آکاایران: چیدمان ظروف در بوفه، هر طبقه قانون خودش رو داره!

بوفه و ویترین های شیشه ای که امروز در خانه هایمان استفاده می کنیم، به کابینت چینی معروف هستند. اگر دقت کرده باشید اکثر خانم های ایرانی دوست دارند که ظروف دلپذیر و گران بهای خود را در این ویترین ها به نمایش بگذارند. گاهی اوقات نیز به دلیل کمبود جا در خانه های کوچک، به عنوان کمد ظروف غذاخوری استفاده می شوند. همه این اتفاقات می تواند خوب و مفید باشد به شرط آن که بدانیم ظروف را چگونه در کنار هم و در بوفه بچینیم تا علاوه بر دلپذیر بودن، کارایی خوبی هم دارا باشند. فراموش نکنید که چیدمان خوب یک هنر محسوب می شود.

چیدمان ظروف در بوفه، هر طبقه قانون خودش رو داره! مبلمان

قدم اول : بزرگ ترین ها را انتخاب کنید

قبل از شروع به کار بهتر است هر ظرف و وسیله ای که در ویترین دارید را از آن خارج کرده و ویترین را خالی کنید. از حالا مراحل چیدمان ظروف در بوفه آغاز می شود : ظروف بزرگ تر و مهم تر را انتخاب نمایید. اگر نمی دانید که بزرگ تر ها کدام ها هستند من به شما می گویم آن هایی که بلندتر یا سنگین تر از بقیه هستند! زمانی که انتخاب های خود را انجام دادید، ظرف های سنگین تر را در پایین ترین طبقه ویترین و در وسط آن قرار دهید. این ظروف باید پایدار و متمرکز باشند.

سپس ظروف با ارتفاع های بلند و متفاوت را به طور یکنواخت در طبقه های مختلف قرار دهید. برای آسان تر بودن کار می توانید از گروه های سه تایی استفاده کرده و در قفسه به ترتیب از چپ به راست تنظیم نمایید: ظرف بلند، ظرف کوتاه و سنگین، ظرف بلند. شما می توانید این کار را در طبقه های مختلف تکرار نمایید. فراموش نکنید ظروف کوچک تر و شفاف تر می توانند در بالاترین طبقه ها قرار بگیرند.

مطلب پیشنهادی : انواع بوفه و ویترین در دکوراسیون منزل!

 چیدن فنجان در بوفه

 ظروف شیک داخل بوفه

 ظروف داخل بوفه

 طراحی داخل ویترین عروس

قدم دوم : چیدمان ظروف کوچک تر در ویترین

برای اضافه کردن سایر ظروف که اکثرا هم کوچک تر هستند، باید به یک نکته دقت نمایید. این که شما چه زمان هایی از این آن ها استفاده می کنید. آیا ظروفی هستند که فقط در زمان مهمانی و مناسبت ها استفاده می شوند و یا ممکن است چندین بار در طول هفته به آن ها نیاز داشته باشید. اگر گزینه اول انتخاب شماست، بهتر است بشقاب ها را از کوچک به بزرگ و به صورت عموری قرار دهید. برای این کار هم می توانید از پایه های آماده استفاده کنید و هم آن ها را به صفحه پشتی ویترین تکیه دهید. دقت کنید که به درستی در پشت ظروفی که در مرحله اول چیده بودید قرار گیرند. 

 بوفه و ویترین

اما اگر انتخاب شما گزینه دوم باشد، باید چیدمان ظروف در بوفه را به گونه ای انجام دهید که استفاده از آن ها به آسان ترین راه ممکن انجام شود و به راحتی بتوانید آن ها را دوباره به جای اولشان بازگردانید. تصویر بالا یک چیدمان ایده آل را نشان می دهد. این که بشقاب ها به همان ترتیب بزرگ به کوچک اما این بار به صورت افقی قرار بگیرند. گذاشتن یک فنجان روی هر دسته از بشقاب ها زیبایی آن را بیش تر می کند. فراموش نکنید که بوفه و ویترین در دکوراسیون خانه شما، علاوه بر کارایی باید زیبایی نیز دارا باشند. 

