آکاایران: رنگ اتاق نوزاد، همین که بچه سالم باشه کافیه!

با رسیدن به اواسط ماه های بارداری، خانواده ها شروع به خریداری سیسمونی و وسایل اتاق نوزاد خود می کنند. در این میان افرادی هستند که ترجیح می دهند تا فهمیدن جنسیت فرزندشان صبر کنند و بعد دست به خرید وسایل برای دکوراسیون اتاق نوزاد بزنند. در این صورت طبق عادت جاافتاده، تصمیمشان در دو رنگ صورتی و آبی خلاصه می شود!

آکاایران: رنگ اتاق نوزاد، همین که بچه سالم باشه کافیه!

امروزه این عادت کم کم تغییر پیدا کرده و پدر و مادرها به سراغ رنگ های متنوع تری نیز برای دکوراسیون اتاق نوزاد خود می روند. در این مطلب از وب سایت آکا ایران تصمیم داریم با شما در مورد چند نمونه از رنگ اتاق نوزاد بگوییم که با کمک آنها دیگر در انتخاب وسایل مناسب و بر اساس جنسیت فرزندتان مشکلی نخواهید داشت. دختر یا پسر چه فرقی می کند؟ مهم این است که سالم باشد!

رنگ اتاق نوزاد، همین که بچه سالم باشه کافیه! اتاق کودک

 رنگ دیوار در طراحی اتاق نوزاد

رنگ سفید در دکوراسیون اتاق نوزاد

وقتی صحبت از رنگ آبی و صورتی برای اتاق نوزاد را کنار بگذاریم و به سراغ رنگ های متنوع تری برویم قطعا یکی از اولین رنگ هایی که به ذهنمان می رسد رنگ سفید برای دکوراسیون اتاق نوزاد است.

دکوراسیون اتاق سفید می تواند به انتقال احساس آرامش به شما و البته فرزندتان کمک کرده و استرس های طبیعی بعد از زایمان را در شما کاهش دهد. با این حال ممکن است استفاده یکسره از رنگ سفید باعث بی روحی و افسردگی در فضا شود؛ به همین دلیل برای آنکه تاثیر معکوسی از این رنگ دریافت نکنید می توانید از وسایلی با رنگ های دیگری مثل رنگ های گرم به عنوان اکسسوری کمک گرفته و سرمای رنگ سفید را با کمک آنها بشکنید.

مطلب مرتبط: ۹ ایده دکوراسیونی برای سرزندگی فضاهای سفید

 رنگ دیوار

رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ نارنجی یکی از اصلی ترین و البته پرطرفدارترین ها در میان رنگ های گرم است. رنگ نارنجی برای دکوراسیون اتاق نوزاد می تواند انرژی و هیجان خیلی زیادی را در محیط ایجاد کند. معمولا رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد می تواند به راحتی و خودمانی شدن فضا کمک کند. علاوه بر آن، رنگ نارنجی می تواند در روحیه کودک شما هم تاثیر بگذارد به گونه ای که به او در برقراری ارتباطات اجتماعی کمک کند.

مطلب مرتبط: رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل،۷ تاثیر شگفت انگیز!

 رنگ اتاق کودک

رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ زرد هم از رنگ های دوست داشتنی و پرطرفدار در دکوراسیون اتاق نوزاد است. رنگ زرد در دکوراسیون اتاق نوزاد باعث افزایش حس خوب و خوشحالی می شود. تا حدی که تحقیقات هم تلاش می کنند که این رنگ می تواند بستر خوبی برای رشد خلاقیت و نوزاد و کودک باشد. رنگ زرد کمرنگ می تواند باعث افزایش تمرکز و حافظه در کودک شما شود، با این حال بهتر است در استفاده از رنگ زرد کمرنگ افراط نکنید چراکه می تواند باعث دل آشفتگی و حتی عصبانیت شود! معمولا رنگ زرد را می توان با رنگ طوسی ترکیب کرد و دکوراسیون اتاق نوزاد را به یکی از زیباترین حالت های خود درآورد.

