آکاایران: سبک مدرن و نشانه های آن در دکوراسیون منزل

سبک مدرن: شاید این واژه آن قدر به گوش تان خورده باشد که فکر کنید همه چیز را درباره ی آن می دانید. اما من به شما می گویم هنوز خیلی چیز ها درباره ی این سبک و به خصوص نشانه های آن در طراحی دکوراسیون داخلی نمی دانید که فاقد شک برای تان جذاب خواهد بود. با آکا ایران همراه باشید تا مختصری درباره ی نشانه های سبک مدرن حرف بزنیم...

چرا سبک مدرن؟ تأکید این سبک بر فرم های شسته رفته، الگوهای معاصر، مصالح طبیعی و یک جریان یکپارچه بین فضاهای داخلی و خارجی، ترکیبی از آسایش واقعی و شیک بودن به ارمغان می آورد. ظاهر این سبک بین طبیعت و تصنع یعنی آنچه به صورت طبیعی در دنیا وجود دارد و آنچه ساخته ی دست بشر است پل می زند.

آکاایران: سبک مدرن و نشانه های آن در دکوراسیون منزل

جریان بین فضاهای داخلی و خارجی در سبک مدرن

این ایده شاید اکنون جالب به نظر برسد اما در دهه ی ۱۹۵۰ ایده ی زندگی در درون و بیرون برای امریکایی های متوسط، چالش برانگیز و انقلابی بود. خانه های مدرن آن دوره با آوردن فضاهای داخلی در بیرون و برعکس از مزایای جالبی برخوردار شدند: پنجره های عریض، درب های کشویی، پاسیو ها. این ایده، برقراری ارتباط با دنیای طبیعی بود که در هر شرایطی تأثیر مثبتی بر روی فرد داشت.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: اگر امکانات، فضا و اشتیاق برداشتن یک دیوار یا نصب یک پنجره ی بزرگ شیشه ای را دارید، دست به کار شوید. اما شما هم چنان فاقد تخریب زیاد می توانید به زیبایی بیرون را به درون منزل خود بیاورید. پنجره ها را عریان رها کنید تا هیچ چیزی مانع چشم انداز شما به بیرون نباشد یا نورگیر سقفی نصب کنید. از این ساده تر هم این است که به سراغ کاغذ دیواری یا اشیای دیگری با شکل و شمایل طبیعی بروید.

 دکوراسیون مدرن

مبلمان آیکونیک در دکوراسیون مدرن

سبک مدرن به خاطر مبلمان و اشیای نوآورانه با تولید انبوه بسیار منحصر به فرد است. به جرأت می توان گفت در هیچ دوره ای به اندازه ی این دوره نمی توان به هنرمندان و طراحان نامی در حوزه ی طراحی لوازم خانگی برخورد. مبلمان و اشیای تک آن ها ظاهر سبک مدرن را به خوبی تعریف می کند.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: این مبلمان های خاص معمولا گران هستند، اما بدل ها و کپی های آن ها نیز همان ظاهر را به منزل شما می دهند. یا می توانید تنها به یک قطعه ی دلپذیر در فضای منزل تان بسنده کنید و با قطعات دیگری که الزاما مربوط به آن دوره نیستند آن را کامل کنید.

 دکوراسیون داخلی مدرن

خطوط ساده، فرم های خالص در دکوراسیون به سبک مدرن

فضاهای داخلی مدرن دارای سبک ارگانیک هستند و زندگی را سخت نمی گیرند و این ویژگی ها در سازه و تزیینات آن ها نیز منعکس شده است. مبلمان و نقشه های طبقه فقط در فرم های موردنیاز شکل گرفته اند و هیچ گونه جزییات اضافی یا تزیینات غیرضروری ندارند.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: با قرار دادن مبلمان و اشیا با فرم های جذاب در محوریت یک اتاق ساده، آن ها را به نمایش بگذارید. برای مثال این صندلی ها با طراحی خاص یک نقطه ی کانونی خیره کننده در این اتاق ایجاد کرده اند که به موازات آن ها آثار هنری روی دیوار خودنمایی می کنند.

