.
.
.

دکوراسیون غذاخوری دکوراسون اتاق خواب دکوراسیون سرویس بهداشتی دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون فضای بیرونی
دکوراسیون اتاق کار دکوراسیون اتاق کودک دکوراسیون ویلا دکوراسیون ورودی دکوراسون کمد
دکوراسیون راه پله دکوراسیون انبار دکوراسیون دخترانه دکوراسیون پسرانه دکوراسیون رستوران
دکوراسیون مبلمان دکوراسیون اداری کاغذ دیواری دکوراسیون کتابخانه دکوراسیون پارکت
نظافت دکوراسیون خاص دکوراسیون آپارتمان کریسمس دکوراسیون با گل
دکوراسیون مدرن دکوراسیون رنگی لوستر و آباژور

دکوراسون اتاق خواب

.

روتختي چشم و چراغ اتاق خواب،دکوراسيون اتاق خواب - آکا

پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش آموزش خانه داری ، نکات خانه داری مفید قسمت دکوراسیون- روتختي چشم و چراغ اتاق خواب،دکوراسيون اتاق خواب

روتختی چشم و چراغ اتاق خواب

روتختی؛ چشم و چراغ اتاق خوابراحت بودن و احساس آرامش داشتن در تخت خواب، از لذت‌های شخصی هر کسی است.

دکوراسیون,اتاق خواب مشرقی,طراحی اتاق خواب

انتخاب تخت خواب راحت و ملافه و روتختی مناسب تاکیدی بر آرامش شخصی شما خواهد داشت. اگرچه روتختی زیبا، بر تزئین تخت‌خواب و زیبایی دکور اتاق خواب می‌افزاید ولی باید کیفیت و مقاومت آن را هم به طور کامل در نظر بگیرید. همچنین انتخاب ملافه‌های مناسب و نرم، به مراتب به راحتی و آرامش شما کمک می‌کند. هیچ چیز به خوبی پارچه نمی‌تواند به اتاق رنگ و بویی تازه ببخشد. هماهنگ کردن ملافه‌های امروزی که شست‌وشوی آنها بسیار راحت است با سایر ضمایم اتاق مانند پرده و رومیزی و کلاهک پارچه‌ای چراغ، در کمترین زمان ، چهره‌ای تر و تازه به اتاق می‌بخشد.
در این تصویر اتاق خوابی را مشاهده می‌کنید که بیش از هر چیز دیگر بافت پارچه‌ای آن مشخص و نمایان است. همان‌طور که در این تصویر می‌بینید، میان بافت و طرح ملافه، روتختی، کوسن‌ها، رومیزی، روکش پارچه‌ای مبل و صندلی هماهنگی برقرار است. همین هماهنگی سبب شده‌است که فضایی آرام و به دور از دغدغه‌های روزمره خلق شود.
▪ ‌‌نکته اول:
با در نظر داشتن این موضوع که بیشتر تشک‌هایی که می‌خرید استاندارد هستند، یعنی سایزهایی مانند King-sized و یا queen-sized ویا full-sized را دارند و بیشتر روتختی‌ها هم با توجه به این سایزها در بازار یافت می‌شوند، بهتر است به هنگام خرید روتختی و ملافه از سایز تشک‌هایتان به طور کامل آگاهی داشته باشید. کمابیش، پیش می‌آید که تشک‌ها دراندازه‌های استاندارد نباشند مانند تشک‌هایی که برای تخت‌های سفارش داده‌شده‌ ساخته شده‌اند، با این وجود باید اندازه‌های تشک را خودتان با متر در بیاورید و روتختی را بنابر اندازه‌های تشک سفارش دهید.
▪ نکته دوم:
تعداد تارهای موجود در هر سانتی‌متر‌مربع، نمایانگر نوع و کیفیت پارچه‌های ملافه و روتختی است. معمولا روتختی‌هایی که از تعداد تار و پودهای زیاد در هر سانتی‌مترمربع بهره‌مندند (یعنی در هر سانتی‌متر مربع بیش از ۲۵۰ عدد تار وجود داشته‌باشد) به مراتب نرم‌تر و لطیف‌تر و با دوام‌ترخواهند بود و راحتی بیشتری با خود همراه دارند. روتختی‌هایی که کمتر از۲۰۰ تار در هر سانتی‌مترمربع دارند برای استفاده‌های روزمره چندان مناسب نیستند، چرا که دوام زیادی ندارند.
▪ نکته سوم:
این روزها میان مردم استفاده از روتختی‌های کتان بسیار رایج است. استفاده از روتختی‌های کتانی که یک در میان با تارهای فلانل ادغام باشد، با سبک و ذائقه ما ایرانی‌ها بیشتر تناسب دارد و در نهایت پارچه نرم‌تر و راحت‌تر است.
▪ نکته چهارم:
بهتر است برای آخرین تزئین تخت خواب و روپوش نهایی، بهترین روتختی و از نوع مرغوب را انتخاب کنید چرا که بیشتر زیبایی اتاق خواب به شیوه انتخاب رو تختی‌تان بستگی دارد. ابریشم و ساتن به دلیل نرم و براق بودنشان، زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند و علاوه بر مجلل بودنشان، بسیار نرم و راحت هستند.
▪ نکته پنجم:
در نهایت شما باید چیزی را انتخاب کنید که از لحاظ رنگ و نما با کل اتاق خوابتان هماهنگی داشته‌باشد و یا اینکه به اتاق خوابتان رنگ، حجم و عمق بدهد. اگر عادت به این کار دارید که در هر فصل نمای اتاقتان را با رو تختی تغییر دهید، بهتر است بدانید که در فصول سرد مانند زمستان استفاده از رنگ‌های تیره مانند زرشکی و سورمه‌ای بسیار مناسب است و در فصول گرم مانند تابستان استفاده از رنگ‌های روشن و کمرنگ ‌فضای اتاق را بسیار تعدیل می‌کند و بر حظ بصری می‌افزاید.‌

روزنامه سلامت
ویرایش و تلخیص:آکاایران


برچسب ها:
چشم
.
چراغ
.
اتاق
.
خواب
.
روتختي
.
روتختي چشم و چراغ اتاق
.
لذت‌
.
روتختي
.
دکوراسيون اتاق خواب
.
دکوراسيون اتاق خواب عروس
.
دکوراسيون اتاق خواب کوچک
.
دکوراسيون اتاق خواب پسرانه
.
دکوراسيون اتاق خواب دختر جوان
.
دکور
.
.

مروری بر گذشته

.
.
.