آکاایران: ۸ استخر جذاب برای حیاط کوچک منزل شما

استخر، برکه و آبنما: استخر ها همیشه موضوع جذابی بوده و هستند. حتی اگر خانه ها و آپارتمان هایی که درونشان زندگی می کنیم جایی برای تعبیه استخر نداشته باشند، باز هم نگاه کردن به عکس استخرهای زیبایی که تلالو خورشید زلال بودن و شفافیت آب درون آن ها را بیشتر نمایان می کند و جلوه ای خاص به آن ها می بخشد برای ما دلچسب و دلپذیر است. اما شاید بتوان با ترفند های خاص درون محوطه بیرونی خانه های کوچک، استخر های کوچکی ساخت و در فصل های بهار و تابستان که پیش رو است از آن ها استفاده کرد و لذت برد. با آکا ایران همراه باشید تا با هم نگاهی به استخرهای کوچکی که در حیاط و محوطه بیرونی خانه ها ساخته شده اند بیاندازیم. 

استخرهای کوچک با عرض کم برای محوطه بیرونی خانه 

استخرها که همیشه نباید طول و عرض زیادی دارا باشند، بعضی وقت ها؛ مانند عکس بالا، می توان از وجود استخرهایی با عرض کم اما طول زیاد در حیاط خانه بهره برد. عرض این نوع استخرها می تواند برابر یک متر یا یک و نیم متر باشد و طول آن ها با طول خانه برابری کند. 

 طراحی استخر کوچک

استخرهای کوچک در کنار تراس خانه 

اگر دوست دارید در حیاط خانه تان استخر داشته باشید، می توانید از تراس های تان کمک بگیرید، اگر بتوانید که عرض تراس های تان را به اندازه یک صندلی کم کنید، می توانید بقیه عرض آن را به استخر تان اختصاص دهید.اگر دوست دارید در خانه تان استخر داشته باشید، می توانید به اهالی فن و متخصصین طراحی استخر آکا ایران مراجعه کنید و از آن ها کمک و راهنمایی بخواهید. 

 استخر کوچک

استخرهای کوچک جعبه ای 

وقتی محوطه بیرونی خانه تان به شما اجازه نمی دهد تا یک استخر مستطیل شکل داشته باشید، شما هم می توانید از استخرهای جعبه ای استفاده کنید. دیواره این استخرها بتنی است و ابعاد و اندازه های آن ها می تواند بر حسب نیاز شما تغییر پیدا کند، در واقع این نوع استخرها می توانند شبیه جکوزی ها نیز عمل کنند.

 استخر در محوطه بیرونی خانه

استخرهای کوچک نیم دایره 

استخرهای نیم دایره هم نوع دیگری از استخرها هستند که فضای کمی را در حیاط و یا محوطه بیروی خانه شما اشغال می کنند، ضمن آن که شکل ظاهری متفاوت آن ها هم می تواند به جذابیت و زیبایی آن بیافزاید، قضاوت با خود شما است. حتی این استخرها می توانند در دل قناسی های زمین شما به وجود بیاییند و حتی شکل و طرح خاصی هم نداشته باشند. 

 استخر در محوطه بیرونی

استخرهای مستطیلی کوچک 

استخرها حتما نباید شکل و شمایل خاصی دارا باشند تا هیجان انگیز و جذاب باشند، گاهی یک استخر مستطیل شکل کوچک گوشه حیاط خانه که دورتادورش با گلدان های سفالی دلپذیر و مبلمان های محوطه بیرونی خانه تزیین شده است، می تواند زیباترین عنصر محوطه بیرونی خانه باشد. اگر حیاط و محوطه بیرونی تان جای کمی دارد باید قید فرم های عجیب و غریب استخرها را بزنید و ازشکل های ساده استفاده کنید. 

استخر

استخرهای کوچک ترکیب شده با آلاچیق ها 

چند پاراگراف بالاتر راجع به استخرهای کنار تراس ها با شما صحبت کردیم و حالا می خواهید بگوییم راه دیگری که می توانید استخرها را مهمان خانه خود کنید، این است که کمی از فضای آلاچیق های تان را به استخر ها قرض دهید تا بتوانید هم آلاچیق داشته باشید و هم از لطافت حضور آب در کنار آن بهره مند. نمونه ای دلپذیر از این استخرهای کنار آلاچیق را در عکس بالا می توانید ببینید. 

استخرهای کوچک با دیوارهای شیشه ای 

اگر احساس می کنید فضای داخلی استخرتان گرفته است، در صورت امکان همه دیواره های آن را شیشه ای کنید، اگر امکانش برایتان موجود نیست، دست یکم یکی از آن ها را شیشه ای کنید تا منظره ی نمایان از پشت آن ها به دلبازی فضای استخرتان کمک کند. 

یادتان باشد که برای داشتن یک استخر در فضای بیرونی خانه هایتان، باید با ابعاد و اندازه های آن بازی کنید و خیلی خودتان را مقید به استانداردها نکنید، استانداردها می توانند بر اساس هر خانه ای تغییر کنند، این شما هستید که استاندارد های خانه تان را تعیین می کنید، پس باور داشته باشید که شما هم می توانید در خانه کوچک تان استخری کوچک داشته باشید. 

برای آن که در خانه تان یک استخر دلپذیر داشته باشید باید از اهالی فن و طراحان متخصص در این زمینه کمک بگیرید. آکا ایران در بخش طراحی استخر، سونا و جکوزی از زیر مجموعه اهالی فن لیست تعدادی از این متخصصین را برای شما گرد آوری کرده است که می توانید به آن جا سر بزنید و با دیدن نمونه کارهای گروه های مختلف بهترین آن ها را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. 

مطالب بیشتر: استخر شیشه ای در زمین کوچک
۱۰ استخر شیشه ای دیدنی
۱۰ استخر رویایی برای روزهای گرم تابستانی
سونا و جکوزی خانگی، آرامشی با حضور آب
آبنمای خانگی، صدای پای آب در دکوراسیون منزل شما

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه آکا ایران

تبلیغات
مبلمانی متفاوت داشته باشید
خانه ای دلپذیر با مبلمانی متفاوت
<>
.

منبع : chidaneh.com