آکاایران: ساخت پارتیشن های مقوایی دلپذیر، به آسانی!

خودتان بسازید: بچه هایتان اتاق مجزا می خواهند؟ دلش می خواهد برای خود کنج دنجی دارا باشند برای آتش سوزاندن!؟ می خواهید بخش های خانه تان را مجزا کنید؟ در انباری تان یک کوه مقوا و کارتن محکم دارید و دلتان نمی آید آن ها را دور بریزید؟ اگر چنین است شما بی نهایت خوش شانس هستید!  چرا که آکا ایران امروز برای شما ساخت پارتیشن های بامزه و کاربردی با استفاده از همان مقوا کارتن های انباری شما را برایتان آموزش می دهد ، با ما همرا باشید.

آکاایران: ساخت پارتیشن های مقوایی دلپذیر، به آسانی!

 برای این کار ابتدا طرح مورد نظر خودتان را روی کاغذ پیاده کنید ، در واقع این طرح می تواند به هر شکلی باشد ، و بسته به سلیقه شماست اما سعی کنید در ابتدا از طرح های ساده تر استفاده کنید و هنر نمایی های بزرگ تر را برای دفعات بعدی نگه دارید. طرح های هندسی مانند بیضی، دایره،مربع برای شروع گزینه های مناسبی هستند. اما می توانید از طرح های فانتزی مثل گل یا پروانه هم استفاده کنید.

دست ساز

از طرحی که روی کاغذ پیاده کرده اید به عنوان شابلون استفاده کنید و با توجه به ارتفاعی که می خواهید پارتیشن شما قرار بگیرد از این طرح با کاتر ببرید، به طور مثال برای یک ردیف عمودی که از کف زمین تا نزدیک سقف امتداد یافته ۱۴ الی ۱۵ قطعه مقوا نیاز دارید، توجه داشته باشید که تعداد قطعات آماده شده به ارتفاع آن ها نیز وابسته است.

پیش از هر چیز اگر می خواهید قطعات خود را رنگ بزنید برای این کار از رنگ ها ی مخصوص مقوا و کارتن استفاده کنید و از فرزندان خود کمک بگیرید و مطمئن باشید که پیش از پیش شیفته ی شما خواهند شد. از ترکیب رنگ های مختلف استفاده کنید، آکا ایران قبلا ترکیب رنگ های امروزی در دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کرده است به آن سری بزنید و ترکیب رنگ های متفاوت را در آن جست و جو کنید. بعد از رنگ کردن از یک رزین یا براق کننده کمک بگیرید این کار جلوه ی قطعات و صد البته پارتیشن های شما را بیشتر می کند، علاوه بر آن عمر رنگ آن ها را بیشتر می کند. رزین ها و براق کننده ها را به راحتی از رنگ و ابزار فروشی ها تهیه کنید.

مطلب پیشنهادی: ۱۵ اتاق کودک با دست سازه های ساده و رنگی

حالا قطعات را به دو دسته تقسیم کنید، و با کاتر همانند شکل برش های کمتر از نیم سانت اضافه کنید، این برش ها در واقع همان کام و زبانه خودمان هستند که در هم چفت می شوند، نکته ی مهم یک سان بودن اندازه ی هر کدام از این برش ها می باشد، پس دقت خود را در این زمینه بالا ببرید چرا که مانع از چفت شدن درست قطعات با هم می شود.

 خودتان بسازید

قطعات را دو به دو به هم متصل کنید و ادامه دهید، شاید در ابتدا کمی گیج کننده به نظر برسد، اما به استعداد خود شک نکنید، بعد از چفت کردن پنجمین قطعه دیگر دستان راه می افتد و برایتان لذت بخش می شود! امتحان کنید.  حالا فسقلی های شما یک اتاق مجزا دارند و شما یک پارتیشن بسیار دوست داشتی دست ساز و مهم تر از همه یک انبار خالی از مقوا و کارتن!  

مطلب بیشتر: انواع دیوارهای جداکننده در طراحی دکوراسیون داخلی !

 سایر لوازم

حتی می توانید سلیقه ی خودتان را به آن اضافه کنید و از طرح ها و مدل های مختلف استفاده کنید، و یا حتی قسمتی از مقواهایتان را مثل تصویر بالا تا بزنید، تا بعد و حجم به پارتیشن شما بدهد و آن را بیش از بیش ماهرانه جلوه دهد.

آکا ایران خوشحال خواهد شد که در بخش مشاوره دکوراسیون پذیرای عکس های زیبای شما از وسایل تزیینی و دکوری باشد که با سلیقه و خلاقیت خود آن ها را ساخته اید.

مطالب بیشتر:
استیکر اتاق کودک تان را خودتان بسازید؛ آسان و کم هزینه
برای پریزها، خلاقانه جیب بسازید
۵ ایده ارزان برای دکوراسیون اتاق خواب دختران نوجوان
ترکیب رنگ ها برای یک خانه رنگین کمانی  

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه آکا ایران   

تبلیغات
بهترین را به ساختمان بپوشانید
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
<>
.

منبع : chidaneh.com