 دکوراسیون به سبک مدرن

الگو های گرافیکی در سبک مدرن

هندسه های برجسته، منحنی های قدرتمند و نقوش ناآشنا به دکوراسیون مدرن یک جذابیت گرافیکی قوی می دهند. پارچه های سنگین و بافت دار مانند کرباس و کشباف های پشمی به وزن و سنگینی نقش ها و الگو ها می افزایند.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: پارچه هایی با طرح های آن دوره هم چنان طرفدار دارند و تولید می شوند. ضمن اینکه در بین پارچه های متنوع امروزی حتما با الگوهایی از این قبیل برخورد خواهید کرد.

آشپزخانه مدرن

نورپردازی تأکیدی در دکوراسیون مدرن

نورپردازی سبک مدرن به فضا حال و هوایی نمایشی می دهد. با وجودی که فرم های لوازم روشنایی و لامپ های این دوره خود دارای جذابیت هنری هستند، اما عملکرد همچنان در اولویت است. در این فضا نقوش کاغذ دیواری در هماهنگی با چراغ روشنایی انتخاب شده اند.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: لوازم روشنایی در سبک مدرن آن چنان قدرتمند اند که می توان آن ها را مرکز توجه فضا تبدیل کرد – ولی سعی کنید در یک فضا از بیش از یک مدل استفاده نکنید.

آشپزخانه های براق و صیقلی در سبک مدرن

آشپزخانه های دوران مدرن تمایل به نمایش آینده داشتند. آن ها با لوازم براق و نمایشی نوین، رنگ های درخشان و سطوح عصر فضا، ساده و با لبه های برش خورده طراحی شده بودند. قوانین سادگی: درب های ورقه ای کابینت، لبه های ساده ی کانتر ها، مصالح غیر شلوغ.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: شما به راحتی می توانید به آشپزخانه ی خود ظاهری مدرن بدهید، فقط کافی است درب های قاب دار کابینت را با مدل های فاقد قاب جایگزین کنید، کف را با مشمع یا چوب پنبه کفپوش کنید یا لمینیت هایی با الگوهای روشن و سرامیک های رنگی برای دیوار بین کابینت انتخاب کنید.

آثار هنری سبک مدرن

در دوران مدرن هنرمندان خلاق بسیاری روی کار آمدند که روش های نوینی در هنر خلق نمودند که البته تکمیل کننده ی این سبک پیشگام بودند. آثار هنری آن ها کاملا متفاوت از آثار هنری پیشین شان بود.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: امروزه آنقدر از نمونه های اصلی و آثار برجسته تقلید شده است که شما به راحتی از طریق آنلاین یا مراجعه به هر فروشگاه لوازم هنری می توانید آنچه را می خواهید بیابید.

 ترفندهای دکوراسیون

رنگ های خنثی و رنگ های روشن در دکوراسیون مدرن

رنگ های گرم و زمینی که بیشتر از چوب های طبیعی بر می خیزند در مرکزیت ترکیب رنگی سبک مدرن قرار دارند. با این وجود می توان سایه هایی از رنگ های غلیظ را به این ترکیب رنگی اضافه نمود.

سبک مدرن را به منزل خود بیاورید: بهترین چیزی که درباره ی رنگ های دوران مدرن می توان گفت این است که آن ها قوانین زیادی ندارند. می خواهید رنگ خرمالویی و آلویی را ترکیب کنید؟ دست به کار شوید. هر رنگی با این سبک هم خوانی دارد.

اگر دوست دارید دکوراسیون داخلی منزل خود را ظاهری مدرن بخشید و به دنبال کالاهای متناسب با این سبک هستید، پیشنهاد می کنم سری به ویترین کالاهای آکا ایران بزنید.

با سایر سبک های دکوراسیون آشنا شوید:
کلاسیک | تلفیقی | روستیک | انتقالی | مدیترانه ای | ساحلی | ایرانی و اسلامی | معاصر | صنعتی

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com