مطلب مرتبط: ۷ معجزه رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل!

 رنگ اتاق

رنگ سبز برای دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ سب رنگ طبیعت است و حس و حال خوبی در افراد ایجاد می کند. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق نوزاد می تواند به افزایش تمرکز و هوش فرزند شما در آن دوره کمک کرده و یادگیری او را افزایش دهد. رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک و نوزاد می تواند از بهترین و هوشمندانه ترین انتخاب ها باشد چراکه باعث افزایش سرعت در یادگیری خواندن و نوشتن شود. می توان گفت که در استفاده از این رنگ محدودیت خاصی موجود نیست و می توانید هرچقدر خواستید از آن در دکوراسیون اتاق نوزاد خود استفاده کنید.

مطلب مرتبط: رنگ سبز جلوه طبیعت در دکوراسیون داخلی

 اتاق نوزاد مدرن

رنگ بنفش در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ بنفش هم جزء رنگ هایی است که فارغ از اینکه جنسیت فرزندتان چیس می توانید به سراغ آن بروید. این رنگ می تواند به نوعی احساس سلطنتی و یا همان لاکچریِ خودمان را در افراد تقویت کند. رنگ بنفش می تواند باعث ایجاد خلاقیت، اشتیاق و منطق در کودک شما شود. علاوه بر این، رنگ بنفش می تواند احساسات لطیف نوزاد و کودکان را هم افزایش دهد؛ به همین دلیل در صورتی که احتمال می دهید نوزاد حساسی داشته باشید و یا با گذشت زمانی بعد از تولد او متوجه این موضوع شدید بهتر است این رنگ را تغییر داده و یا استفاده از آن را به تعدادی وسیله و اکسسوری خلاصه کنید!

مطلب مرتبط: رنگ بنفش و ۸ دلیل محبوبیت آن!

اتاق نوزاد

رنگ خاکستری در دکوراسیون اتاق نوزاد

با اینکه ممکن است در نظر خیلی از افراد رنگ خاکستری باعث کسلی و افسردگی شود ولی این رنگ یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق نوزاد است! چرا که نه؟ شما می توانید با ترکیب این رنگ با رنگ های گرم و دوست داشتنی، دکوراسیون خارق العاده ای برای دلبندتان فراهم کنید!

مطلب مرتبط: ۷ ترکیب رنگی جذاب با طوسی

رنگ قهوه ای در دکوراسیون اتاق نوزاد

رنگ قهوه ای یک انتخاب مناسب برای دکوراسیون اتاق نوزاد است. این رنگ می تواند گرمای فضا را افزایش داده و احساس امنیت در کودک را افزایش می دهد. با این حال توصیه می کنیم که به سراغ استفاده بیش از حد از این رنگ نروید و آن را با رنگ های دیگری هم همراه کنید.

مطلب مرتبط: خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون اتاق نوزاد

در اینکه شما می خواهید دکوراسیون اتاق نوزاد خود را دلپذیر و پر از حس خوب کنی شکی نیست؛ بنابراین می توانید هر زیبایی منحصر به فردی را به دکوراسیون اتاق کودک خود بیاورید.

 فضاهای رنگی

شما می توانید از ترکیب رنگ ها در طیف های مختلف استفاده کنید، چیزهایی مثل طوسی و زرد، زرد و سبز، صورتی و سفید و... بنابراین دستتان در انتخاب رنگ ها در ترکیب بندی هایشان باز است. 

آکا ایران از شما دعوت می کند که به این مطالب هم سری بزنید:

  • اتاق نوزاد پسر به رنگ صورتی، مگه میشه؟
  • دکوراسیون اتاق نوزاد، دلبندم باید راحت باشه!
  • اتاق نوزاد ایرانی، یه چاردیواری خوشرنگ برای کوچولوی من!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
مبلمانی متفاوت داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com