آکاایران: بازسازی ساختمان، یه بار دیگه با من باش!

بازسازی: موضوع بازسازی ساختمان از گذشته تا کنون دغدغه ذهنی بسیاری از افراد و صاحب خانه ها به حساب می آمده است. در طی این سال ها وب سایت آکا ایران سعی داشته تا شما را در بخش های مختلفی از پروژه بازسازی همراهی کند. از هزینه بازسازی گرفته تا سایر بخش های به ظاهر پرپیچ و خم آن. در این مطلب از وب سایت آکا ایران سعی داریم به سراغ گزیده ای از مطالب مربوط به بازسازی ساختمان برویم و به قول معروف نگاهی به سیر تا پیاز ماجرا بیندازیم... با ما همراه باشید.

شروع داستان با هزینه بازسازی

حتما در وب سایت آکا ایران با مطلبی با موضوع هزینه بازسازی در قدم های اول رو به رو شده اید. در این مطلب گفته شد که به طور کلی هر قیمتی که پیمان کار تعیین می کند تخمینی است و به میزان کار و مصالحی که برای تکمیل پروژه شما نیاز است وابسته است. در ساختمان های مسکونی، به طور کلی رقم «تخمینی» قیمتی ثابت و نهایی نیست. شما هنگام مشورت با پیمان کاران مختلف به احتمال زیاد با دامنه وسیعی از هزینه های تخمینی روبه رو خواهید شد، چراکه هر کدام از آن ها درک متفاوتی از آن چه در ذهن شماست خواهند داشت و در نتیجه از شیوه متفاوتی برای تعیین رقم تقریبی استفاده خواهند کرد. وقتی یک پیمان کار از این تخمین به عنوان بنیانی برای قرارداد ساخت استفاده می کند، معمولا به آن قرارداد بر اساس قیمت تمام شده می گویند که در واقع قیمتی است که پیمان کار برای انجام کامل یک قرارداد تعیین می کند و یا حق الزحمه پیمانکار به عنوان درصدی از همه قیمت های پروژه مورد محاسبه قرار می گیرد.

در رابطه با پیشنهاد قیمت در بازسازی ساختمان نیز می توان گفت که پیشنهاد قیمت جایگزینی برای تخمین است و به این معنی است که پیمان کار با انجام حجم مشخصی از کار در ازای قیمتی مشخص موافقت می کند. اگر هزینه ساخت از رقم پیشنهادی کم تر باشد پیمان کار سود می کند. اگر هزینه ساخت از رقم پیشنهادی بیش تر شود پیمان کار در این قرارداد ضرر می کند.  

 بازسازی سرویس بهداشتی

مطلب منتشر شده: پله اول بازسازی، محاسبه هزینه ها

قبل از بازسازی ساختمان از خود سوال بپرسید!

در ادامه این موضوع می توان به مطلب دیگری از وب سایت آکا ایران اشاره کرد که در آن در رابطه با سوالاتی صحبت شد که لازم است قبل از بازسازی خانه خود از خودتان بپرسید! اگر بخواهیم تعدادی از این سوالات را به صورت موردی برایتان بازگو کنیم به این شکل خواهند بود:

  • می خواهید کدام فضاها بازسازی شوند؟
  • چقدر می توانید برای بازسازی دکوراسیون منزل خود هزینه کنید؟
  • کاربری فضای بازسازی شده چه خواهد بود؟
  • کدام سبک دکوراسیون را می پسندید؟
  • برای سالمندان و معلولین چه ملاحظاتی در نظر می گیرید؟
  • طراحی پایدار تا چه اندازه برای شما مهم است؟
  • چه نوع مواد و مصالحی را دوست دارید؟

 بازسازی ساختمان
 بازسازی خانه
امیر صادقی

مطلب منتشر شده: ۱۲ سوال که قبل از بازسازی دکوراسیون باید از خود بپرسید!

شما می توانید برای خواندن ادامه این موارد و توضیحات مفصلی که در رابطه با آنها مطرح شده ایت به این مطلب مراجعه کرده و نهایت استفاده را از آن داشته باشید.

شروع بازسازی آشپزخانه از اینجا

بعد از آنکه تصمیم گرفتید که چه بخشی از خانه را بازسازی می کنید می توانید کمی جزئی تر به این مسئله نگاه کنید. آکا ایران در یکی از مطالب خود به مقدماتی اشاره کرده است که در بازسازی آشپزخانه مورد نیاز هستند. در این مطلب مراحلی پشت هم ذکر شده اند که در زمان بازسازی آشپزخانه خود باید به عنوان مقدماتی بدانید و رعایتشان فرمایید. بسته بندی ظروف، مراقبت از کف آشپزخانه، جمع آوری وسایل باارزش، مشخص کردن اهداف اولیه برای شروع پروژه بازسازی آشپزخانه و... را نیز می توان از این مقدمات دانست.اگر تا اینجای مطلب همراه بوده اید بد نیست برای خواندن مطالب کاملتری در رابطه با این مقدمات به مطلب کامل آن نیز سری بزنید و مراقب این مراحل باشید!

