جدید ترین مدل های لوستر کریستال
مدل های لوستر,مدل های لوستر آشپزخانه,مدل های لوستر پذیرایی,مدل های لوستر عالیجناب,مدل های لوستر اتاق خواب,مدل های لوستر سقفی,مدل های لوستر نورسازان,مدل های لوست

 

گاهی اوقات برخی کارهای ساده مثل نصب لوستر پذیرایی جدید تمام چیزی است که یک دکوراسیون برای شیک و لوکس بنظر رسیدن به آن احتیاج خواهد داشت. شکوهی که لوستر به خانه می دهد، عاملی است که ما را به آن علاقمند کرده است. اما جالب است بدانید که نمونه های اولیه لوسترها، اصلا چنین شکلی نداشتند، لوسترهای قدیمی تنها از دو عدد چوب ضربدری و قرار دادن چند شمع در انتهای هر کدام از شاخه ها تشکیل می شدند. این لوسترها ظاهری بسیار ساده داشتند اما عمدتا در مکان های مهمی مانند مساجد و کلیساها نصب می شدند و به همین خاطر از همان ابتدا سمبلی از قدرت، شکوه و ثروت بودند.

در قرن هجدهم بود که کم کم لوسترهای شیشه ای توسط کارخانه های شیشه سازی ساخته شدند و از طرح هایی مانند شکل برگ و گل و سایر عناصر دکوراتیو الهام گرفتند. رخ دادن انقلاب صنعتی باعث شد عناصر دکوراتیو برای مردم عادی نیز در دسترس قرار بگیرد. وقتی الکتریسیته و لامپ حبابی اختراع شدند شکل و شمایل لوسترها نیز تغییر کرده و از ایده های کاملا جدیدی استفاده می کردند. در این مطلب می خواهم به معرفی نمونه هایی بپردازم که تکامل طراحی در لوسترها را نشان می دهد، لوسترهایی که شبیه به آنها را سخت می توان پیدا می کرد. اگر برای خرید لوستر پذیرایی جدید منزل تان دنبال ایده ای نو می گردید، شکل های زیر می تواند راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشد.

 

لوستر-پذیرایی-جدید (23)

 

در گذشته نچندان دور مثلا دهه 70 شمسی، لوسترها افزایش قابل توجهی در سایز یافتند طوریکه قابلیت دکوراتیو بودن آنها نسبت به روشنایی اهمیت بیشتری پیدا کرد. اما امروزه لوسترهای مدرن سعی می کنند هر دو ویژگی را در یک راستا جلو ببرند. برای مثال دو شکل ابتدایی در پایین نمونه ای از یک لوستر پذیرایی جدید بوده و بنام آتلانتیس شناخته می شود. شکل لوستر از موج های اقیانوس الهام گرفته شده است. این لوستر از صدها عدد زنجیر نیکلی تشکیل شده که دور فریم لوستر را می پوشانند و مانند یک موج به سمت پایین نزول می کنند. طول زنجیرهای فلزی هر کدام از لوسترها به 5 کیلومتر می رسد. شکل های چهارم و پنجم نیز مربوط به طرحی کلاسیک و امروزی است که سایز مناسب را در کنار کارایی ایده آل عرضه می کند.

 

لوستر-پذیرایی-جدید (1)

لوستر-پذیرایی-جدید (2)

لوستر-پذیرایی-جدید (3)

لوستر-پذیرایی-جدید (4)

لوستر-پذیرایی-جدید (5)

 

مدل لوستر پایین خلاقیت و تازگی در طراحی را به اوج خود رسانده است. این لوستر نیز همانند مدل بالایی از زنجیرهای زیادی تشکیل شده است. ظاهر لوستر از سه بخش تشکیل شده که هر کدام به سمت پایین در حال سقوط هستند. طول تمام زنجیرهای فلزی که در ساخت این لوستر استفاده شده بیش از 3 کیلومتر است، بنابراین نباید انتظار قیمتی ارزان از این لوستر ایتالیایی داشته باشید، خصوصا مدلی که از زنجیرهای طلایی ساخته شده است. قیمت این لوستر در نمونه ساخته شده با طلا، 150 میلیون تومان است.

 

لوستر-پذیرایی-جدید (6)

لوستر-پذیرایی-جدید (7)

لوستر-پذیرایی-جدید (8)

لوستر-پذیرایی-جدید (9)

لوستر-پذیرایی-جدید (10)

 

مدل لوستری که در شکل اول مشاهده می کنید بهترین انتخاب برای خانه هایی با سقف بلند است. بدنه اصلی لوستر فلزی است که از هر شاخه قطره های کریستالی دست ساز آویزان شده است. مدل دوم نمونه عالی یک لوستر پذیرایی جدید و مدرن است. ظاهر مستطیلی این لوستر برای نصب در پذیرایی های مستطیل شکل بسیار عالی است. مدل سوم نیز ظاهری مستطیل شکل دارد اما مدرن تر از مدل دوم بنظر می رسد. رنگ مسی-برنزی این لوستر هر پذیرایی مدرنی را لوکس و باشکوه نشان خواهد داد. لوستر چهارم نیز برای پذیرایی های بزرگ با سقف بلند، مثلا در خانه های دوبلکس بسیار مناسب است.

 

لوستر-پذیرایی-جدید (12)

لوستر-پذیرایی-جدید (13)

لوستر-پذیرایی-جدید (14)

 

آنهایی که دنبال ظاهری کاملا مدرن و امروزی می گردند مجموعه آورده شده در زیر بهترین انتخابی است که پیش رویشان قرار می گیرد. مدل اول شاید بنظر ظاهری کلاسیک داشته باشد اما رنگ تماما سفید حباب های شیشه ای، آنرا برای دکوراسیون های مدرن و امروزی بسیار عالی نشان می دهد. مدل آورده شده در شکل دوم بسیار ساده، شیک و مدرن طراحی شده و فریمی از جنس استیل دارد. لوستر سوم با اینکه ظاهری دایره شکل و بزرگ دارد اما کاملا مدرن طراحی شده و بخاطر دفیوزر بکار رفته، نوع نورپردازی آن نیز بسیار خاص و جالب است.

 

لوستر-پذیرایی-جدید (15)

لوستر-پذیرایی-جدید (16)

لوستر-پذیرایی-جدید (17)

لوستر-پذیرایی-جدید (18)

 

اگر در فکر خرید لوستر پذیرایی جدید برای منزلی هستید که در آن لوازم دکوراتیو و هنری خیلی کم وجود دارد بهتر است بودجه خود را اندکی افزایش داده و مدلی را خریداری کنید که همانند یک اثر هنری در منزلتان بدرخشد. شکل های آورده شده در پایین دقیقا منظورم از این حرف را نشان می دهد. شکل اول یک لوستر بلند کریستالی است که برای برای پذیرایی های متوسط گزینه ای بسیار عالی است زیرا ظاهرش باعث نمی شود که بر فضای کوچک غلبه کند. برای پذیرایی های کوچک مدلی مانند شکل دوم مناسب است که براحتی در هر فضایی جا می شود.

 

لوستر-پذیرایی-جدید (19)

لوستر-پذیرایی-جدید (20)

لوستر-پذیرایی-جدید (21)

لوستر-پذیرایی-جدید (22)

لوستر-پذیرایی-جدید (23)

لوستر-پذیرایی-جدید (24)

 

منبع : آکاایران

 

منبع : بخش خانه داری آکاایران
برچسب :