آکاایران: ۱۰ دیوار کاذب برای قراردادن تلویزیون در دکوراسیون داخلی

ترفندهای دکوراسیون: تلویزیون ها به عنوان یکی از شاخص ترین و پر طرفدار ترین عنصر هر خانه ای شناخته می شوند، باعث می شوند در این هیاهوی زندگی اعضا خانواده حتی به بهانه دیدن یک فیلم در کنار هم باشند. اما تلویزیون ها کارایی دیگری هم دارند، می توان از آن ها به عنوان پارتیشن یا جدا کننده فضاها استفاده کرد. با این کار شما نیازهای دکوراسیون داخلی خانه تان را به وسیله عناصر موجود در آن تامین می کنیدد فاقد آن که هزینه اضافی بپردازید. اگر شما هم به استفاده از تلویزیون ها به جای پارتیشن علاقه مند شدید پس این مطلب را از دست ندهید و با آکا ایران همراه باشید.

تلویزیون ها راهی برای جدا کردن نشیمن خصوصی و عمومی

اگر می خواهید فضای نشیمن خانه تان را به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم کنید، پارتیشن هایی مثل عکس بالا بهترین گزینه برای شما هستند، نشاندن تلویزیون ها روی پایه ای چرخان و نصب آن روی یک پارتیشن. چرخان بودن این تلویزیون ها باعث می شود تا شما برای هر دو نشیمن تان امکان استفاده از تلویزیون را داشته باشید.

مطلب پیشنهادی آکا ایران : میز تلویزیون شیک و مدرن در دکوراسیون نشیمن

 پارتیشن دردکوراسیون داخلی

تعبیه کمد و کشو در پارتیشن های عریض

تلویزیون های چرخان می توانند مدل ها و طراحی های مختلفی دارا باشند، اگر فضای بزرگتری در اختیار دارید می توانید عرض پارتیشن ها رو کمی بیشتر بگیرید تا در بالا و پایین تلویزیون امکان تعبیه کشو و کمدهایی برای قرار دادن وسایلتان را داشته باشید.

مطلب پیشنهادی : ترفند های دکوراسیون برای دیوار پشت تلویزیون

 پارتیشن برای دکوراسیون منزل

پارتیشن های قفسه ای 

اگر فکر می کنید که این پارتیشن ها جلوی عبور نور را می گیرند، آن ها را مثل قفسه های دو طرفه طراحی کنید، یعنی می توانید پشت آن ها را باز بگذارید جوری که بتوانید از قفسه ها فضای پشت آن را ببینید.

 پارتیشن

پارتیشن های چرخان

در ادامه معرفی مدل های چرخان پارتیشن ها بد نیست تا نگاهی هم به این مدل بیاندازید، در این مدل فقط تلویزیون نیست که می چرخد بلکه کل پارتیشن به صورت یک سیستم یکپارچه دوران دارد. این هم می تواند یک نوع آوری باشد، البته به شرط آن که فضای کافی در اختیار داشته باشید.

مطالب پیشنهادی: تلویزیون LCD را کجای خانه بگذاریم ؟

 طراحی پارتیشن

پارتیشن های نشسته بر روی شومینه

عکس بالا هم یک نمونه خیلی خلاقانه از پارتیشن های چرخان را به شما نشان می دهد. یک پارتیشن با طول کم که در واقع یک شومینه فانتزی متحرک است که با کمی تغییر درطراحی آن جایی هم برای قراردادن تلویزیون روی آن پدید آمده است.

مطلب پیشنهادی: شومینه و تلویزیون دو نقطه کانونی در یک فضا

 طراحی دیوار کاذب

پارتیشن های چرخان اداری

شاید بخواهید برای اوقات استراحت در محل کارتان یک تلویزیون تهیه کنید اما فکر این که برای هر فضا باید یک تلویزیون جداگانه تهیه کنیدشما را از این کار منع کرده است. خب بهتر است نگاهی به عکس بالا بیاندازید تا راه حل این موضوع را بیابید.

مطلب پیشنهادی: بهترین جا برای تلویزیون LCD در دکوراسیون منزل

 دیوار کاذب در دکوراسیون منزل

پارتیشن های ثابت

پارتیشن هایی که می خواهید تلویزیون ها را روی آن نصب کنید می توانند ثابت باشند، لزومی ندارد که همیشه پارتیشن ها را چرخان انتخاب کنید. گاهی این پارتیشن ها و تلویزیون های روی آن فضای اتاق کار شما را از دیگر فضاها جدا می کنند، پس اگر ثابت باشند قطعا عملکرد بهتری خواهند داشت.

دیوار کاذب

پارتیشن های ثابت اما خلاقانه

اگر از قیافه ظاهری پارتیشن های معمولی خوشتان نمی آید پس خلاقیت خود را به کار بیاندازید و پارتیشن های خلاقانه ای درست کنید که مناسب دکوراسیون داخلی خانه تان باشد، این پارتیشن ها را حتی می توانید خودتان بسازید. کار سختی نیست، فقط کافی است تا بهتر به وسیله های پیرامون خودتان توجه کنید.

مطلب پیشنهادی: ویدئو: با این تلویزیون هر کسی شگفت زده می شود!

پارتیشن هایتان را با سرویس خواب تان ست کنید

اگر خیلی علاقه مند هستید تا هماهنگی دکوراسیون داخلی فضاهای داخلی تان بهم نخورد، می توانید پارتیشن ها را از جنس و رنگ مبلمان های تان انتخاب کنید. این کار باعث می شود تا در نگاه اول فضایتان یکپارچه و زیاد  به نظر بیاید.

مطلب پیشنهادی: ۷ نکته کاربردی در طراحی داخلی یک اتاق خواب تمام عیار

پارتیشن های ثابت در کنار فضای آشپزخانه

اگر آشپزخانه ای دارید که به صورت پلان باز طراحی شده است و ورودی تعریف شده ای ندارد، این پارتیشن ها می توانند به کمک شما بیایند. این پارتیشن های عریض را در گوشه ای از ورودی قرار دهید تا هم بتوانید آن را تعریف شده تر کنید و هم از فضای داخلی آن به عنوان کابینت استفاده کنید.

اگر از این مطلب خوش تان آمد پس حتما مطالب زیر هم برای تان جذاب خواهد بود: 
۸ ایده جذاب دکوراسیون با کمک لوازم عکاسی برای عاشقان عکاسی
ایده های جذاب دکوراسیون منزل با الهام از پرندگان دلپذیر
کابینت آشپزخانه مدرن سفید، معجزه در فضای کوچک
۵ ایده برای تلفیق اتاق خواب و اتاق نشیمن در آپارتمان های نقلی

شما می توانید سوالات خود را درباره خرید لوازم منزل و یا طراحی دکوراسیون خانه تان در قسمت مشاوره دکوراسیون آکا ایران با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید.

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای طراحی دیوارهای کاذب دردکوراسیون داخلی خانه خود می گردید، به اهالی فن آکا ایران مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن آکا ایران بیابید.

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com