آکاایران: ۹ ایده برای گلکاری در بالکن های فسقلی!

زندگی در آپارتمان و نداشتن حیاط و فضای مناسب برای درست کردن باغچه به این معنا نیست که برای همیشه خودمان را از داشتن باغچه ای رنگارنگ محدود کنیم. از همین امروز دست به کار شوید و بالکن خانه تان را به یک باغچه ی باصفا تبدیل کنید. مهم نیست بالکن شما چند متر است، مهم این است که با این ایده ها از آکا ایران می توانید حتی در کوچکترین بالکن جهان هم یک باغچه ی شاداب و پرگل بسازید.

 فضای بیرونی
گرین باکس

باغچه ی عمودی بسازید!

اگر فضای بالکن شما امکان مانور نمی دهد و مجبورید برخی از وسایل تان را در این فضا نگه دارید، یک باغچه عمودی بسازید. از دیواره های مشبک کمک بگیرید و گلدان ها را درون آن جای دهید. استفاده از گل های رونده و پیچک ها نیز ایده ی بسیارمناسبی است.

 فضاهای بیرونی
 طراحی دکوراسیون بالکن
امیر صادقی

طبیعت را به خانه بیاورید.

اگر می خواهید از بالکن ها برای دور همی های عصر گاهی استفاده کنید، نباید فضای موجود خیلی شلوغ باشد و یا چشم انداز بیرون از خانه را پشت گیاهان پنهان کنید. یک زاویه بالکن را انتخاب کنید و گلدان های خوش آب و رنگتان را در آن جا بچینید.

 دکوراسیون بالکن کوچک

رنگ بازی کنید!

در انتخاب گیاهان و گلدان ها دقت کنید. مهمترین نکته ای که می تواند باغچه کوچک شما را در بالکن تان چشم نواز و جذاب کند هارمونی رنگ هایی است که از آن بهره می گیرید، تا می توانید از رنگ های شاد و تند استفاده نمایید، دورگلدان های پلاستیکی و فلزی خط بکشید و از گلدان های لعابی و سفالی برای این منظور استقاده کنید که در برابر سرما و گرما هم مقاوم ترند.

 دکوراسیون بالکن
 فضای بیرونی
گرین باکس

ناامید نشوید!

اگر بالکن منزلتان خیلی کوچک است و امکان مانور به شما نمی دهد پا را فراتر بگذارید و از همه ی فضاها کمک بگیرید. متناسب با طراحی خارجی خانه از فلاوربالکس فلزی یا چوبی کمک بگیرید و گلدان مورد علاقه خود را روی آن قرار دهید، مهم نیست چشم انداز بعضی از آن ها را ندارید اما مطمئن باشید عطر خوش آن ها را هر روز در دکوراسیون تان استشمام می کنید.

 بالکن

قفسه بندی کنید.

در صورتی که قصد دارید از کل فضای بالکن به عنوان باغچه استفاده کنید، پیش از هر کاری کف بالکن را چمن مصنوعی بزنید. سپس دورتا دور دیوار بالکنتان را قفسه بندی کنید. برای این مدل حتما سراغ گیاهان گلدار و تزئینی آپارتمانی بروید و از تماشای زیبایی آن لذت ببرید.

 ایده های فضا های کوچک

از حجم ها کمک بگیرید.

اگر می خواهید زیبایی بالکنتان دو چندان شود از حجم های فلزی استفاده کنید، این حجم ها به صورت صندلی، دوچرخه، کالسکه و یا حجم های ساده تر تهیه می شوند که می تواند جذابیت خاصی به فضای شما ببخشد.

آویزان کردن گلدان

آویزها را فراموش نکنید!

اگر چشم اندازی که مقابل پنجره است چندان دلنواز نیست و مجبورید ساختمان رو به رو را ببینید، پیشنهاد می کنم اویزهای طبقه بندی شده را امتحان کنید.این آویزها که در دو تا سه طبقه ساخته می شوند از سقف بالکن آویزان کنید و منظره ای بهاری برای خود خلق کنید.

درست انتخاب کنید.

وقتی قرار است از فضایی که دارید حداکثر بهره و استفاده رو ببرید باید سراغ وسایل و ابزار درست بروید، استفاده از گلدان های قاب دار و U شکل به شما کمک می کند که فاقد دردسر و گرفتاری گیاهانتان را روی نرده ها آویزان کنید.

از قفس های قدیمی غافل نشوید!

با کمک قفس های قدیمی گنبدی شکل به راحتی می توانید جذابیت باغچه تان را در بالکن چند برابر کنید. می توانید از قفس برای نگهداری گیاهان گلدار یا گیاهان رونده استفاده کنید. با آویزان کردن قفس به مرور گیاه رونده بزرگ و بزرگ تر می شود و ساقه هایش مانند آبشاری سبز باغچه تان را زینت می دهد.

 بالکن، پاسیو و حیاط خلوت

مجله منزل :شماره ۸۳ خرداد ماه ۱۳۹۴

۷۰۰۰تومان
 

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون های دلپذیر و دوست داشتنی لذت ببرید.

مطالب بیشتر:
با گلدان های رنگارنگ بالکن کوچکتان را دلپذیر کنید
۵ ایده برای سر و سامان دادن بالکن های یک وجبی
ایده های برای زیبایی بالکن های کوچک
بالکن فسقلی خانه تان را دلپذیر کنید
۷ بالکن کوچک با دکوراسیون خلاقانه

تبلیغات
اتاق خوابی متفاوت برای فرزند شما!
دکوراسیونی دلپذیر داشته باشید
<>
.

منبع : chidaneh.com