آکاایران: خودنمایی مکعب های شیشه ای در برج اداری فرمانیه تهران!

پروژه های برجسته: خلق پروژه ای در دل سلسله جبال البرز همسو با طبیعت چالشی موثر در روند طراحی است ، پروژه طراحی برج اداری ـ تجاری پرسیس به معماری شهاب علیدوست و صونا افتخار اعظم یکی از همین پروژه های چالش برانگیز در منطقه ی فرمانیه است که با تلفیق فضای سبز در نمای بیرونی ساختمان توانسته است طراحی متفاوتی را خلق نماید با آکا ایران همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار آن سری بزنیم.

مشخصات عمومی پروژه طراحی برج اداری ـ تجاری پرسیس

معمار: شهاب علیدوست، صونا افتخار اعظم
موقعیت: فرمانیه،تهران، ایران
تاریخ: ۱۳۹۱

 شهاب علیدوست

مساحت: ۱۹،۵۰۰ مترمربع
وضعیت: در حال ساخت
کارفرما: بخش خصوصی
تیم پروژه: خزر علیدوست، امیر نیک نفس، حمیده رئوف زاده، مهدی بهشتی، محمود جافرمن، فاطمه ابراهیمی

 دکوراسیون فضای اداری

مشخصه اصلی این پروژه، خلق توالی از باغ های عمودی، با استفاده از ایجاد فضای سبز در طبقات است، به طوری که ترکیب فضاهای سبز در کنار باندهای سازه ای بتنی و احجام متقاطع شیشه ای، به شکل گیری فرم بیرونی پروژه می انجامد.

برج اداری ـ تجاری پرسیس

با توجه به قرارگیری سایت پروژه در منطقه فرمانیه تهران، در نزدیکی سلسله جبال البرز، برقراری دیالوگ بین معماری و طبیعت از جمله دغدغه های اصلی طراح بوده، به طوری که ارتباط مطلوب و نزدیک انسان و طبیعت در بطن یک ساختمان بلندمرتبه، به ایده اصلی شکل گیری کانسپت پروژه تبدیل شده است. فاقد شک، این ایده می تواند به عنوان رویکردی نوین جهت تعدیل و تلطیف ساختمان های شهری با تراکم جمعیتی بالا، با استعانت از حضور طبیعت در ترکیب بندی اصلی پروژه عمل کند.

به طور کلی، توجه به امتداد فضای سبز شهری در ارتفاع، واکنش پروژه نسبت به نیروهای وارده بیرونی، شفافیت بخش عمده ای از نما که منجر به نمایش حضور انسان ها از دید بیرونی می شود و همچنین استفاده از حداکثر اصول طراحی پایدار، ساختمان را به حجمی پویا، از نظر دید بیرونی و کالبدی متنوع و متمایز، با ایجاد شرایط آسایش مناسب از نظر کاربران، تبدیل کرده است.

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای آکا ایران مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان آکا ایران نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب بیشتر:دفتر کار نفس سبز، لمس زندگی در محیط کار!
طراحی آتلیه سبز ٩+ ، تلفیق کار و زندگی در مشهد !
ساختمان اداری آصف با نمای هندسی برای کنترل نور
رنگین کمانی از شیشه درساختمان اداری کاوه در دارآباد تهران
ساختمان اداری و تجاری ولیعهدی، نمای چندبعدی در کرج
طراحی نمای متحرک در مجتمع اداری خرسند تهران

تبلیغات
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
تجربه یک خواب رویایی!
<>
.

منبع : chidaneh.com