آکاایران: محرمیت در خانه با نمای متحرک آپارتمان مسکونی یوسف آباد!

پروژه های برجسته: حرکت و تغییر دو رکن تاثیر گذار بر زندگی انسان امروز است که رفته رفته جایگاه خود را در معماری روز دنیا باز کرده است. در طراحی ساختمان یوسف آباد به معماری بهرام بادین راد حرکت مسئله ای بود که ذهن وی را به سمت لوور هایی چوبی متحرک برد و توانست فضایی را خلق نماید که کاربر چه در داخل و چه در خارج بنا بازی نور در هر ساعت از روز را تجربه کند، با آکا ایران همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار آن سری بزنیم.

مشخصات عمومی پروژه طراحی ساختمان یوسف آباد

  • معمار: بهرام بادین راد
  • کارفرما: مهندس سردشتی
  • مساحت: چهارصد و هفتاد متر مربع
  • عکس: حامد اخوی زادگان، مرتضی مقدسی

 طراحی آپارتمان مسکونی

پروژه ی ساختمان مسکونی یوسف آباد در زمینی به مساحت چهارصد و هفتاد متر مربع در خیابان شانزدهم محله یوسف آباد بنا گردیده است. حرکت و تغییر دو رکن تاثیر گذار بر زندگی انسان امروز است که رفته رفته جایگاه خود را در معماری روز دنیا باز کرده است. مسئله ای که در طراحی ساختمان یوسف آباد ذهن معمار را به سمت لوور هایی چوبی متحرک می برد.

 بهرام بادین راد

لوور ها ریتم افقی خود را به کل نما بسط می دهند و با هر جایگیری هم نمای جدیدی به ساختمان می دهند و هم نقشی از پرده ای در نمای خارجی را بازی می کنند و با فاصله هایی فکر شده نور جنوب را به داخل کشانده و نقوشی جذاب از سایه و نور را در هر ساعت روز بر دیوار و سقف و کف می افکنند.

آپارتمان مسکونی

ولی این تنها بازی داخل و خارج در ساختمان یوسف آباد نیست، توجه و تاکید به استفاده از فضاهای سبز باغچه هایی طبیعی و افقی بر نما کشیده که با آبیاری اتوماتیک حس سبزی چهارفصل را چه در نمای خارجی و چه از منظر داخلی ایجاد کرده است.

در ورودی پروژه هم این بازی داخل و خارج را دارد، قاب شیشه ای و روردی نمای سبز، خیابان را به حیاط و سبزی باغچه های عمودی حیاط را به خیابان نشان می دهد و در آخر گذار از مسیری شیشه ای با باغچه ای سبز در ارتفاع سه متری زیر قدم ها تجربه ای منحصر به فرد را برای کاربر رقم می زند.

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای آکا ایران مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان آکا ایران نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب بیشتر: خانه ی مسکونی باغ جنت، معماری درون گرا در اصفهان
خانه شماره ۴۷، کاخی در اصفهان فقط در ۱۲۰ متر زمین
خانه آبی ملایم، آپارتمان مدرن برای خانواده خاص!
سه دری امروزی در ویلای گذران تعطیلات آخر هفته ی پورکان!
خانه آپارتمان ۱۴۴ در شیراز ، هم زیستی انسان وطبیعت
ساختمان مسکونی کهریزک، طراحی کم هزینه اما چشم گیر
رقص آجر ها در ساختمان مسکونی آجر پوش تهران

تبلیغات
نگاه حرفه ای به دکوراسیون داخلی!
بهترین را به ساختمان بپوشانید
<>
.

منبع : chidaneh.com