لازم است بدانید که پیمانکاران نیاز دارند تا برای اینکه بتوانند به بهترین و باکیفیت ترین نتیجه برسند، از هرگونه مسئله ای که سرعت کارشان را کاهش داده و یا به روند بازسازی آشپزخانه ضربه وارد می کند آزاد باشند؛ بنابراین سعی کنید با رعایت اصول ابتدایی و ساده ای که برایتان مطرح شد، شرایط آرام و مناسبی را هم برای خودتان و هم برای پیمانکاران مهیا سازید.

 بازسازی حمام

مطلب منتشر شده: بازسازی آشپزخانه، آستین ها را بالا بزنید!

بازسازی آشپزخانه، یه ایده مقرون به صرفه برای شما

در ادامه بحث بازسازی آشپزخانه می توان به یک مطلب خوب دیگری از وب سایت آکا ایران نیز اشاره کرد. در این مطلب دکوراسیون آشپزخانه ای را می بینید که با کمک هزینه بازسازی نه چندان زیادی بازسازی شده است. در این مطلب بر آن بودیم تا به شما بگوییم که برای داشتن یک بازسازی آشپزخانه خوب لازم نیست که لزوما هزینه زیادی نیز صرف کنید. فقط کافی است کمی هوشمندانه و شاید ساده زیست تر باشید.

 بازسازی آشپزخانه

مطلب منتشر شده: بازسازی آشپزخانه، همینقدر مقرون به صرفه و ساده!

بازسازی حمام این خانه قدیمی

آکا ایران در مطلب دیگری به بازسازی حمام یک خانه ای پرداخته است و شما را در تمامی مراحل آن دخیل نموده است. در این مطلب می توانید به خوبی ببینید که از سیر تا پیاز بازسازی حمام در یک خانه به چه شکلی پیش می رود و لازم است ب چه نکات مهمی توجه کنید. شاید بتوان از جذابیت های این مطلب به آن اشاره کنیم که فردی راوی و روایت کننده این مطلب است که دکوراسیون حمام خانه خود را بازسازی کرده است؛ بنابراین شما را از تمامی اشتباهاتی که ممکن است رخ دهد آگاه می سازد و یاریگر شما خواهد بود. خواندن این مطلب را از دست ندهید!

 بازسازی

مطلب منتشر شده: بازسازی حمام، اشتباه های منو تو تکرار نکن!

بازسازی سرویس بهداشتی کم هزینه!

شاید نیاز به پرداختن به موضوع بازسازی سرویس بهداشتی در ادامه بازسازی حمام احساس شود، اما آکا ایران فکر اینش را هم کرده! آن هم بازسازی سرویس بهداشتی از نوع کم هزینه آن! بازسازی سرویس بهداشتی جزء گران ترین کارهای طراحی داخلی است ولی نگران نباشید. با توجه به نکاتی که در این مطلب اعلام می کنیم می توانید فاقد داشتن بودجه های آسمانی و زیاد هم حمام زیبای خود را بازسازی کنید. برای بازسازی سرویس بهداشتی تان می توانید از طراحان داخلی متخصصی که در اهالی فن آکا ایران حضور دارند کمک بگیرید و از ایده های حرفه ای اهالی فن آکا ایران بهره مند شوید. 

اشتباهات بازسازی
شرکت آدمیرال

مطلب منتشر شده: بازسازی سرویس بهداشتی، رازهای کم هزینه!

بازسازی پارکینگ، یک حرکت هوشمندانه!

در یکی دیگر از مطالب وب سایت آکا ایران به بازسازی پارکینگ پرداختیم. در این مطلب از ایده ها و راهکارهایی صحبت کردیمک که می توانست به شما کمک کند تا به یک پارکینگ با حداکثر کاربری دست یابید. آکا ایران به شما پیشنهاد می دهد که خواندن این مطلب را از دست ندهید.

مطلب منتشر شده: بازسازی پارکینگ، وقتشه ایده های تازه ای داشته باشی!

اگر شما هم به فکر بازسازی ساختمان خود هستید و یا حتی می خواهید یکی از بخش های خانه خود را بازسازی کنید می توانید بعد از مطالعه مطالب معرفی شده با اهالی فن وب سایت آکا ایران آشنا شده، با آنها ارتباط بگیرید و از آنها کمک بخواهید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
خاص و هماهنگ با سلیقه شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com