آکاایران: میز تلویزیون LCD، چه رنگی، چه جنسی و چه مدلی بهتر است؟

مبلمان: انتخاب رنگ و مدل و جنس میز تلویزیون یکی از چالش هایی است که اکثر ما حداقل یک بار هنگام خرید وسایل دکوراسیون داخلی منزل به آن برخورده ایم. امروز یکی از کاربران آکا ایران در قسمت مشاوره دکوراسیون سوالی در مورد انتخاب رنگ میز تلویزیون در فضایی با دکوراسیون داخلی کلاسیک طلایی و فیلی پرسیده بودند. به همین دلیل تصمیم گرفتم در این مطلب نکاتی را یاد آوری کنم که شما را در انتخاب رنگ و مدل میز تلویزیون یاری می دهد. با آکا ایران همراه باشید.

 رنگ
کابینت زویا

در عکس بالا فضایی با تم رنگی سفید استخوانی به رنگ سال ۲۰۱۶ و فیلی با اکسسوری های نقره ای را مشاهده می کنید که میز تلویزیون به رنگ سفید براق به خوبی با دکوراسیون فضا هماهنگ شده است. با استفاده از کاغذ دیواری متفاوت که با قاب طلایی پهنی از بقیه دیوار جدا شده بر دیوار پشت میز تلویزیون باعث شده که فضای قرار گیری تلویزیون، گیرایی خاصی داشته باشد. میز تلویزیون سفید یا کرم در کنار رنگ بژ و طلایی نیز به خوبی هماهنگ می شود.

 جنس میز تلویزیون
ترکیب رنگ
سهراب رفعت

رنگ مشکی برای میز تلویزیون یکی از متداول ترین انتخاب هاست که با تلویزیون و بیشتر دستگاه های صوتی و تصویری به خوبی ست می شود. اما همین انتخاب معمولی نیز می تواند با مدلی متفاوت مانند عکس بالا تبدیل به نقطه کانونی فضا شود. در تصویر بالا یک میز تلویزیون کشیده مشکی را می بینید که شومینه را نیز در خود جای داده است و خود را به عنوان تاثیر گذار ترین عنصر فضا به رخ می کشد.

گروه پاژین

شاید وقت آن رسیده که از فکر یک میز ساده برای قرار دادن تلویزیون بیرون بیاییم. امروزه با وجود فضای کم خانه ها بهتر است از هر قسمت بیشترین بهره را ببریم. یک میز تلویزیون می تواند مانند عکس بالا شامل کتابخانه، کشو و کمدهای متعدد و چند طبقه برای وسایل دکوری باشد. با کمی خلاقیت میز تلویزیون از ترکیب دو رنگ ساخته شده و حتی تابلو های هنری رنگارنگ نیز در بالای برای پوشاندن فرورفتگی های دیوار استفاده شده اند که به خوبی با میز تلویزیون حالتی یکپارچه ایجاد کرده اند.

 ترفندهای دکوراسیون

در انتخاب رنگ و جنس میز تلویزیون به ویژه در دکوراسیون مدرن هیچ محدودیتی موجود نیست. چوب های پولیش شده و mdf های براق در رنگ های مختلف انتخاب های بسیار مناسبی برای میز تلویزیون هستند. در عکس بالا انتخاب رنگ زرد براق برای میز تلویزیون جلوه گری آن را در فضا دوچندان کرده است.

 طبقه بندی و نظم دهی

به تناسب ابعاد میز تلویزیون با خود ابعاد تلویزیون و دستگاه های صوتی و تصویری نیز باید دقت کرد. یک تلویزیون ۵۰ اینچی بزرگ  در یک خانه نقلی با میز تلویزیون کوچک انتخاب نا مناسبی است و فضایی نا متعادل ایجاد می کند. در عکس بالا می بینید که میز تلویزیون و حتی باکس های استفاده شده در آن متناسب با ابعاد تلویزیون در نظر گرفته شده است. رنگ بعضی از درب ها با پارچه قرمز روی مبلمان ست شده و بعضی از درب ها نیز نیمه شفاف هستند که در نوع خود بسیار جالب است.

 مبلمان

در عکس بالا فرم ها و استاندارهای عادی میز تلویزیون کنار گذاشته شده و از یک کنسول بسیار دلپذیر به رنگ نارنجی با مدلی متفاوت به عنوان میز تلویزیون استفاده شده است. استفاده از یک میز کنسولی ساده و باریک و اتصال تلویزیون به دیوار  به طور خاص برای دکوراسیون فضاهای کوچک بسیار کاربردی و زیباست.

 ترکیب رنگی

همان طور که در عکس بالا می بینید نوع دیگری از میز های تلویزیون هستند که جنس آنها از پلاستیک فشرده براق است و پایه ای فلزی دارند. این میز ها در فضاهای مدرن به خوبی می نشینند، فضای کمی اشغال می کنند و تلویزیون روی آنها نصب می شود. این نوع میز ها را می توانید از نمایندگی های لوازم صوتی و تصویری تهیه کنید. 

میز تلویزیون دوست داشتنی عکس بالا از چوب کهنه کاری شده ساخته شده، جمع و جور و کوچک است و  برای فضاهایی با سبک دکوراسیون تلفیقی بسیار مناسب است. برای داشتن میز تلویزیون شبیه عکس بالا شاید لازم باشد آن را به یک نجار سفارش دهید و بعد نزد یک هنرمند کهنه کاری و پتینه کاری ببرید.

برای خرید و دیدن مدل های مختلف میز تلویزیون موجود در بازار به ویترین کالاهای آکا ایران سر بزنید.

مطالب پیشنهادی: خرید لوازم دکوراسیون منزل از یک شوروم متفاوت!

تلویزیون LCD: ابعاد، مکان و فاصله مناسب در دکوراسیون منزل

بهترین جا برای تلویزیون LCD در دکوراسیون منزل

تلویزیون LCD را کجای خانه بگذاریم؟

 

تبلیغات
مرکز آموزش های تخصصی معماری
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
<>
.

منبع : chidaneh.com