سنگین تر باعث جلوگیری از لق زدن میز می شوند.

مطالب پیشنهادی: دکوراسیون داخلی ویلا های بازیگران هالیوودی

 طراحی مقرون به صرفه

اگر نیاز به سطحی صاف دارید که در عین حال ظاهر چهارپایه ها را هم پنهان نکند، می توانید یک صفحه ساده شیشه ای روی چهارپایه ها قرار دهید.

 مبلمان

میز جلو مبلی با جعبه های بسته بندی

 جعبه های بسته بندی جایگزینی مقرون به صرفه برای میزهای جلوی مبل معمول به شمار می روند و استفاده از آن ها در فضاهای کوچک بسیار پرفایده است. جعبه را با وسایل ضروری پر کنید، روی آن یک گلدان تزئینی بگذارید و تمام: یک میز جلوی مبل کوچک و دلپذیر.

یک خصوصیت خوب دیگر این جعبه ها این است که می توانید آن ها را به راحتی جابجا کرده و از آنجایی که پول زیادی هم بابتشان پرداخت نکرده اید فاقد احساس عذاب وجدان آن ها را دور انداخته و تعویض کنید.

مطالب بیشتر: ترکیب غذاخوری با نشیمن: راه حلی آسان برای دکوراسیون منزل کوچک

میز تلویزیون شیک و مدرن در دکوراسیون نشیمن

بهترین رستوران های ایران

صندلی اُپن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

تبلیغات
میز ناهار خوری چوبی ،متناسب با هرسبک از دکوراسیون
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com