آکاایران: ۱۱ ایده برای دست ساز های خلاقانه و ارزان در دکوراسیون

خودتان بسازید: همه ما دوست داریم که از وسایل دکوری دلپذیر در دکوراسیون داخلی منزل مان استفاده کنیم. این موضوع زمانی می تواند لذت بخش تر باشد که این وسایل تزئینی را خودمان ساخته باشید. هنرهای دستی می تواند فضای داخلی خانه شما را جذاب تر و دلپذیر تر کند. آکا ایران در این مطلب برایتان روش ساخت چند وسیله کوچک را ارائه می دهد تا بتوانید به کمک آنها فضای خانه خود را تغییر دهید.

۱. ساخت آینه دکوری

چیدمان آینه های کوچک کنار هم می تواند دیوار منزل شما را دلپذیر تر کند. از آینه های کوچک جیبی استفاده کنید. آنها را با نظم و چیدمانی خاص در کنار هم قرار داده و به دیوار متصل کنید. فقط کافی است که صفحه ای مناسب را برای چسباندن این آینه ها بیابید.

مطلب پیشنهادی: چگونه یک آینه ارزان و دلپذیر بسازید

 وسایل تزئینی

۲. ساخت میز تحریر کودکان با درب های قدیمی

درب یک کمد قدیمی می تواند یک میز کار کوچک دلپذیر باشد تا کودکان شما بتوانند از آن استفاده کنند. رنگی شاد را انتخاب کنید و ۴ پایه به آن متصل کنید.

مطلب چیشنهادی: ساخت وسایل دکوری دلپذیر با روزنامه های قدیمی

 هنرهای دستی

۳. با چنگال پایه ای برای قاب عکس ها بسازید

به کمک دم باریک چنگال ها را تبدیل به پایه قاب عکس کنید. دقت کنید که این کار را به شکلی انجام دهید که متقارن و ایستا باشد.

مطلب پیشنهادی: خلاق ترین وسایل دکوری تنها با یک سی دی

 لوازم داخلی و هنر های دستی

۴. ساخت آباژوری خلاقانه

ساختن آباژور به شکل ها و انواع مختلف کاری پر طرفدار است. آباژوری که در تصویر بالا می بینید می تواند به کمک رول های کاغذی، لوله های پلاستکی و یا هر چیز دیگری که در دسترس شماست ساخته شود. هنر شما در این خواهد بود که آن ها را با شکل و ظاهری کنار هم بچینید که نه تنها دلپذیر، بلکه محکم باشد.

مطلب پیشنهادی: ساخت آباژور با پایه ای از چوب در منزل

 دست ساز

۵. با بطری های خالی آباژور های تزئینی بسازید

دید خود را نسبت به سطل ها و بطری های خالی عوض کنید. آنها دور ریختنی نیستند. خوب که به آنها نگاه کنید می بینید که با یک روکش دلپذیر می توانند آباژور دکوری زیبایی باشند.

مطلب پیشنهادی: با بطری های دور ریختنی گلدانی دلپذیر بسازید

 خودتان بسازید

۶. رنگ کردن سنگ های باغچه

به فضای بیرون خانه هم توجه کنید. با رنگ کردن سنگ ها و قرار دادن آنها در باغچه رنگ و رویی تازه به آن ببخشد. این سنگ های رنگی را می توانید در گلدان های کوچک هم قرار دهید.

 ایده های خلاقانه

۷. ساخت پادری کاموایی

با دنبال کردن مراحل تصویر بالا کوله های کاموایی رنگی بسازید. آنها را به هم متصل کنید و از آن به عنوان پادری استفاده کنید. آکا ایران قبلا ساخت دلپذیر ترین فرش ها مدرن تنهابا کاموا را آموزش داده است.

ارزان

۸. قاب عکسی دلپذیر با مدادرنگی های کوچک

مداد رنگی ها پس از استفاده زیاد و تراشیدن مدام به سایزی می رسند که امکان استفاده از آنها و نگهداشتن آنها در دست موجود نیست. هر بار که یکی از آنها به این اندازه رسید بهتر است که آنها را دور نیندازید و منتظر باشید تا بتوانید از چیدمان رنگ های مختلف آن در کنار هم استفاده ای مفید کنید. با چسباندن آنها روی سطح یک قاب عکس از نمای رنگارنگ آن لذت ببرید.

۹. گلدان های سیمانی به شکل دست انسان

دستکش های پلاستیکی را با ملات ماسه سیمان پر کنید. به آن حالتی شبیه به دست انسان بدهید و اجازه دهید تا خشک شود. پس از آن با جدا کردن دستکش می توانید گلدانی شبیه به دست انسان داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: ویدئو: ساخت گلدان کاغذی

۱۰. ساخت میز تحریری جذاب با تخت خواب کودک

تخت خواب کودکی فرزندتان را تبدیل به میزی جذاب برای دوران نوجوانی اش بکنید. فقط کافی است که یکی از دیوارهای محافظ آن را جدا کرده و کف آن را رنگ کنید. حالا میزی دارید که از رویه آن می توانید به عنوان تخته سیاه نیز استفاده کنید. تو خونه تخته سیاه هم لازم میشه!

 خودتان بسازید

۱۱. صندلی ای به شکل ساعت شنی بسازید

با کمک چند تخته چوب و دو بطری خالی ساعت شنی بسازید که صندلی مخصوص کودک دلبندتان نیز باشد. دقت و ظرافت عوامل مهم برای انجام این کار هستند.

به ما بگویید: آیا شما هم تا به حال وسایل تزئینی خانه را تعمیر کرده اید؟ و یا حتی وسیله ای تزئینی ساخته اید؟! روش کار خود و عکس آن وسیله تزئینی را در بخش مشاوره دکوراسیون آکا ایران با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید. سوالات خود را در مورد دکوراسیون خانه و محل کارتان در مشاوره دکوراسیون آکا ایران مطرح کنید تا کارشناسان و اهالی فن به شما پاسخ گویند.

مطالب بیشتر: ویدئو: ساخت دکوری های ساده و ارزان پاییزی
با کاغذهای روی دیوار پرواز کنید
یک عکس فوق العاده، با خلال دندان های چتری!
یک ویترین برای نمایش خرده ریز ها بسازید

نویسنده: لاله داورپناه  | گردآوری شده در تحریریه آکا ایران

تبلیغات
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
مرکز آموزش های تخصصی معماری
<>
.

منبع : chidaneh.com