مطلب پیشنهادی : چشم گیرترین مکان بوفه و ویترین دردکوراسیون منزل

انواع بوفه و ویترین

قدم سوم : چیدمان فنجان و لیوان در بوفه

یکی از ظروفی که بسیار در ویترین و بوفه ها مورد استفاه قرار میکیرد، فنجان و لیوان در اندازه های مختلف است. برای این کار هم شما دو راه حل پیش روی خود دارید. اول این که لیوان های هم اندازه و هم شکل را در مقابل بشقاب هایی که به ویترین تکیه داده شده اند بگذارید، و راه حل دوم این که یک بخش کامل از ویترین را به همه آن ها اختصاص دهید. فقط توجه داشته باشید که بهتر است لیوان ها را در طبقات بالایی قرار داده و فقط برای ظروف بزرگ تر و یا پارچ ها از طبقه پایینی استفاه نمایید.

فراموش نکنید که نورپردازی داخل ویترین می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذابیت ان داشته باشد. اگر از ظروف کریستال استفاده کنید، درخشش نور آن ها می تواند یک دکور خاص و شیک را خلق نماید.

مظلب پیشنهادی : انواع بوفه های نوین، در این ۲۶ مدل دکوری هایتان می درخشند!

چیدمان ظروف در بوفه، هر طبقه قانون خودش رو داره! مبلمان

 چیدن فنجان در بوفه

 ظروف شیک داخل بوفه

قدم چهارم : اضافه کردن ظروف شیک 

آخرین مرحله برای چیدمان ظروف در بوفه این است که علاه بر ظروف غذاخوری بتوانید دکوری ها و ظروف شیک دیگری را نیز اضافه نمایید. من مجسمه های، کارت های تبریک، زیور آلات، قاب عکس، گلدان و ... به شما پیشنهاد می کنم. انتخاب هر کدام از این وسایل به نوع ظروف و مدل بوفه شما بستگی خواهد داشت. معمولا ظروف در ویترین و بوفه ها به صورت متقارن چیدمان می شود، اما اگر دوست دارید چیدمان متفاوت تری داشته باشید، قرار دادن این دکوری ها در لابه لای ظروف اصلی آن ها را حالت متقارن و یکنواخت خارج می کند. حالا یکبار درب ویترین را ببندید و یک نگاه کلی بیندازید، مطمئن شوید همه چیز در جای خود قرار گرفته و ظروف به طور کامل از پشت شیشه ها دیده می شوند.

محصولات آکا ایران را نیز دنبال نمایید:

 ظروف داخل بوفه

بوفه ویترین چوب و هنر طرح فولیا Foulia

قیمت نامشخص
 طراحی داخل ویترین عروس

بوفه فلورانس

۱,۹۰۰,۰۰۰تومان
 بوفه و ویترین

ویترین صنایع چوبی مجلسی

قیمت نامشخص

انواع بوفه و ویترین

ویترین چوب و هنر مدل Odyre/B

قیمت نامشخص

ویترین چوب و هنر مدل Odyre/a

قیمت نامشخص

کمد بوفه کیوب دیمان

قیمت نامشخص

چیدمان ظروف در بوفه، هر طبقه قانون خودش رو داره! مبلمان

بوفه کد ۰۲ صنعت چوب بیرنگ

۴۸۰,۰۰۰تومان
 چیدن فنجان در بوفه

ویترین تمام قد شیشه ای

قیمت نامشخص
 ظروف شیک داخل بوفه

ویترین جام خور ریلی ایران میز

۵۴۰,۰۰۰تومان

 ظروف داخل بوفه

ویترین چوب و هنر مدل جیوا Jiva

قیمت نامشخص
 طراحی داخل ویترین عروس

ویترین طرح ایتالیایی صندق دار ایران میز

۵۵۵,۰۰۰تومان
 بوفه و ویترین

بوفه تمام قد طرح اهرامی

قیمت نامشخص

انواع بوفه و ویترین

ویترین چوبی چوب و هنر مدل Odyre/C

قیمت نامشخص

ویترین ساپلی چوب و هنر طرح ساپلی Sapeli

قیمت نامشخص

کابینت بار طرح "Oblique"

۴,۰۰۰,۰۰۰تومان

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
طراحی خاص با سبک زندگی شما!
راحت تکیه کنید!
<>
.

منبع : chidaneh.com